Anasayfa / Manşet / DALKILIÇ “Göreve Hazırım”

DALKILIÇ “Göreve Hazırım”

CHP Toroslar adayı SÜLEYMAN DALKILIÇ ile gündeme dair çok anlamlı, güzelve keyifli bir sohbet ettik.

İlk adaylık için ismi geçtiğinde karşı çıkanlardan biriydim çünkü ben tanımıyordum. Sonrasında aday olunca tanıdıkça çevreye pozitif bir enerji veren,sinerji yaratan bir aday olduğunu gördüm. İşte başkanımız dedim.

Partili büyüklerimin söylediği ve Süleyman beyin seçim döneminde gördüğü yoğun ilgi için SHP ruhu geri döndü sözü hiç aklımdan çıkmıyor devam etmelidir.  Gerçektende hava çok iyiydi. Enerjisi,alçak gönüllülüğü ve halka dokunuşu farklıydı hatta mükemmeldi. Halkın tamda istediği aday profiliydi. Kime sorsam herkeste apayrı bir umut oluşmuştu. Toroslara seçmenine inanmışlığı aşıladı. Yok olan güveni getirmişti.

Sayın DALKILIÇ’a siyaseti sordum yani bundan sonraki yol haritasını tamam mı ? Devam mı ?

Bundan sonra mutlaka siyasetin içinde olacağını ve altını çizerek söylediği ben bu yola halkım için çıktım. Ben başta Toroslar halkı olmak üzere Mersin halkına umut olduysam bundan sonra onlara kayıtsız kalamam  onlara verilmiş sözlerim var.

Ben yoksul mahallelerde oturuyorum hiç bir zaman Torosların dışında ikamet etmedim. Yoksul ve ötekileştirilmiş tüm halkın sesi olmak için yola çıktım onların Ne istediğini çok iyi biliyorum. Bundan sonra yine onların sesi olacağım çünkü söz verdim. Başladığım hiç bir işi yarım bırakmadım.

Aslında onlar ile güzel gönül bağımız oldu hergün yüzlerce ziyaretçi kabul ediyorum. Seçimden sonrada hiç durmadım yine onlarlayım gidiyorum onlar geliyor işte görüyorsun birlikte bir şeyleri başaracağımızı biliyorum.

Halkımız,kardeşlerimiz,komşularımız,dostlarımız hiç üzülmesin inşallah birlikte hizmete devam edeceğiz.

Kısacası bizim yarım kalan bir hikayemiz oldu şimdi onu tamamlama vakti.

Mersin’de Büyükşehir ve üç ilçeyi kazandınız belediyeler ile ilgili fikriniz nedir görev almayı düşünüyormusunuz?

Evet üç belediye az,biz en az sekiz ilçeyi almalıydık. Çok çalıştık çok emek verdik malum son kırk günde adaylığım netleşti. Üç büyük ilçe ve en önemlisi Büyükşehir’i kazandık. Toroslarda rekor oy aldık Büyükşehir için ayrıca mutlu olduğum ifade ediyorum.

Mersin bu dönemde sosyal,siyasal ve ekonomik olarak farklı bir vizyon kazanarak Türkiye’ye örnek model olması gerekmektedir. Zaman az yolumuz kısa ama başarmak için yolumuz açık. Ben Mersin ve Toroslar için her türlü göreve hazırım zaten çalışmalarımı durdurmadım devam ediyorum.

Güzel söyleşi için başkanıma teşekkür ediyorum. İlk gördüğümdeki gülümseyen yüzü aynen devam ediyor. Halka dokunan iç içe olan siyasetçileri seviyorum. Yolunuz açık olsun.

Çok Okunan Haber

Başkan Özyiğit, “Avrupa şampiyonluğu yolunda takımımızın yanındayız”

Mersin Yenişehir Belediyesinin de destekleriyle Avrupa’nın kadın basketbolundaki en büyük kupası olan FIBA Kadınlar Avrupa …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul medyum gerçek medyum papaz büyüsü ask büyüsü baglama büyüsü asik etme büyüsü medyum chip satin al zynga chip satisi hayvan hastanesi antalya veteriner köpek hastanesi antalya escort
Araç çubuğuna atla