Anasayfa / Güncel / MERSİNDEN KOOP’UN YENİ YIL ALIŞVERİŞ KÖYÜ AÇILDI

MERSİNDEN KOOP’UN YENİ YIL ALIŞVERİŞ KÖYÜ AÇILDI

HÜNERLİ ELLERİN ÖZGÜN ÜRÜNLERİ YENİ YIL ALIŞVERİŞ KÖYÜ’NDE

BAŞKAN SEÇER: “KOOPERATİFLER KADINLARIN ALIN TERİNİ EKONOMİK DEĞERE DÖNÜŞTÜRECEK”

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Yönetim Kurulu Başkanlığını Meral Seçer’in yaptığı Mersin Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi ile Forum Mersin’in işbirliğinde gerçekleştirilen Yeni Yıl Alışveriş Köyüetkinliğine katıldı. Etkinlikte, Mersin genelinde faaliyet gösteren 5 kadın kooperatifine üye kadınlar tarafından el emeğinin zenginliği ve özgünlüğü ile üretilen ürünler sergileniyor. Kurulan stantları gezerek üretici kadınların ürünlerini inceleyen Başkan Seçer, bazı ürünlerden satın alarak kadınlara destek oldu.

Kooperatiflerin önemini vurgulayan Başkan Seçer, “Topluma ne kadar çok ekonomik değer katan atılımlar yaparsak birçok sorunu da beraberce hallederiz. Onun için bu kooperatiflerin emekleri önemli. Kadınların çalışmalarını, azimlerini, alın terlerini emeklerini ekonomik değere dönüştürecek olan bu kooperatifler. Bu konuda çalışmalarımız sürecek. Kooperatiflerimize önemli katkılar sağlayacağız. Kadınlarımıza bu çalışmaları için, kentime değer kattıkları için teşekkür ediyorum” dedi.

MERSİN/(FOTOĞRAFLI-GÖRÜNTÜLÜ)

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Yönetim Kurulu Başkanlığını Meral Seçer’in yaptığı Mersin Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi (MERSİNDEN KOOP) ile Forum Mersin’in işbirliğinde gerçekleştirilen “Yeni Yıl Alışveriş Köyü” etkinliğine katıldı.

Mersin genelinde faaliyet gösteren 5 kadın kooperatifine üye kadınlar tarafından el emeğinin zenginliği ve özgünlüğü ile üretilen ürünlerin sergilendiği etkinlikte Başkan Seçer, Topluma ne kadar çok ekonomik değer katan atılımlar yaparsak birçok sorunu da beraberce hallederiz. Onun için bu kooperatiflerin emekleri önemli. Kadınların çalışmalarını, azimlerini, alın terlerini emeklerini ekonomik değere dönüştürecek olan bu kooperatifler. Bu konuda çalışmalarımız sürecek. Kooperatiflerimize önemli katkılar sağlayacağız. Kadınlarımıza, gönüllülerimize, bu çalışmaları için, kentime değer kattıkları için teşekkür ediyorum” dedi.

Yönetim Kurulu Başkanlığını Meral Seçer’in yaptığı Mersin Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi öncülüğünde, Forum Mersin işbirliği ile gerçekleştirilen Yeni Yıl Alışveriş Köyü etkinliğinde Mersin’de faaliyet gösteren 5 farklı kadın kooperatifi üyelerinin el emeği ürünler sergilendi. Başkan Seçer de kurulan stantları gezerek üretici kadınların ürünlerini inceledi ve yapılış hikayelerini dinledi.  Başkan Seçer, bazı ürünlerden satın alarak kadınlara destek oldu.

Seçer: “Asıl emek bu işi gönüllü yapan kadınların”

Yeni Yıl Alışveriş Köyü’nün açılışında konuşan Başkan Seçer, kadın kooperatiflerine verdikleri önemden bahsederek, Güzel bir çalışma olmuş. Bizler de ürünlerden alıp katkı yapacağız. Bunun yanında biz de Büyükşehir Belediyesi olarak elimizden gelen desteği verdik ama asıl emek, azim, içten gelen gönüllü çalışma, herhangi bir karşılık beklemeden bu işi yapan insanların” dedi.

“Gönüllülerimiz çok güzel işler başaracaklar”

Farklı kooperatiflere üye kadınların bir araya gelerek ürünlerini sergilediği etkinliğin önemli olan kısmının gönüllülük esasına dayanması olduğunu ifade eden Seçer, Profesyonel iş yapmak ayrıdır. Onun karşısında maddi bir kazanım elde edersiniz ama gönüllü çalışmak, bu yapı, bu karakter her insana özgü değildir. Gönüllü çalışmak toplumu, insanlığı, ülkesini, memleketini seven insanlara özgü bir durumdur. İşte bu özellikleri taşıyan insanları bir araya getirmek önemli. Gönüllülük bağlamında insanlar bir araya geldiler ve bu kooperatifleri oluşturdular. İsimleri farklı olabilir ama amaçları, gönülleri, düşünceleri aynı. Çok güzel işler başaracaklarını düşünüyoruz” diye konuştu.

Kadınları ve çocukları çok önemsediklerini ve bu yüzden kadınları desteklemeye devam edeceklerini sözlerine ekleyen Başkan Seçer, Kadına yapacağımız her olumlu katkı çocuğa yaptığımız önemli bir katkıdır. Çocuğa yaptığımız direk ya da dolaylı katkı ise ülke, dünya ve toplumsal barışa yaptığımız önemli bir katkıdır ifadelerine yer verdi.

Meral Seçer: “Amacımız kadınlarımızın ürünlerini Mersin halkına tanıtmak”

Mersin Kadın Girişimi Üretim ve İşletme KooperatifiYönetim Kurulu Başkanı Meral Seçer, kooperatifin kurulma aşaması ve amaçlarını katılımcılarla paylaşırken, yapılan etkinliğin amacına değinerek, “Öncelikle bu köyü oluşturmamız için bizlere destek veren Forum Mersin ve Mersin Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür ediyorum. Destekleri bizim için çok değerliydi. Bu organizasyonla amacımız Mersin’de yeni kurulmuş kooperatifleri bir araya getirmek, üreten kadınlarımızı tanıştırmak,birbirlerine destek vermelerini sağlarken, ürünlerini deMersin halkına tanıtmayı sağlamaktı dedi.

Etkinliğin yapılmasında önemli katkılar sunan Forum Mersin AVM Müdürü Ezgi Çubukçu ise “Başından sonuna kadar kadın emeğinin olduğu bir etkinliğe ev sahipliği yapıyoruz. Meral Seçer Hanım bu projeyi bize ilk getirdiğinde biz çok heyecanlandık. Meral Seçer Hanım o kadar gönüllü bir şekilde çalışıyor ki onun heyecanı bizi de heyecanlandırdı. Güzel bir iş olduğuna inanıyoruzdiye konuştu.

Kadınların özgün ellerinden zengin ürünler

Mersin Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi öncülüğünde bir araya gelen kadın kooperatifi üyeleri hünerli ellerinden dökülen özgün ürünleri vatandaşların beğenisine sundu. Bin bir emekle ve zahmetle üretilen, her biri ayrı bir hikayeye, yaşanmışlığa sahip ürünler Yeni Yıl Alışveriş Köyü’nde insanların beğenisine sunuldu. Vatandaşlar, Yeni Yıl Alışveriş Köyü’nden aldıkları ürünlerle hem üretici kadınların ev ekonomilerine hem de Mersin ekonomisine katkı sağlamış olacaklar.

Yeni yılda sevdiklerine hediye almak isteyenler bu köye uğrasın

31 Aralık’a kadar Forum Mersin’de Yeni Yıl Alışveriş Köyü’nde sergilenecek ürünler, yılbaşı öncesi sevdiklerine hediye almak isteyenler için alternatifler sunuyor. Keçeden yapılan çantalar, yöresel lezzetler, peyzaj ve çiçekçilik çalışmaları, etnik kıyafetler, takılar, çeşitli hediyelik eşyalar ve sağlıklı yaşam ürünlerinin yer aldığı geniş ürün yelpazesi ileköy, yeni yılda sevdiklerini mutlu etmek isteyenlerin mutlaka uğraması gereken bir alışveriş köyü niteliğinde.

Çok Okunan Haber

BAŞKAN YILDIZ, VATANDAŞLARA AŞURE İKRAM ETTİ

Toroslar Belediye Başkanı Abdurrahman Yıldız, aşurenin barışa, kardeşliğe, huzura ve mutluluğa vesile olmasını diledi. Bolluğun, …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul medyum gerçek medyum papaz büyüsü ask büyüsü baglama büyüsü asik etme büyüsü medyum chip satin al zynga chip satisi hayvan hastanesi antalya veteriner köpek hastanesi antalya escort
Araç çubuğuna atla