Anasayfa / Güncel / YASEMİN HATİCE KURT Kadın Kolları Genel Başkanlığına seçildi

YASEMİN HATİCE KURT Kadın Kolları Genel Başkanlığına seçildi

Uluslararası Tarım ve Gıda Konfederasyonu Kadın Kolları Genel Başkanlığı’na Yasemin Hatice Kurt seçildi.

Mersinhalkhaber.com’a açıklamalarda bulunan Uluslararası Tarım ve Gıda Konfederasyonu Kadın Kolları Genel Başkanlığı’na seçilen Yasemin Hatice Kurt, Gıda müfettişliği büyük bir sorumluluk isteyen bir çalışma olduğunu belirtti.

Uluslararası Tarım ve Gıda Konfederasyonu Kadın Kolları Genel Başkanı Yasemin Hatice Kurt, “Fahri Gıda Müfettişlerimiz, toplumumuzun yaşamını sürdürmesi, birçok yönden gelişmesi ve onu oluşturan bireylerin sağlıklı olmasını gözeten, ulusal çapta yürütülen bir farkındalık projesinin temel yapı taşlarıdır” diyerek Gıda Müfettişliğinin önemine vurgu yaptı.

Uluslararası Tarım ve Gıda Konfederasyonu Kadın Kolları Genel Başkanı Yasemin Hatice Kurt;  “Fahri Gıda müfettişleri sosyal sorumluluk bilinci taşıyan, gündelik yaşamı içinde ev veya iş yeri için yaptığı alışverişlerde, eğlence için gittiği, AVM, Market, Cafe, Restaurant ve benzeri gıda üreten, paketleyen, satan, stoklayan, lojistiğini veya toptan satışını yapan, kısacası TARLADAN – SOFRAYA tüm gıda zincirini kapsamına alarak, İşletmelerin GIDA SUNUMUNDA; toplumun sağlıklı beslenme gereksinimlerini yeterli nicelik ve nitelikte sağlayıp sağlamadıkları konusunda, sessizce gözlemler yapar ve bu gözlemleri FAHRİ GIDA MÜFETTİŞLERİ GENEL SEKRETERLİĞİNE bir rapor haline getirirler” dedi.

FAHRİ GIDA MÜFETTİŞLERİNİN AMACI;

Başkan Kurt; “Tarım, gıda, hayvancılık sektörüne ilişkin; bu sektörlerin çıktısı olan gıda maddelerinin üretimi, paketlenmesi, satışı, lojistiği, stoğu ve hijyeni konusunda, tarladan sofrasına ulaşana kadar olan zincirde HALKIN (TÜKETİCİNİN) KENDİ DENETİMİNİ KENDİSİNİN GERÇEKLEŞTİRMESİNİN daha KOLAY, daha ETKİN ve daha UCUZ olacağı düşüncesini paylaşan ve bu bilinçle FAHRİ olarak KAMU YARARINA, ilgili KAMU KURUM ve KURULUŞLARINA GÖNÜLLÜ destek veren bireyler olmaktır.

GIDA TERÖRÜNÜN önüne geçmenin yolu TARIM VE ORMAN Bakanlığı’nın denetimlerinin artırmasının yanında öncelikle vatandaşların bilinçli ve dikkatli birer tüketici olmaları, gıda maddelerini alırken sorgulayıcı olmalarına bağlıdır. Fahri Gıda Müfettişlerimiz bu vizyonla faaliyetlerine devam ederken çevresinde de FARKINDALIK ÜRETMEYE çalışmaktadırlar” diyerek konunun önemine vurgu yaptı.

Başkan Kurt; “Halk sağlığının iyileştirilmesine yönelik faaliyetlerin etkinleştirilmesini ve geliştirilmesini sağlamak üzere; ülkemiz ve toplumumuzda kendisi, çocuğu ailesi hatta toplum sağlığına duyarlı, GIDA TÖRÖRÜNE karşı mücadeleci kişileri  “FAHRİ GIDA MÜFETTİŞİ” olarak projeye dâhil ederek onlara sağlıklı gıda, gıda güvenliği, güvenilir gıda hakkında EĞİTİM olanağı sağlamayı ve FARKINDALIK kazandırmayı AMAÇLAMAKTADIR.

GIDA TERÖRÜ ile mücadele ancak tüketicilerimizin daha bilinçli, dikkatli ve sorgulayıcı birer tüketici olmaları halinde mümkündür. Bu bağlamda TARIMKON, üretici ve tüketicilerimizde farkındalık oluşturmak üzere Fahri Gıda Müfettişliği projesini hazırlayarak kamu yararına hizmet etmeye çalışmaktadır” dedi.

Uluslararası Tarım ve Gıda Konfederasyonu Kadın Kolları Genel Başkanı  Yasemin Hatice Kurt Van Havadis Gazetesi’ne yaptığı açıklamada; “Toplumumuzun sosyal, kültürel ve ekonomik yönden gelişebilmesi, toplumumuzu oluşturan bireylerin her yönden sağlıklı olmasına bağlıdır.

Vizyonunu benimseyen,  Kendim, çocuklarım ve tüm ailem için bu sosyal sorumluğun bilinci içindeyim ve farkındalık üretmek istiyorum diyen her duyarlı vatandaşımız bir FAHRİ GIDA MÜFETTİŞİ olabilir.

NİHAİ OLARAK: Gıda terörü ile mücadelede başarılı olmanın TEK YOLUNUN tüketicilerin (toplumumuzun) daha eğitimli, bilinçli, dikkatli ve sorgulayıcı olmalarına bağlı olduğu düşünüyor, halkımızda gıda terörüne karşı ANNELİK İÇGÜDÜSÜ ile daha hassas olacağı düşüncesi ile PROJEMİZE KADINLARIMIZDAN destek arıyoruz” diyerek, herkesi bu önemli görev içerisinde yer almaya davet etti.

“GIDA TERÖRÜ İLE TOPYEKÜN MÜCADELE”

Başkan Kurt; “Yürütülen FAHRİ GIDA MÜFETTİŞLERİ projesine, KADINLARIMIZIN desteğini beklediğimizi, çocuklarımız hasta olması diyen, onlara sağlıklı bir gelecek sunmaya katkı sağlayacak her gönüllü kadınımızla birlikte mücadele etmekten onur duyacağız.

Bu amaç ve gayelerle çıktığımız bu yoldaki çabalarımızı kamuoyunun takdirlerine saygılarımızla arz ediyoruz” diyerek kendilerini bu göreve layık gören başta TARIMKON Genel Başkanı Hakan Yüksel olmak üzere, herkese çok teşekkür ettiğini sözlerine ekledi.

Çok Okunan Haber

GÜLŞAH YILDIRIM GENÇ”BEN DEĞİL BİZ DİYEREK YOLUMUZA DEVAM EDECEĞİZ”

CHP Mersin il kadın kolları başkanı Gülşah Yıldırım Genç il başkanlığında yaptığı basın toplantısı ile …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul medyum gerçek medyum papaz büyüsü ask büyüsü baglama büyüsü asik etme büyüsü medyum chip satin al zynga chip satisi hayvan hastanesi antalya veteriner köpek hastanesi antalya escort
Araç çubuğuna atla