Anasayfa / Güncel / BÜYÜKŞEHİR’İN DESTEĞİYLE ÇAMLIYAYLA’DA KİLİTLİ PARKE TAŞI ÇALIŞMASI YAPILDI

BÜYÜKŞEHİR’İN DESTEĞİYLE ÇAMLIYAYLA’DA KİLİTLİ PARKE TAŞI ÇALIŞMASI YAPILDI

YAYLA TURİZMİ AÇISINDAN CAZİBE MERKEZİ OLAN ÇAMLIYAYLA’NIN SOKAKLARI,BÜYÜKŞEHİR’İN DESTEĞİYLE GÜZELLEŞİYOR

Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin ilçelerde de altyapı çalışmaları aralıksız sürüyor. Geçtiğimiz günlerde heyelandan zarar gören birçok noktası Büyükşehir Belediyesi ekiplerinin çalışmalarıyla onarılarak, yeniden trafiğe açılan Çamlıyayla’da, sokakların parke taşıyla kaplanması için de destek verildi.

Büyükşehir Belediyesi tarafından verilen kilitli parke taşlarıÇamlıyayla Belediyesi ekipleri tarafından sokaklara döşendi.

Mersin Büyükşehir Belediyesi, ilçelerde de altyapı çalışmalarına büyük bir hızla devam ediyor. Yayla turizmi açısından Doğu Akdeniz’in en önemli yerleşim yerlerinden biri olan Çamlıyayla’da, sokakların kilitli parke taşıyla döşenmesi için çalışmalar sürüyor.

Büyükşehir’den malzeme desteği

Mersin Büyükşehir Belediyesi Tarsus-Çamlıyayla Şube Müdürlüğü tarafından temin edilen parke taşlar, Çamlıyayla Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler tarafından sokaklara yerleştirildi.

Yapılan çalışmalar kapsamında 2 bin 200 m2’lik kilitli parke taşı döşemesi yapıldı. Ekipler, Çamlıyayla ÇayırekinliğiMahallesi Fındıklı ve Turaçcık Sokak, Cumayakası Mahallesi Talıç Caddesi ve Talıç Camii’nin ön bölümü, Kale Mahallesi Toraccık Sokakta kilitli parke taşı döşedi. Büyükşehir’in destekleriyle program dahilinde Çamlıyayla’da kilitli parke taşı döşeme çalışmaları devam edecek.

Heyelandan zarar gören yollar onarılmıştı

Çamlıyayla’da geçtiğimiz yıl düşen aşırı yağışlar neticesinde oluşan heyelandan dolayı zarar gören birçok yol, Mersin Büyükşehir Belediyesi Yol Yapım Bakım ve Onarım Daire Başkanlığı ekipleri tarafından yapılan titiz çalışmayla geçtiğimiz günlerde onarılmıştı. Binlik büz boruların tabana döşendiği, üzerine ise dev kayaların konulduğu sorunlu bölgeler güçlendirilmiş, bundan sonraki süreçte yağmur sularının zarar vermemesi için itinalı bir çalışma gerçekleştirilmişti.

Çalışmalar kapsamında Cumayakası Mahallesi eski lise yolu, Sebil Caddesi Cerelik mıntıkası, Ergene yolu ve Körmenlik ile Karain arasındaki yolda, Büyükşehir ekipleri, ağır iş makinaları vasıtasıyla kapsamlı çalışma yapmıştı.

Çok Okunan Haber

MESKİ GENEL MÜDÜRÜ KORKMAZ, SU KARDEŞLİĞİ TOPLANTISI’NA KATILDI

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından başlatılan 1. Etap Belediye Su Kardeşliği kapsamında, Eskişehir Büyükşehir Belediyesi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul medyum gerçek medyum papaz büyüsü ask büyüsü baglama büyüsü asik etme büyüsü medyum chip satin al zynga chip satisi hayvan hastanesi antalya veteriner köpek hastanesi antalya escort
Araç çubuğuna atla