Anasayfa / Güncel / Yenişehir’de Yürüyüş yoluna estetik dokunuş

Yenişehir’de Yürüyüş yoluna estetik dokunuş

Yenişehir Belediyesi, Müftü Deresi kıyısındaki yolu düzenledi. Yol artık daha temiz ve güvenli

YÜRÜYÜŞ YOLUNA ESTETİK DOKUNUŞ

-Yenişehir Belediyesi, yıkılan Tevfik Sırrı Gür Stadı’nın arazisi ile Müftü Deresi’nin arasında bulunan yürüyüş yolunu yeniden düzenledi. Sanatçıların birbirinden ilginç ve renkli resimlerle süslediği yürüyüş yolu farklı bir çehre kazandı. Kapanmasına rağmen on binlerce Mersinlinin gönlünde yaşayan Mersin İdman Yurdu’nun logosu da yürüyüş yoluna işlendi.

Yenişehir Belediyesi,  ilçedeki parkları yeniden düzenlemeye ve parkları vatandaşlar açısından daha güvenli, daha keyifli hale getirmeye yönelik çalışmalarına devam ediyor. Çalışmalarda Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekiplerinin yanı sıra peyzaj mimarları ve resim sanatçıları da görev alıyor, böylece parklara farklı çehreler kazandırılıyor.
Tarihi Tevfik Sırrı Gür Stadı’nın yıkılmasının ardından arazisi uzun zaman boş kalmış ve bu izbe görüntü, stat arazisi ile Müftü Deresi arasındaki yürüyüş yollarının da ıssızlaşmasına neden olmuştu.

TEMİZLENDİ, AYDINLATILDI, DÜZENLENDİ

Yenişehir Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, ilk olarak yürüyüş yolunda genel temizlik ve budama çalışması yaptı. Yürüyüş yolunun aydınlatma sorunu da çözen ekipler stat arazisi ile yürüyüş yolu arasına istinat duvarı ördü. Yolun ortasına ve yanlarına çiçek ve çim ekimi yapan ekipler, dinlenme alanları belirledi ve buralara oturma grupları yerleştirdi. Böylece yürüyüş yolu vatandaşların gönül rahatlığıyla girip yürüyecekleri, dinlenebilecekleri bir hale getirildi.
Yenişehir Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri çalışmalar sırasında sanatçıların görüş ve önerilerinden de faydalandı. Bu kapsamda yürüyüş yolu boyunca 5 adet ‘selfie duvarı’ yapıldı, bu duvarlar birbirinden ilginç ve renkli resimlerle süslendi.
Çalışmalarda, Mersin’in en köklü markası olan Mersin İdman Yurdu da unutulmadı.  Kapanmasına rağmen on binlerce Mersinlinin gönlünde yaşayan Mersin İdman Yurdu’nun logosu da, Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit’in isteği üzerine yürüyüş yolundaki bir selfie duvarına işlendi.

‘BURAYI EN İYİ ŞEKİLDE DEĞERLENDİRMEMİZ LAZIM’

Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit, tarihi Tevfik Sırrı Gür Stadı’nın yıkılmasının ardından arazinin aylardır boş kaldığını, bölgenin ıssızlaştığını kaydetti.
Mülkiyeti TOKİ’de bulunan stat arazisini kent meydanı olarak düzenlemek istediklerini ancak TOKİ’nin buna olumsuz yanıt verdiğini de hatırlatan Başkan Abdullah Özyiğit, “Daha sonraki süreçte Stat arazisinin Millet Bahçesi olarak projelendirileceği açıklandı ve bununla ilgili ihaleye de çıkıldı. Biz de Yenişehir Belediyesi olarak kendi sorumluluk alanımızda çalışmalarımızı yaptık. Burası şehrin ortasında bir nefes alma alanı. Müftü Deresi’nin kıyısında, önemli bir koridor. Burayı en iyi şekilde değerlendirmemiz lazım. Arkadaşlarımız günlerce çalıştılar ve bu yürüyüş yolunu düzenlediler. Artık daha düzenli, daha estetik, daha temiz bir görüntüye kavuştu.  Vatandaşlar açısından daha güvenli hale geldi” dedi.

‘MERSİN İDMAN YURDU HEPİMİZİN HATIRASINDA YAŞIYOR’

Sanatçılar tarafından yapılan selfie duvarlarının vatandaşların ilgisiyle karşılaştığını da söyleyen Başkan Abdullah Özyiğit, “Arkadaşlarımız çok güzel duvar resimleri yaptılar. Burada en güzel eserin Mersin İdman Yurdu logosu olacağını düşündük. Tarihi stat yapıldığı günden yıkıldığı güne kadar Mersin İdman Yurdu’na ev sahipliği yapmıştı.  Mersin İdman Yurdu kapansa da hepimizin gönlünde, hatırasında yaşıyor. Bunun bir simgesi olarak logomuzu buraya işledik” diye konuştu.

Çok Okunan Haber

SEÇER “KEMERLERİ SIKALIM DA SİZ YAŞANTIYA DEVAM EDİYORSUNUZ”

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer: Uyutmayacağız, kısırlaştıracağız “Kabul etmemiz mümkün değil” CHP’li Mersin Büyükşehir …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul medyum gerçek medyum papaz büyüsü ask büyüsü baglama büyüsü asik etme büyüsü medyum chip satin al zynga chip satisi hayvan hastanesi antalya veteriner köpek hastanesi antalya escort
Araç çubuğuna atla