Anasayfa / Güncel / ALPTEKİN ESER : BU SİSTEMDE PARTİ KİMLİĞİMİZİ KAYBEDİYORUZ

ALPTEKİN ESER : BU SİSTEMDE PARTİ KİMLİĞİMİZİ KAYBEDİYORUZ

CHP Mersin denilince emek,ahdevefa denilince akla gelen ilk isimdir Alptekin Eser. Kendisini arayıp son günlerde en çok gündemde olan soruları sordum. Hani derler ya bir dokun bin ah işit işte öyle oldu üstat ile sohbet.Aslında sık sık arar konuşur bilgi alırım benim için partili duruşu emek denince aklıma ilk o gelir.O hep örgütledir o hep yoksulladır nerde öyle bir partili var ise zor gününde herkesten önce gider resim çekilip reklam dahi yapmaz. Aslında bu saydıklarımı partiden kime sorsanız dahada fazlaca şeyler eklerler.

Yeni cumhurbaşkanlığı sistemi ile birlikte ittifakların mecburi olduğunu bundan dolayı chp’nin parti kimliğini kaybetmeye başladığını,sosyal demokrat duruşun yok olmaya doğru yol aldığını üzülerek izliyorum dedi.

Yerel yönetimlerde en güzel modelin sosyal demokrat belediyecilik olduğunun altını çizen ESER eşitlikten,özgürlükten vageçmeyen partili duruşundan ödün vermeyen herkesi kucaklayan sistemin adıdır sosyal demokrasi.

Son gelişmelere baktığımızda siyasette en büyük sorunun ahlak olduğunu ekleyen ESER siyasette ahlak dip yapmıştır ve ahlakın olmadığı yerde demokrasiden bahsetmeye gerek kalmadığını söyledi.

Sokakta sosyal demokratız demeye utanır hale geldik,oysa sosyal demokrasi aydınlık demek eşitlik demek,ötekileştirmeden herkesi kucaklamaktır. Günümüzde bu değerlerimizi tek tek kaybediyoruz.

Bir parti emekçisi olarak hiç bir zaman küsmediğini hep örgütün gücüne güvendiğini ön seçimin vageçilmez olması gerektiğinin altını çizdi.Birgün mutlaka partide emek verenlerin görevi hak eden ezilmişlerin göreve geleceğini,göreve geldiklerinde  siyasetteki ahlaksızlardan rançılardan mutlaka hesap sormaları gerektiğini söyledi. Çalışan örgütün seçim sonu ötelendiğine çok üzüldüğünü seçimden önce bu vaadin verildiğini ama adayların kazandıktan sonra söylediklerini unuttuğunu söyledi.

Oysa kimsenin kimseden üstün olmadığını asıl görevin seçildikten sonra başladığını ama seçilenlerin bunu unuttuğu için bir dönem görev yaptıklarını dile getirdi. Sosyal demokrasiyi benimseyen siyasetçilerin uzun soluklu başarıyı yakalayacaktır dedi. Bizler tek yol olarak sosyal demokrasi ve ATATÜRK’ün muasır medeniyetler ilkesinden kopmadan yolumuza devam etmeliyiz diye sözlerini noktaladı.

Röpörtaj

Muharrem Çağatay

Çok Okunan Haber

SEÇER, PARTİLİ GENÇLERİN KONUĞU OLDU

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, CHP Mersin İl Gençlik Kolları tarafından düzenlenen ‘Gençliğin Politika …

Bir yorum

  1. Kasım Dikencik

    Alptekin bey, sd bir parti ve belediye başkanı da olması gerekenleri anlatmış, sanırım bunca yıl içinde bulunduğu CHP nin sosyal demokrat bir parti olmadıgının farkında bile degil CHP de bulunan bir çok sosyal demokrat dostumuzunda esas sıkıntısı bu zaten kendi sosyal demokrat parti sahte sosyal demokrat

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul medyum gerçek medyum papaz büyüsü ask büyüsü baglama büyüsü asik etme büyüsü medyum chip satin al zynga chip satisi hayvan hastanesi antalya veteriner köpek hastanesi antalya escort
Araç çubuğuna atla