Anasayfa / Güncel / Sokak sanatçıları Yenişehir’de sahne alıyor

Sokak sanatçıları Yenişehir’de sahne alıyor

Yenişehir Belediyesi’nin Mersin Rotary Kulübü ile birlikte düzenlediği ‘Mersin Kushimoto Sokak Sanatçıları Festivali’ 12 Ekim Cumartesi günü yapılacak. KushimotoSokağı’nda yapılan festival kapsamında müzisyenler, ressamlar, performans sanatçıları gün boyunca sahne alıp yeteneklerini sergileyecek. Ünlü mizah yazarı Gani Müjde de festivalin konukları arasında yer alacak.

 

Daha önce her mahalleye yazlık sinema ve çocuk tiyatrosu götüren Yenişehir Belediyesi, sanata desteğini farklı bir mecraya taşıdı. Yenişehir Belediyesi, sokak sanatçılarının daha görünür olması için düzenlenen Sokak Sanatçıları Festivali’nin de ana destekçisi oldu.

İlki geçtiğimiz yıl Mersin Rotary Kulübü’nün girişimleriyle yapılan Mersin Kushimoto Sokak Sanatçıları Festivali, bu yıl Yenişehir Belediyesi’nin desteğiyle yapılacak.

12 Ekim Cumartesi Günü İnönü Mahallesi’ndeki KushimatoSokağı’nda yapılacak festival, Mersinlilere unutulmaz bir gün yaşatacak.

Sabah saatlerinden itibaren Kushimato Sokağı araç trafiğine kapatılacak ve müzisyenler, ressamlar, karikatürcüler, performans sanatçıları, tiyatrocular, dansçılar yeteneklerini sergileyecek.  Festivalde Mersin’de yaşayan sokak sanatçılarının yanı sıra başka şehirlerden gelen sokak sanatçıları da sahne alma olanağı bulacak.

Ünlü mizah yazarı Gani Müjde’nin de katılacağı Mersin Kushimoto Sokak Sanatçıları Festivali’nde klasik araç sergisi, ilginç müzik aletleri sergisi, pandomim gösterisi de yer alacak.

Tüm Mersinlileri Sokak Sanatçıları Festivali’ne davet eden Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit, “Sokak sanatçıları kentlerin en önemli, en güzel renklerinden biri. Kentlerde yaşamayı güzel ve keyifli kılan kesimlerden biri de sokak sanatçıları. Sanatın bir gönüllülük işi olduğunu, sanatın güzelliklerinden tüm toplumun eşit şekilde yararlanmasını gerektiğini gösteren binlerce sokak sanatçımız var. Bu festivalde sokak sanatçılarıyla sanatseverleri buluşturmuş olacağız.  Önümüzdeki yıllarda daha geniş katılımlı, daha uzun süreli bir festivale dönüştürme hedefimiz de var” dedi.

 

Çok Okunan Haber

BAŞKAN YILDIZ, VATANDAŞLARA AŞURE İKRAM ETTİ

Toroslar Belediye Başkanı Abdurrahman Yıldız, aşurenin barışa, kardeşliğe, huzura ve mutluluğa vesile olmasını diledi. Bolluğun, …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul medyum gerçek medyum papaz büyüsü ask büyüsü baglama büyüsü asik etme büyüsü medyum chip satin al zynga chip satisi hayvan hastanesi antalya veteriner köpek hastanesi antalya escort
Araç çubuğuna atla