Anasayfa / Güncel / Mezitli’de Şampiyonluğa Coşkulu Kutlama

Mezitli’de Şampiyonluğa Coşkulu Kutlama

Dünyanın en geniş katılımlı yarışmalarından birisi olan Uluslararası Guangzhou Kentsel İnovasyon Ödülleri şampiyonu olan Mezitli Belediyesi, yeni bir şampiyonluğa daha imza attı. Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, üretici kadınların ekonomik ve sosyal yaşamda daha fazla yer alması amacıyla hayata geçirilenMilan Paktı Ödülleri Şampiyonluğunu Türkiye’ye getirdi. Başkan Tarhan’ın gurur projesi olan Kadın Üretici Pazarları ile ‘Çevresel Zorluklar Ödülü’nü alan Başkan Tarhan, Fransa dönüşü Belediye Hizmet Binası önünde coşkuyla karşılandı.
Mezitli Belediyesi çalışanlarının yanı sıra, Cumhuriyet Halk Partisi Mezitli İlçe Başkanı Ahmet Serkan Tuncer, meclis üyeleri, mahalle muhtarları, Kadın Üretici Pazarında tezgâh açan kadınlar ve çok sayıda vatandaşın yer aldığı karşılama törenine eşi Sembol Tarhan ile birlikte katılan Başkan Tarhan, sevgi gösterileri arasında Belediye Hizmet Binasına geldi.
Hazırlanan platformda şampiyonluk sevincini üretici kadınlarla paylaşan Başkan Tarhan Mezitli’yi daha eşit, sağlıklı ve yaşanabilir bir kent haline getirmek, Mezitli’ye daha da büyük değer katmak için çalıştıklarının altını çizdiği konuşmasında “Sizlerle birlikte daha mutlu bir Mezitli için çaba gösteriyoruz. Bu çabamızın Dünya devletleri tarafından ödüllerle taçlandırılması gurumuzu artırıyor, bize daha fazla çalışma azmi aşılıyor” dedi.
Hizmet ederken Dünya genelinde denemiş örnekleri incelediklerine vurgu yapan Başkan Tarhan,“Bizim koşullarımıza, kültürümüze en uygun modelleri , uzman personellerimizle geliştiriyoruz. Gercekleştirdiğimiz uygulamaları, dünya ölçeğindeki platformlara taşıyoruz. 2018 yılının sonunda Çin Guangzhou kentindeki Inovasyon Ödülü gibi Milan Gıda Paktı Ödülü de; yaptığımız çalışmaları Dünyadaki uzmanlarla, belediye başkanları ve karar vericilerle paylaştığımız ; rekabetettigimiz bir platform. Ödül törenine 205 kentin belediye başkanı,kendi halklarından oluşan 450 milyon kişilik nüfusu temsilen bizlerle birlikte Fransa da idi.

Kadın Üretici Pazarları projemiz daha önce Çin’de  Uluslararası Dünya Şampiyonluğu ödülünü almıştı. Bu kez de 5. si Fransa/Montpellier şehrinde düzenlenen gıda paktı töreninde 2 büyük ödülden en anlamlısı olan Milan PactMonetaryAwards ödülünü aldık. Belediyemiz inovasyon, etki ve içerme ölçütlerinden Washington Belediyesi gibi en yüksek puanları almıştır. Belediyemiz bu ölçütlere ilave olarak zorlu çevre faktörünü de ekleyerek başarılı olmuş ve çevresel zorluk ödülüne layık görülmüştür. Dünyanın her yerinden 104 proje yarışmaya katıldı. Washington, Rio de Jenerio, Nairobi, Berlin gibi büyük belediyelerle yarışmak kolay olmadı. İnandık, başardık” diye konuştu.
Artık Mezitli’nin Dünyanın çok önemli metropollerinde tanınır hale geldiğini dile getiren Başkan Tarhan, konuşmasında “Yarışma sonuçlarının açıklandığı Montpellier şehrinde, bayrağımızı meydanlara, caddelere, salonlara astırtmak; dünyanın dörtbir tarafından gelen katılımcılara Mezitli’yi tanıtmak onur vericiydi. Mezitli’yi dünyaya tanıtacağız dedik ve başarıyoruz. Tanıtım filmimizi izleyen katılımcılardan övgü dolu, duygulu sözler duyduk. Filmdeki kadınlarımızın sözleri çoğu izleyiciyi ağlattı. Konuşmamdaki Atatürk’e ait alıntılar birçok ülke temsilcisinin ayrı, ayrı teşekkürüne sahne oldu. Sizlere değişik kıtalardan belediye başkanlarının selamını getirdim” ifadelerine yer verdi.
Başkan Tarhan, sözlerini şöyle sürdürdü:
“Değerli arkadaşlar bu arada bazı ülkelerdeki  demokrasi karşıtı yönetimler eleştirilirken, savaşlarda ölenler,açlıktanölenler,küreselısınma,ormanyangınları,seragazı,karbon izi gibi evrensel ölçekteki uluslararası sorunlar da değerlendirildi.
Ödül konuşmamın sonunda ise bu ödülü dünyadaki üreten kadınlar adına aldığımı ifade ettim.
Belediyemiz çalışanlarına, bize inanarak güç veren,her zaman kendilerini yanımda hissettiğim Mezitli ve Mersin halkı ile basın mensuplarına teşekkür ederim.  Tabii ki en büyük teşekkür üreten kadınlarımıza…”

Çok Okunan Haber

BAŞKAN YILDIZ, VATANDAŞLARA AŞURE İKRAM ETTİ

Toroslar Belediye Başkanı Abdurrahman Yıldız, aşurenin barışa, kardeşliğe, huzura ve mutluluğa vesile olmasını diledi. Bolluğun, …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul medyum gerçek medyum papaz büyüsü ask büyüsü baglama büyüsü asik etme büyüsü medyum chip satin al zynga chip satisi hayvan hastanesi antalya veteriner köpek hastanesi antalya escort
Araç çubuğuna atla