Anasayfa / Manşet / BAŞKAN SEÇER’DEN TESİS DESTEĞİ BEKLİYORUZ

BAŞKAN SEÇER’DEN TESİS DESTEĞİ BEKLİYORUZ

İçel İdman Yurdu Yönetim Kurulu Üyesi Şevket Varan, açıklamalarda bulundu.

“Hocamızın verdiği liste doğrultusunda bu ligde şampiyonluklar yaşamış başarılı olmuş futbolculardan oluşan transferlerimizi yaptık ve yapmaya devam ediyoruz” diyen Şevket Varan, “Aramıza katılacak başka arkadaşlar olucak. Pazar sabahı ilk kampımızı yapmak üzere Nevşehir’e gidiyoruz. Buradaki kampın sonunda 3-4 gun verilecek bayram izni sonrası 2. Kamp için Afyon ya da Boluya hareket edeceğiz. Çekilecek kupa kurasına göre kampımızı sonlandırıp şehre döneceğiz” dedi.

ALTYAPI ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR

“ Mersin İdmanyurdu altyapısında çeşitli kategorilerde oynamış, geçen senede bize hizmet etmiş burada olmak isteyen genç oyuncularımızı da takımımıza dahil ettik” diyen Varan, şöyle konuştu: “ Artık hocamızın raporu doğrultusunda bu oyunculardan bu sezon faydalanacağız. Zaman kaybına tahammülümüz olmadığı için bir an evvel takımımızı profosyonel lige taşımamız gerekmekte. O nedenle hata yapma lüksümüz yok. Bu doğrultuda hareket etmek zorundayız. Üzerimizdeki sorumluluk ve misyonun farkındayız. Camiamızın gönlü rahat olsun bu konuda.”

Altyapı konusuna da değinen Varan, konuşmasını şöyle devam etti: “Altyapıda; mevcut altyapılarımızda bulunan oyuncularla hocalarımızın raporları doğrultusunda bu sene 3 kategoride iyi takımlar kuracağız. Ayrıca sezon öncesi seçmeler yapıp yetenekli oyuncuları altyapımıza dahil edeceğiz. Mersin’deki sorunun farkındayız. Tabiri caizse şehrin abisi olan kulübümüzün amatör kulüplerle ilişkilerinde bazı sorunları olduğunu amatör kulüplerin yetiştirdiği yetenekli oyuncular için istedikleri maddi beklentileri sağlanamadığı ve iyi ilişkiler kurulamadığı için bu nedenle bu çok yetenekli oyuncuların Mersin İdmanyurdu yerine şehir dışındaki takımlara sunulduklarını ve gönderildiklerini biliyoruz. Amacımız şehrimizde yetişen bu yetenekleri kendi bünyemize alıp bu anlamda bünyemizde barındırmak. Buradaki bütünlüğü sağlarsak ve bu çocuklara oynama şansı verirsek potansiyeli çok yüksek olan bir bölgenin çocuklarını başka şehirlere göndermek yerine şehrimize kazandırmış olacağız. Buradaki hataların ve uygulanmayan ve yapılamayan şeylerin farkındayız. Bütün bunları yaparken zamana ihtiyacımız var. Bu yapıyı kurduktan sonra çok daha fazla kategoride takım oluşturup bir çok hocamıza çalışma imkanı sağlayacağız. Ama bu geçiş süresinde zamana ihtiyacımız var. Bunu herkes anlayışla karşılasın. Zamanla taşlar yerine oturacaktır.”

İÇEL’İN SEÇER’DEN TESİS BEKLENTİSİ

  1. “Tesis konusunda sıkıntı yaşıyoruz” diyen Varan, konuşmasını şu sözlerle tamamladı: “Şu anda 1 tl bile bağış ya da katkı almadan tamamen başkan ve yöneticilerin katkılarıyla finanse edilen kulübümüz için tesis konusunda Belediye Başkanımız Vahap Seçer’den destek bekliyoruz. Daha önceki dönem Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz ve belediye meclis üyeleri tarafından, Mersin idmanyurdu için yapıldığı söylenen tesis içinde bulunan ek binanın bize tahsisini istiyoruz. Buradaki eksiklikleri gerekirse kendimiz tamamlayıp kullanmak istiyoruz. Bu ek binayı alabilirsek kulübümüz konaklama adına büyük bir külfetden kurtulmuş olacak. Şu anda ciddi rakamlar ödeyerek Macit Özcan Tesisleri’ndeki otel kısmını kullanıyoruz. Çok büyük sorumlulukla bu işa soyunan ve çok ciddi rakamlarla finanse edilen kulübümüze belediyeden önceki Mersin idmanyurdu yönetimleri gibi bir maddi beklentimiz ve talebimiz yoktur. Sarece tesis içerisinde yapılmış bulunan binanın bize bu geçiş sürecinde tahsisini istiyoruz. 94 yıllık kulübün dikili bir ağacının bulunmadığını zaten bu noktalara gelinmesinin başlıca sebeplerinden birininde kendi tesisinin olmamasının olduğunuda biliyoruz. Ama şehrimizi profosyonel lige tekrar taşıma adına büyük fedakarlıklarla çalıştığımız şu günlerde bizim bu ek binaya ihtiyacımız var. Sonrasında kulübümüze kendi tesislerini kazandırma noktasında planlarımız ve hedeflerimiz var. Bu hedeflerimizin lafta kalmayacağınında bütün kamuoyu tarafından bilinmesini isterim.”

Çok Okunan Haber

TARSUS BELEDİYESİ YOĞUN YAĞIŞ SONRASI OLUMSUZLARI GİDERİYOR

Tarsus Belediyesi tarafından Tarsus’ta etkili olan aşırı yağışlar nedeniyle meydana gelen taşkın ve su baskını …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul medyum gerçek medyum papaz büyüsü ask büyüsü baglama büyüsü asik etme büyüsü medyum chip satin al zynga chip satisi hayvan hastanesi antalya veteriner köpek hastanesi antalya escort
Araç çubuğuna atla