Anasayfa / Manşet / ERDOĞAN DAMAT BERAT ALBAYRAK’IN İSTİFASINI İSTEDİ

ERDOĞAN DAMAT BERAT ALBAYRAK’IN İSTİFASINI İSTEDİ

Son dakika: Dünyanın en saygın haber kuruluşlarından Reuters, AKP’li üst düzey bir isme dayandırdığı haberinde, AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Murat Çetinkaya ile Berat Albayrak’ın istifasını istediğini duyurdu. Çetinkaya’nın ise Merkez Bankası’nın bağımsızlığına vurgu yaparak istifa talebini reddettiği ifade edildi. Cumhurbaşkanı Erdoğan gece saatlerinde çıkardığı bir kararname ile Çetinkaya’yı görevden almıştı..

Son dakika.. Ankara kulislerine düşen İddiaya göre, AKP’li bir üst düzey yetkili, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın damadı Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak ve Merkez Bankası Başkanı Murat Çetinkaya’nın istifasını istediğini söyledi.

Çetinkaya’nın, Merkez Bankası’nın bağımsızlığına vurgu yaparak istifa talebini reddettiği ifade edildi.

Türkiye, güne Merkez Bankası Başkanı Murat Çetinkaya’nın, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından görevden alınmasının haberiyle uyandı.

ÇETİNKAYA İSTİFA ETMEYİNCE, ERDOĞAN KARARNAME İLE GÖREVDEN ALDI

Merkez Bankası Başkanı’nın Cumhurbaşkanlığı kararnamesiyle alınmasının hukuki boyutuna dair tartışmalar devam ederken; Reuters’a konuşan bir kaynak Cumhurbaşkanı ile damadı Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın Çetinkaya’nın istifasını istediğini iddia etti.

T24’ün Reuters’a dayandırdığı habere göre kaynak, istifa talebi üzerine Başkan Murat Çetinkaya’nın Merkez Bankası’nın bağımsızlığını hatırlattığı ve bunu reddettiğini kaydetti.

Ekonomisi ‘kötü günlerden’ bir türlü kurtulamayan Türkiye’de Merkez Bankası’nın bağımsızlığı, hem iç hem de dış piyasada uzun süredir tartışılan ve kaygı yaratan bir başlıktı. Merkez Bankası’ndaki süresinin bitmesine bir yıl daha olan Çetinkaya’nın görevden alınmasına dair herhangi bir resmi açıklama yapılmazken; piyasalarda Çetinkaya’nın hükümetin faiz indirimi talebine olumlu yanıt vermemesi sebebiyle oyun dışı bırakıldığı konuşuluyor. KAYNAK www.bihaberoku.com

Çok Okunan Haber

Başkan Özyiğit, “Avrupa şampiyonluğu yolunda takımımızın yanındayız”

Mersin Yenişehir Belediyesinin de destekleriyle Avrupa’nın kadın basketbolundaki en büyük kupası olan FIBA Kadınlar Avrupa …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul medyum gerçek medyum papaz büyüsü ask büyüsü baglama büyüsü asik etme büyüsü medyum chip satin al zynga chip satisi hayvan hastanesi antalya veteriner köpek hastanesi antalya escort
Araç çubuğuna atla