Anasayfa / Güncel / Yenişehir Alanya Sokağı’nın geleceği yaşayanlarına bağlı

Yenişehir Alanya Sokağı’nın geleceği yaşayanlarına bağlı

Yenişehirliler kent yönetiminde söz ve karar sahibi, bunun örneklerinden biri Alanya Sokağı ve çevresindeki sokaklarda yaşanıyor. Her gün binlerce insanın gezdiği, alışveriş yaptığı, öğlen ve akşam yemeğini yediği bölgede yenileme çalışmaları aralıksız devam ediyor. Yenişehir Belediyesi, bu çalışmaları esnafa, bölgede yaşayanlara ve alışverişe gelen insanlaradanışarak yürütüyor.

Yenişehir Belediyesi, geçtiğimiz aylarda Mersin’in en yoğun alışveriş ve sosyal yaşam alanlarından biri olan Alanya Sokağıve çevresindeki sokaklarda yenileme çalışmalarına başlamış, Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit sokağa inerek bölge halkına, “Nasıl bir Alanya Sokağı istiyorsunuz?” sorusunu yöneltmişti. Yenişehir Belediyesi, TEDAŞ ve MESKİ ile eşgüdümlü yürütülen alt yapı çalışmaları tamamlanan 1902 Sokakta (Alanya Sokağı)  belediye ekipleri bu kez de bölge sakinleriyle 8 maddelik bir anket yaptı.

Yenişehir Belediyesi Yenişehir Masasına bağlı Sosyal Doku ekibi tarafından yapılan anket çalışmasında esnaf, bina sakini ve alışverişe gelen vatandaşlara ağaçlandırma, dinlenme alanları, ışıklandırma, bina dış cephe boyalarının tek tip olup olmaması, dükkan tentelerinin hangi renk olması ve sokak düzenlemesinden beklentileri gibi 8 farklı soru yöneltildi.

Anket çalışmasından elde edilen sonuçlar doğrultusunda Yenişehir Belediyesi Kentsel Dönüşüm Müdürlüğüne bağlı proje ekibi, Alanya Sokağı projesini tamamlayacak ve Fen İşleri Ekipleri de uygulamaya başlayacak.

Tüm çalışmaların tamamlandığında alışveriş yapmanın vegezmenin keyifli olacağı turistik bir kent görünümüne kavuşması amaçlanan Alanya Sokağında işletmecilik yapanVeli Akça, yapılan düzenlemelerle ilgili görüşlerini bildirdi. Akça, “Bugüne kadar pansumanla bugünlere gelindi. Bugün Yenişehir Belediyesi çok köklü bir proje yürütülüyor. Abdullah başkan ve ekibine teşekkür ediyoruz ve biran önce bitirilmesini istiyoruz” dedi.

Mahalle sakinlerinden Birsel Şahan ise Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit’ den beklentilerinin bu yönde çalışmalar yapması olduğunu belirtti.

Alanya Sokağı’nda 30 yıldan bu yana esnaflık yaptığını belirten Ahmet Tozlu ise “Böyle bir çalışmanın olması gurur verici. Burada bir çok kişinin isteği sokağın araç trafiğine kapanması. Burada sanatsal faaliyetler olmasını istiyoruz. Resim, heykel gibi sanatsal düşünceleri ifade edecekleri bir alan olabilir. Vatandaşlar genelde yollardan ve kaldırımlardan şikayetçi, burada esnaflara iş düşüyor. İnanıyorum ki çalışmalar tamamlandığında  Mersin’e ve Türkiye’ye örnek bir sokak olacak. Yapılmamışı yaptığı için Abdullah başkana teşekkür ediyoruz.

Alanya Sokağı esnaflarından Ümit Büyük’de yapılan çalışmalardan duyduğu memnuniyeti dile getirerek Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit’e teşekkürlerini iletti.

 

 

Seçim kampanyasında sık sık ‘Halkın talep ve istekleri doğrultusunda hizmet vereceğiz.’ diyerek, katılımcı yönetim vurgusu yapan Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit, “Verdiğimiz sözlerin takipçisi olmaya çalışıyoruz. Vatandaşlarımızın sorunlarını çözmek için bütün gücümüzle çalışıyoruz. Şartlar ne olursa olsun verdiğimiz sözleri yerine getirmek için Yenişehir Belediyesi olarak seferber olmuş durumdayız”dedi.

Çok Okunan Haber

GÜLŞAH YILDIRIM GENÇ”BEN DEĞİL BİZ DİYEREK YOLUMUZA DEVAM EDECEĞİZ”

CHP Mersin il kadın kolları başkanı Gülşah Yıldırım Genç il başkanlığında yaptığı basın toplantısı ile …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul medyum gerçek medyum papaz büyüsü ask büyüsü baglama büyüsü asik etme büyüsü medyum chip satin al zynga chip satisi hayvan hastanesi antalya veteriner köpek hastanesi antalya escort
Araç çubuğuna atla