Anasayfa / Güncel / MESKİ GELECEĞİN RESSAMLARINI ARIYOR MESKİ’DEN ÖDÜLLÜ RESİM YARIŞMASI

MESKİ GELECEĞİN RESSAMLARINI ARIYOR MESKİ’DEN ÖDÜLLÜ RESİM YARIŞMASI

Mersin Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MESKİ) Genel Müdürlüğü, “22 Mart Dünya Su Günü” etkinlikleri kapsamında suyun öneminin genç nesiller tarafından bilinmesi, su kaynaklarının temiz kalması konusunda bilgi düzeyinin arttırılması ve tasarrufa dikkat çekerek gelecek nesillere daha yaşanabilir bir dünya bırakılabilmesi için “Su ve İklim Değişikliği” konulu ödüllü resim yarışması düzenliyor.

 

MESKİ Genel Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada; 22 Mart Dünya Su Günü kutlamaları kapsamında düzenlenen “Su ve İklim Değişikliği” konulu resim yarışması ile  su kıtlığı ile mücadele, su tasarrufu, suyun önemi, su ve doğa, atıksuların çevreye zararsız hale getirilerek arıtılması gibi konulara dikkat çekilecek.

 

Yarışmaya katılım şartları açıklandı

 

22 Mart Dünya Su Günü nedeniyle düzenlenen ödüllü resim yarışmasına 05-08 ile  09-13 yaş grubu aralığında bulunan öğrenciler katılabilecek. Resimler suluboya, pastel boya, guaj, karakalem, yağlıboya gibi istenilen yöntem ile oluşturulabilecek.  Resim çalışmaları 35x50 cm ölçü boyutu üzerine çalışılacak. Resim çalışmalarının ön yüzü üzerinde katılımcının ismi ve imzası kesinlikle bulunmayacakAncak, her resim çalışmasının arka sayfasında katılımcının adı soyadı, açık adresi, ulaşılabilecek telefon numarası, okul adı, sınıfı, yaşının bulunması zorunlu bulunuyor.

 

nyaca ünlü sanatçı Ahmet Yeşil jüri başkanlığı yapacak

 

Su ve iklimle ile ilgili işlenebilecek  her konunun öneminin genç nesillere benimsetilmesi ve farkındalık yaratmak amacıyla MESKİ tarafından düzenlenen yarışmada, su kaynaklarının bilinçli ve verimli kullanılması,  su ve çevrenin temiz kalması, atıksu konusunda özellikle öğrenciler başta olmak üzere tüm bireylerin bilinçlendirilmesi hedefleniyor.

 

Yarışma kapsamında gönderilen resimler, 116 sergi açan, 297 karma ve yarışma sergisine katılan, ulusal ve uluslararası yarışmalarda ödüller alan dünyaca ünlü sanatçı Ahmet Yeşil’in başkanlığında oluşturulan bir seçici kurul (jüri) tarafından değerlendirmeye alınacak.

 

Katılımcıların, 13 Mart 2020 tarihi mesai bitimine kadar MESKİ Genel Müdürlüğü Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Şube Müdürlüğü’ne çalışmalarını göndermesi veya elden teslim etmesi gerekmektedir. Bu tarihten sonra gönderilecek çalışmalar değerlendirmeye alınmayacaktır. Sergiye uygun olan resimler Kongre Merkezi’nde sergilenerek, ödül alan katılımcılar www.meski.gov.tr adresli web sitesinde ve MESKİ Genel Müdürlüğü’nün sosyal paylaşım platformlarında yayınlanacaktır.

Yarışmaya katılmak isteyenler, detaylı bilgi için www.meski.gov.tradresini ziyaret ederek duyurular kısmında teknik şartnameye ve koşullara ulaşabilir.

Çok Okunan Haber

Dr. Ali Öz: “Toroslar’ı tekstil kenti yapacağız”

Mersin Tekstil Üreticileri Derneği’ni (METÜD) ziyaret eden Cumhur İttifakı Toroslar Belediye Başkan Adayı Dr. Ali …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul medyum gerçek medyum papaz büyüsü ask büyüsü baglama büyüsü asik etme büyüsü medyum chip satin al zynga chip satisi hayvan hastanesi antalya veteriner köpek hastanesi antalya escort
Araç çubuğuna atla