Anasayfa / Ekonomi / HALK KART MUTLULUK DAĞITMAYA BAŞLADI

HALK KART MUTLULUK DAĞITMAYA BAŞLADI

HALK KART, İHTİYAÇ SAHİPLERİNE ULAŞMAYA BAŞLADI

Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin toplumsal eşitsizliği ortadan kaldırmak amacıyla hayata geçirdiği Halk Kart’ındağıtımları başladı. Gerçek ihtiyaç sahiplerine ulaştırılması için titizlikle yürütülen inceleme çalışmalarının ardından tüm aşamaları tamamlanan Halk Kart, toplam 5 bin 952 kişiye dağıtılmaya başlandı. Halk Kart’lara ihtiyaç sahiplerinin maddi durumuna göre aylık 90 ve 160’şar liralık yükleme yapılacak.

Halk Kartını almak isteyen vatandaşların merkez ilçelerde ve Tarsus’ta Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Merkezi’ne, ilçelerde ise İlçe Hizmetleri ve Muhtarlık İşleri Dairesi Başkanlığı’na bağlı Muhtarlık Şube Müdürlükleri’ne başvurmaları yeterli olacak. Dağıtımlar, 31 Ekim’e kadar sürecek ve Halk Kart’a bakiye yüklemesi 31 Ekim’de yapılacak.

Sosyal belediyeciliğin en güzel örneklerinden biri olan ve toplumsal eşitsizliği ortadan kaldırmayı amaçlayan Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin Halk Kart Projesi’nde kart dağıtımları başladı. Gerçek ihtiyaç sahiplerine ulaştırılması için titizlikle yürütülen inceleme çalışmalarının ardından tüm aşamaları tamamlanan Halk Kart, ihtiyaç sahiplerine dağıtılmaya başlandı.

Halk Kartını almak isteyen vatandaşların merkez ilçelerde ve Tarsus’ta Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Merkezi’ne, ilçelerde ise İlçe Hizmetleri ve Muhtarlık İşleri Dairesi Başkanlığı’na bağlı Muhtarlık Şube Müdürlükleri’ne başvurmaları yeterli olacak.

Halk Kart’a nakit yüklemesi 31 Ekim’de yapılacak

Dar gelirli vatandaşların sabırsızlıkla beklediği Halk Kartların dağıtımı 31 Ekim’e kadar sürecek.

31 Ekim’de vatandaşların ihtiyaç durumuna göre belirlenen tutarlar, Halk Kart’a yüklenecek ve vatandaşlar yaşadıklarıilçelerde Büyükşehir Belediyesi ile anlaşmalı olan market ve mahalle bakkallarından alışveriş yapabilme olanağına kavuşacak. Halk Kart’lara ihtiyaç sahiplerinin maddi durumuna göre aylık 90 ve 160’şar liralık yükleme yapılacak.

“Halk Kart’ı alacağım için gece sevinçten uyuyamadım”

Halk Kartını alacağı için gece sevinçten uyuyamadığını ifade eden Şükran Saraçoğlu,Çok mutluyum. Gece uyuyamadım, bayağı sevindim çünkü çok ihtiyacımız var. Allah Vahap Seçer Başkanımızdan bin kez razı olsun, ondan çok memnunuz” dedi.

“Allah Vahap Başkanın tırnağını taşa değdirmesin”

Halk Kartını almak için erkenden yola düşen ve kartını aldıktan sonra emeği geçen herkese teşekkür eden Nevin Özortak, “Büyükşehir Belediyemiz’e dar gelirli ailelere böyle yardımlar yaptığı için çok teşekkür ederim. Allah razı olsun. Allah Vahap Başkanın tırnağını taşa değdirmesin, o yüzü hep gülsün. Dört dörtlük bir başkan, çok güzel çalışmalar yapıyor” diye konuştu.

Halk Kart sahipleri mutlu

Kartını almak için Ulu Camii Meydanı’nda bulunan Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Merkezi’ne gelen Bozan Çiftçi, “Vahap Başkanımıza bizlere yardımcı olduğu için çok teşekkür ederim. Allah onun eksikliğini vermesin. Kendisine minnettarız. Allah birine bin versin. Biz ondan razıyız, Allah da ondan razı olsun” dedi.

Eşini kısa süre önce kaybeden Saadet Karakurt ise “Yetim annesiyim. Eşimi 5 ay önce kaybettim. Halk Kart için başvurdum. Kabul oldu. Başkanımıza yardımları için, her şey için çok teşekkür ederiz. Allah ondan razı olsun” diye konuştu.

İlçelerde dağıtımlar Muhtarlık İşleri Şube Müdürlükleri’nden yapılacak

Akdeniz, Mezitli, Toroslar ve Yenişehir ilçelerinde yaşayan vatandaşlar, Halk Kartları’nı, Ulu Camii Meydanı’nda bulunan Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Merkezi’nden, Tarsus’ta ise Kültür Park içerisinde bulunan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Merkezi’nden alabilecek.

Merkez 4 ilçe ve Tarsus dışında kalan ilçelerde vatandaşlar Halk Kartlarını İlçe Hizmetleri ve Muhtarlık İşleri Daire Başkanlığı’na bağlı Muhtarlık Şube Müdürlükleri’nden alabilecek. Halk Kartı almak isteyen vatandaşların T.C. kimlik kartları ile dağıtım noktalarına gitmeleri yeterli olacak.

Çok Okunan Haber

İrfan Değirmenci’den kendisini hedef alan Ahmet Hakan’a: Patronun sâkisi

AKP’ye yakınlığıyla bilinen Hürriyet’in Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Hakan, TİP’ten milletvekili adayı olan İrfan Değirmenci’yi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul medyum gerçek medyum papaz büyüsü ask büyüsü baglama büyüsü asik etme büyüsü medyum chip satin al zynga chip satisi hayvan hastanesi antalya veteriner köpek hastanesi antalya escort