Anasayfa / Güncel / BAŞKAN SEÇER: KARNEMİZ PEKİYİLERLE DOLU

BAŞKAN SEÇER: KARNEMİZ PEKİYİLERLE DOLU

SEÇER: HERKESİN UMUDU OLDUK. BU UMUTLARI BOŞA ÇIKARMAYACAĞIZ

SEÇER: 10 AYLIK KARNEMİZ ‘PEKİYİ’LERLE DOLU

Partisinin il kongresinde konuşan Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, “İnsanlar şehrin adaletiyiz diye bize oy verdiler. Şehrin güvencesiyiz diye bize oy verdiler. Şehrin abisi, kardeşi, sevgilisi, gülen yüzü olalım diye bize oy verdiler. İnsanlar bize toplumu birleştirin. Artık ayrım gayrım olmasın diye oy verdiler. Hizmette ayrımcılık yapmayın, siyasi görüşünden dolayı, mezhebinden dolayı, dininden, giyiminden, mahallesinden dolayı insanları ayırt etmeyin diye oy verdiler. Bunu başaracağız. Her geçen gün çok daha fazla çalışacağız. Artık herkesin belediye başkanıyız. Herkesin umudu olduk. Bu umutları boşa çıkarmayacağız” dedi.

Başkan Seçer, 31 Mart 2019’da göreve seçilen CHPl’li 11 Büyükşehir Belediye başkanının 10 aylık karnesinin ‘pekiyilerle’ dolu olduğunu da belirterek, “Yıl sonunda bize teşekkürname değil, takdirname yakışır dedi.

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Mersin İl Örgütü’nün 37. Olağan Kongresi’ne katıldı.

Divan başkanlığını CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç’unyaptığı kongrede konuşma yapan Başkan Seçer, Engin Özkoçile parlamentoda birlikte mücadele ettiklerini hatırlatarak sözlerine başladı.

Başkan Seçer, “Martın sonu bahar dedik. İnandık. Mücadele ettik, hep beraber yaptık. Zor günlerdi. Meşakkatli günlerdi. Bunu beraber başardık. Beraber çalıştık. İlçe ilçe, mahalle mahalle, sokak sokak, ev ev.Özellikle Mersin’de önce bir enerji düşüklüğü vardı. Acaba bu iş olacak mı? Türkiye’nin her tarafında CHP Millet İttifakı ile seçime giderken ittifakların sarsıldığı, partilerin aday çıkarmakta zorlandığı Mersin’de CHP Büyükşehir Belediyesi seçimlerinde başarılı olabilecek mi diye endişe vardı. Ama kısa sürede kullandığımız dil, kurduğumuz ilişkiler, insanlara hitabımız, insanlara insan sevgisiyle yaklaşmamız Mersin’de havayı değiştirdi. Martın sonu bahar oldu” dedi.

‘Mersin halkına müteşekkirim’

CHP adaylarının ve Mersin’de kendisinin toplumun her kesiminden, İyi Parti, HDP, Saadet Partisi, Demokrat Parti, hatta Ak Parti seçmeninden destek aldığını ifade eden Vahap Seçer, “Hepsine müteşekkirim. Türk halkınamüteşekkirim, Mersin halkına müteşekkirim” diye konuştu.

‘Temel prensipler için bir araya geldik’

Millet İttifakı’nda yer alan ya da dışardan destek veren partilerin temel prensipler çerçevesinde bir araya geldiklerini kaydeden Seçer, bu prensiplerin başında demokrasi, sandık güvenliği ve hukukun geldiğini ifade etti.

Seçer, “Her iki kişiden birinin oyunu aldıysak, Mersin’de başardıysak, Adana Zeydan başardıysa, İstanbul’da İmamoğlu, Ankara’da Yavaş başardıysa, 11 Büyükşehir Belediyesi, 253 il ve ilçede bunu başardıysak, insanların bu sorunlarına çözüm bulacak kadrolar CHP kadroları ve ona destek veren siyasi partilerin kadrolarıdır diyerek bize destek olmalarıyla başardık” dedi.

‘İnsanlar bize şehrin adaletiyiz diye oy verdiler’

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, sözlerini şöyle sürdürdü:

İnsanlar şehrin adaletiyiz diye bize oy verdiler. Şehrin güvencesiyiz diye oy verdiler. Şehrin abisi, kardeşi, sevgilisi, gülen yüzü olalım diye bize oy verdiler. İnsanlar bize toplumu birleştirin. Artık ayrım gayrım olmasın diye oy verdiler. Hizmette ayrımcılık yapmayın, siyasi görüşünden dolayı, mezhebinden dolayı, dininden, giyiminden, mahallesinden dolayı insanları ayırt etmeyin diye oy verdiler. Bunu başaracağız. Her geçen gün çok daha fazla çalışacağız. Artık herkesin belediye başkanıyız. Herkesin umudu olduk. Bu umutları boşa çıkarmayacağız.

‘Bana güvenin, bana inanın, başaracağız’

Partililere, “Başkanınız hırsızsa avazınız çıktığı kadar bağırın. Namussuzsa, yetimin hakkını yemişse avazınız çıktığı kadar bağırın. Ama başkanınız birilerinin hortumunu kesmişe, kendini insanlığa adamışsa onun yanında durun” diye seslen Başkan Vahap Seçer, şunları söyledi:

Her 2 kişiden birinin oyunu alacaksak, cumhurbaşkanlığını bizim partimizin göstereceği, destekleyeceği adayın kazanmasını istiyorsak sadece CHP’lilerin oylarıyla kazanamıyoruz. Kapsayacağız. Kucaklayacağız. Onlar öcü değil. Ama biz de öcü değiliz. Sokakta, bizi öcü gibi gören, bizim de onları öcü gibi gördüğümüz kadınlarla karşılaşıyorum. Bunlar bize ellerini uzatmıyorlardı. Şimdi içten gelen bir refleksle boynuma sarılıyorlar. Türkiye değişiyor. Ne dediler? Bunlar kazanamaz. Aha kazandık mı kazandık. Dediler ki bunlar yönetemez. 10 aylık süreye bakın. Karnemiz iyi. Hepsi pekiyi merak etmeyin. Yıl sonunda bize teşekkürname değil, takdirname yakışır. Haklı adamın sesi çıkar. Ben haklıyım sesim çıkıyor. Ne yaptığımızı biliyoruz, niçin karar aldığımızı biliyoruz. Hem Allah’ın huzurunda hesap veririz, hem mahkemelerin huzurunda. Kimseden korkumuz yok. Çiğ yemedik karnımız ağrımıyor. Onun için rahat olun. Bana güvenin, bana inanın. Başaracağız. Başarmak zorundayız.  Mersin’i deneyimli siyasetçi kadrolar yönetiyor. Bizlere inanın, bizlere güvenin. Bizler çalışıyoruz. Sorunları biliyoruz. Bizler liyakatlıyız, vatanseveriz, Cumhuriyet Halk Partiliyiz, Mustafa Kemal’in izinden gidiyoruz daha ne olsun. Ben görevimi yapıyorum. Alnım açık, başım dik sokakta da geziyorum. Biz demokratik bir seçimle geldik. Herkese hesap veririz. Rahat olun. Çalışan, üreten belediye başkanlarınız var. Bakın ağlamıyoruz. Güçlüyüz diyoruz. Başaracağız diyoruz.

‘Halkın parasını halka veriyoruz’

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, partisinin olağan kongresinde belediyenin sosyal çalışmaları hakkında da bilgi verdi.

Seçim öncesinde ne söz verdiysek onları bir, bir, bir yerine getiriyoruz. Ne dediysek o. Ne dediysek onu yapacağız” diyen Başkan Seçer, istihdamda kadınlara öncelik tanıdıklarını, Kadın ve Aile Hizmetleri Daire Başkanlığı, kadın kooperatifleri gibi birçok vaadi kısa sürede yerine getirdiklerini anlattı.

Kadınların çalışma yaşamında daha fazla yer alabilmesi için söz verdikleri ücretsiz kreşlerden ikisini kısa zamanda faaliyete alacaklarını kaydeden Başkan Seçer, 10 bin Halk Kart dağıtıklarını, bu sayede hem bakkalların kazandığını,hem yoksul vatandaşın evine gıda maddesi girdiğini söyledi.

Tarsus, Mersin, Erdemli ve Silifke’de 38 noktada sabahları işçi ve öğrencilere ücretsiz çorba dağıttıklarını belirten Başkan Seçer,  mahalle mutfaklarının da kısa süre sonra hizmete gireceğini müjdeledi.

Seçer, “Dar gelirli vatandaşlarımız mahalle mutfaklarından 3 TL’ye 3 çeşit yemek yiyecekler. Kendi paralarını yiyorlar. Bu yardım değil. Vergiyi onlar veriyor, askere onlar gidiyor, onlar şehit oluyor. Kendi paralarını onlara veriyoruz” dedi.

Çok Okunan Haber

BAŞKAN YILDIZ, BAŞKAN SEÇER İLE BİRLİKTE YAYLALARDA VATANDAŞLARLA BULUŞTU

Toroslar Belediye Başkanı Abdurrahman Yıldız, Kurban Bayramı tatili boyunca ilçeyi karış karış dolaşarak, vatandaşlarla kucaklaşıp …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul medyum gerçek medyum papaz büyüsü ask büyüsü baglama büyüsü asik etme büyüsü medyum chip satin al zynga chip satisi hayvan hastanesi antalya veteriner köpek hastanesi antalya escort
Araç çubuğuna atla