Anasayfa / Güncel / FLAŞ !! MARİNAYA YIKIM KARARI

FLAŞ !! MARİNAYA YIKIM KARARI

Bir süresi kent gündemini meşgul eden Mersin marina avm ile usulsüz yapıların olduğu iddiaları mahkemeye taşınmıştı.
Yüksek fahiş fiyatlardan şikayetler şöyle dursun usulsüz yapılaşma son hızı ile devam ediyor.
Bir süre önce konuyu yargıya taşıyan CHP Büyükşehir belediyesi Meclis üyesi Tuncay Gökçel’in açtığı dava ile ilgili bilirkişi raporu açıklandı.
ilgili bilir kişi raporuna göre inşaat yoğunluk ilkesi ihlal edilmiş,ayrıca Çevre şehircilik başkanlığının yeni yapılan 1/5000 lik planı ile ilçe belediyesinin yaptığı 1/1000 lik plan arasında ciddi uyumsuzluk olduğuna kanaat getirdi.
Kısacası bilirkişi raporuna göre ek olarak yeni yapıların yıkılıp yıkılmayacağı merak konusu oldu. Ayrıca geçmişte yapılan avm bölümlerininde yoğunluk ilkesini bilirkişi raporuna göre ihlal ettiği için işyeri ruhsatlarının iptal edilip edilmeyeceği Mersin halkının soruları arasında.
Bilirkişi raporu uygulanırsa MARİNA avm kent planının dışına çıktığı için ve yoğunluk ilkesi ihlal edildiği için yıkılması gerekmektedir.

Çok Okunan Haber

BAŞKAN YILDIZ, BAŞKAN SEÇER İLE BİRLİKTE YAYLALARDA VATANDAŞLARLA BULUŞTU

Toroslar Belediye Başkanı Abdurrahman Yıldız, Kurban Bayramı tatili boyunca ilçeyi karış karış dolaşarak, vatandaşlarla kucaklaşıp …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul medyum gerçek medyum papaz büyüsü ask büyüsü baglama büyüsü asik etme büyüsü medyum chip satin al zynga chip satisi hayvan hastanesi antalya veteriner köpek hastanesi antalya escort
Araç çubuğuna atla