Anasayfa / Güncel / RANTÇILAR YİNE İŞBAŞINDA, BELEDİYE HİZMET ALANINA GÖZ DİKTİLER

RANTÇILAR YİNE İŞBAŞINDA, BELEDİYE HİZMET ALANINA GÖZ DİKTİLER

Mersin’in en eski simgelerinden olan Eski İngiliz yağ fabrikası olarak bildiğimiz tarihi işyeriü restorasyon yerine  ranta kurban ediliyor.

İddialara göre bir kaç meclis üyesi önce Kocamaz döneminde arsa yoğunluğunu iki yaptılar. Şimdiki hedefleri Akdeniz belediyesine ait hizmet alanınıda kapmak. Yoğun bir lobi iddiaları kulağımıza geliyor.

Sayın GÜLTAK böyle işlere alet olmaz yalnız iddialar çok ciddi hatta geçen dönemde imar komisyon üyesi meclis üyesi bu dönemde meclis üyesi olunca yine başrollerdeymiş.

Meclis üyeleri kentin tarihi dokusunu korumak ile mükellefken rantsal işlere bulaşmaları çok üzücü.

Şimdi görev Akdeniz belediye başkanı sayın GÜLTAK’a düşüyor. Yoğunluğu geçen dönem arttırdılar ama belediye hizmet alanını lütfen ve lütfen bu arkadaşlara teslim etmeyin.

Mersin’e yakışan bu tarihi binayı restore edip bir müze yapabilir. Belediye hizmet alanını yine halkın faydalanacağı bir yapıya dönüştürülmesidir.

Çok Okunan Haber

Başkan Özyiğit, “Avrupa şampiyonluğu yolunda takımımızın yanındayız”

Mersin Yenişehir Belediyesinin de destekleriyle Avrupa’nın kadın basketbolundaki en büyük kupası olan FIBA Kadınlar Avrupa …

Bir yorum

  1. Nafi Şerbetcioğlu

    Binanın, şehrimiz kültürüne önemli katkıları olan Girit göçmeni yurttaşlarımız için de manevi anlamı vardır. Mübadelede karantina olarak da kullanılmıştır.
    Bir çok nedenle tarihi yspılarımız korunmalıdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul medyum gerçek medyum papaz büyüsü ask büyüsü baglama büyüsü asik etme büyüsü medyum chip satin al zynga chip satisi hayvan hastanesi antalya veteriner köpek hastanesi antalya escort
Araç çubuğuna atla