Anasayfa / Güncel / Yenişehir Belediyesinden kitap dezenfeksiyon cihazı

Yenişehir Belediyesinden kitap dezenfeksiyon cihazı

Yenişehir Belediyesi, korona virüs önlemleri kapsamında kütüphanesine kazandırdığı kitap dezenfeksiyon cihazıyla kitapları bir dakikada her türlü virüs ve bakteriden arındırıyor. Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit, “Aldığımız kitap dezenfeksiyon cihazıyla kütüphanemizdeki kitapları tek tek sterilize ediyoruz. Kitapsever Yenişehir halkı Belediyemizin kütüphanesinden gönül rahatlığıyla kitap ödünç alabilir.” dedi.

Kütüphanelerde günlük ziyaretlerle yada ödünç alınarak okunan kitaplar, korona virüsünün yayılması açısından büyük risk taşıyor. Yenişehir Belediyesi temas yoluyla kolayca bulaşabilen korona virüsüne karşı aldığı önlemlerine bir yenisini daha ekledi ve kitap dezenfekte cihazı aldı.  Yenişehir Belediyesi Atatürk Kültür Merkezi içerisinde yer alan Yenişehir Belediyesi Halk Kütüphanesinde bulunan kitaplar, dezenfekte edilerek okurların hizmetine sunulmaya başladı.

Virüsün kitaplarla yayılmasını engellemek ve vatandaşların sağlığını korumak amacıyla alınan yerli üretim kitap dezenfeksiyon cihazı içine yerleştirilen kitaplar virüs ve bakterilerden bir dakikada arındırılıyor. Vatandaşların okuyup teslim ettiği kitaplar dezenfeksiyon cihazıyla sterilizasyon işlemi gördükten sonra raflara yerleştiriliyor ve yeni okuyucuya temiz bir şekilde ulaştırılıyor. Sessiz bir şekilde çalışan cihaz kütüphanede ders çalışan veya kitap okuyan vatandaşları da rahatsız etmiyor.

Vatandaşların sağlığını daima ön planda tuttuklarını ifade eden Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit, Korona virüsü temas yoluyla kolaylıkla bulaşabiliyor. Yenişehir Belediyesi olarak hemşehrilerimizi virüsten korumakamacıyla çalışmalarımızı her gün daha ileriye taşıyoruz. Son olarak kitap dezenfeksiyon cihazı aldık ve örnek bir uygulamayla artık kütüphanemizdeki kitapları sterilizeediyoruz.  Vatandaşlarımız gönül rahatlığıyla kütüphanemizden kitap ödünç alabilirler.” diye konuştu.

Çok Okunan Haber

Dünyanın En Büyük Bilişim Teknolojileri Krizine Uzman Açıklaması …

Küresel çapta havayolları, havaalanları, medya, telekom, bankacılık, sağlık sistemlerine kadar pek çok sektördeki operasyonları alt …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul medyum gerçek medyum papaz büyüsü ask büyüsü baglama büyüsü asik etme büyüsü medyum chip satin al zynga chip satisi hayvan hastanesi antalya veteriner köpek hastanesi antalya escort
Araç çubuğuna atla