Anasayfa / Güncel / BAŞKAN SEÇER: “MAHKEME BİZİM LEHİMİZE KARAR VERDİ

BAŞKAN SEÇER: “MAHKEME BİZİM LEHİMİZE KARAR VERDİ

SEÇER: “ARTIK KİMSE, AYDINLATMA DİREKLERİNDE BİR TANE REKLAM PANOSU GÖREMEYECEK”

SEÇER: “ÇAĞDAŞ BİR MERSİN YARATMAK İÇİN ÇABALIYORUZ”

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Mersin Ticaret ve Sanayi Odası Mobilya, Halı ve Ev Eşyası Komite temsilcileri ile bir araya gelerek, kentte var olan sıkıntıları ve bunların çözüm önerilerini konuştu.

Amaçlarının işbirliği içerisinde, el ele vererek, kenti daha temiz ve düzenli bir hale getirmek olduğunu vurgulayan Seçer, aydınlatma direklerine asılan reklamlarla ilgili mahkemeden çıkan kararın lehlerine sonuçlandığını ifade ederek, artık kimsenin direklerde reklam panosu görmeyeceğinin müjdesini verdi. Para ve gelir uğruna kent estetiğine zarar vermeyeceklerini dile getiren Seçer, “Aydınlatma direklerindeki reklamlara kadar kent tertemiz olacak. Mahkeme bizim lehimize karar verdi. Şimdi yasal tebliğ süresini bekliyor. Kentte artık kimse, aydınlatma direklerinde bir tane reklam panosu göremeyecek” dedi.

Tabela kirliliği konusuna da değinen ve bu problemi kısa süre içerisinde çözüme kavuşturarak, belirli bir standarda oturtacaklarını dile getiren Seçer, “Bizim için kent estetiği önemli. Ortak kullanım ve kamu alanlarında kafana estiği gibi bir tavır ve davranış içinde olamazsın. Yasalar var, belirli nizam var. Bu ölçüde hareket etmemiz gerekiyor. Herkes kendi yargı ve değerlendirmelerine göre kamu alanlarını kullanacak olsa bu kentte keşmekeş bir durum söz konusu olur” dedi.

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Mersin Ticaret ve Sanayi Odası Mobilya, Halı ve Ev Eşyası Komitesi temsilcileri ile bir araya gelerek, kentte var olan sıkıntıları ve bunların çözüm önerilerini konuştu. Seçer, amaçlarının iş birliği içerisinde, el ele vererek, kenti daha temiz ve düzenli bir hale getirmek olduğunu vurguladı.

Komite temsilcilerinin sorunlarını, özellikle esnafın düzen konusunda yaşamış olduğu sıkıntıları dinleyen Seçer, sorunlara hep birlikte çözüm üretmeleri gerektiğini ifade etti. Ziyarette, Mersin Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Kızıltan ile MTSO 12 Nolu Komite – Mobilya, Halı ve Ev Eşyası Komitesi temsilcileri yer aldı.

“Biz gerekli önlemleri almak ve müdahaleleri yapmak zorundayız”

Başkan Seçer, gerekli önlemleri almak ve müdahaleleri yapmak zorunda olduklarını ifade ederek, “Ceza ile bu işi yapmaktan ziyade, bu konuyu esnaflara aktararak, onların da anlayışını bekleyerek, bir işbirliği halinde yapalım. Yoksa yasa neyi gerektiriyorsa gider arkadaşlarımız gereğini yapar, yapıyor. Tabela temizliği yaptık. Şikayetler geliyor, direnenler oluyor. Her tarafı temizlemeye çalışıyoruz” dedi.

“Artık kimse, aydınlatma direklerinde bir tane reklam panosu göremeyecek”

Aydınlatma direklerine asılan reklamlarla ilgili mahkemeden karar çıktığını ve kararın lehlerine sonuçlandığını ifade eden Seçer, artık kimsenin direklerde reklam panosu görmeyeceğinin müjdesini verdi. Para ve gelir uğruna kent estetiğine zarar vermeyeceklerini dile getiren Seçer, “Aydınlatma direklerindeki reklamlara kadar kent tertemiz olacak. Biz o konuda da ‘uygulama yasalara aykırı olmuştur’ dedik ve mahkemeye müracaat ettik. Reklamları topladık. Yürütmeyi durdurma kararı aldılar. Ben Meclis’te de söyledim. Bunun takipçisiyim. Mahkeme bir an önce esastan karar versin. Dün mahkeme bizim lehimize karar verdi. Şimdi yasal tebliğ süresini bekliyor. Kentte artık kimse, aydınlatma direklerinde bir tane reklam panosu göremeyecek” diye konuştu.

“Kamu alanlarında kafana estiği gibi bir tavır ve davranış içinde olamazsın”

Seçer, tabela kirliliği problemini kısa süre içerisinde çözeceklerini ve belirli bir standarda oturtacaklarını dile getirerek, “Önüne gelen her yere tabela koyuyor. Refüjlere koyuyor, trafik kurallarını çiğniyor, trafiği tehlikeye sokuyor. Kaldırımın üzerine koyuyor, yaya geçidini engelliyor, yayalara engel teşkil ediyor. Bütün bunları belirli bir süre içerisinde çözeceğiz. Belirli bir standarda oturtacağız. Bizim için kent estetiği önemli. Kent estetiğini bozan en önemli unsurların başında da esnaflarımızın kaldırım işgali geliyor. Lokantacı, tatlıcı, mobilyacı veya bir başka sektörde çalışıyor, başım üstüne, Allah işini, gücünü rast getirsin ama ortak kullanım, kamu alanlarında kafana estiği gibi bir tavır ve davranış içinde olamazsın. Yasalar var, belirli nizam var. Bu ölçüde hareket etmemiz gerekiyor. Herkes kendi yargı ve değerlendirmelerine göre kamu alanlarını kullanacak olsa, bu kentte keşmekeş bir durum söz konusu olur” diye belirtti.

“Çağdaş bir Mersin yaratmak için çabalıyoruz”

Büyükşehir Belediyesi olarak gerekli tedbirleri aldıklarını ve almaya da devam edeceklerini vurgulayan Seçer, amaçlarının çağdaş bir Mersin yaratmak olduğunu ifade etti. Seçer, sözlerini şu şekilde sürdürdü:

“Bunu zamana yayıyoruz. Belirli bir düzen içerisinde yapmak istiyoruz. Geriden gelen bazı geleneksel anlayışları da kırmak, bu teamülleri ortadan kaldırmak kolay olmuyor. Dolayısıyla belirli bir süre zarfında, insanları da kırmadan dökmeden, onların da yardımına ihtiyacımız var. Esnafımız bizi anlayışla karşılasın. Esnaf Odaları Birliğimiz, Ticaret ve Sanayi Odamız, yani esnaflarımızın bağlı olduğu odalar, STK’lar bize katkı yapsın, yardımcı olsun. Benim bir başına bunu çözmem mümkün değil. Çözerim ama komplikasyonlar olur. Farklı sonuçlar ortaya çıkabilir. Ben de istiyorum kentimde hakikaten Mersin’e yaraşır bir görüntü olsun. Tiril tiril, düzenli olsun. Biz çağdaş bir Mersin yaratmak için çabalıyoruz. İnşallah zaman içerisinde çözeceğiz.”

Çok Okunan Haber

SARIYILDIZ – KADIN-ERKEK EŞİTLİĞİ MÜCADELESİNDE KADINLARIN YANINDAYIZ

Turgut Reis Mahallesi Kültür ve Sanat Evi yılsonu etkinliğine katılan Akdeniz Belediyesi Eş Başkanı Hoşyar …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul medyum gerçek medyum papaz büyüsü ask büyüsü baglama büyüsü asik etme büyüsü medyum chip satin al zynga chip satisi hayvan hastanesi antalya veteriner köpek hastanesi antalya escort
Araç çubuğuna atla