Anasayfa / Güncel / VAHAP SEÇER %73 GÖREV ONAYI ALDI!

VAHAP SEÇER %73 GÖREV ONAYI ALDI!

Metropoll Araştırma Mersinlilere “Vahap Seçer’in Mersin Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevini yapış tarzınıonaylıyor musunuz?” diye sordu. “Onaylıyorum” diyenlerin oranı %73’ü buldu. %45,1 oy ile seçilen Seçer’in aldığı %73seviyesindeki bu yüksek onay Seçer’in sadece kendi seçmen tabanında değil AKP’li, MHP’li ve HDP’li seçmenler tarafından da onaylandığını gösterdi.

Metropoll Araştırma Şirketi, Türkiye genelinde yaptığı araştırmalar çerçevesinde Mersin’de de 13 ilçede tabakalı örnekleme yöntemi ile ağırlıklandırma uygulanarak 12- 22 Kasım tarihleri arasında toplam 3053 kişiyle görüşmüştür. Araştırma 0,95 güven sınırları içinde +-/1,74 hata payı ile gerçekleştirilmiş, alan çalışmasında CATİ (Bilgisayar Destekli Telefon Görmesi) yöntemi tercih edilmiştir.

Araştırma sonuçlarına göre Mersinlilerin Büyükşehir Belediyesinden memnuniyeti yüzde 70,7 olurken Başkan Seçer’den memnun olanların oranı yüzde 70,9 oldu.

Araştırmaya katılan vatandaşlara sorulan bir başka soru ise Vahap Seçer’den neden memnun oldukları. Mersinliler Seçer’den “halkın ihtiyaçlarını önemsediği”, “vizyon sahibi güçlü bir lider olduğu”, “tüm Mersinlilere eşit davrandığı”, “dürüst ve  güvenilir olduğu” için memnun olduklarını ifade ettiler.

Metropoll Araştırma Şirketinin araştırma notunda, “2019’da yüzde 45,1 oy alarak seçilen Vahap Seçer’in desteğini yüzde 70 üstüne çıkararak Mersin’de tüm kesimlerce yüksek bir memnuniyet elde ettiği ve bu yüksek destekle siyaseten büyük bir başarıya ulaştığı görülmektedir” değerlendirmesi de yer aldı.

Çok Okunan Haber

Yenişehir Belediyesi özel çocukları yalnız bırakmıyor

Mersin Yenişehir Belediyesi düzenlediği etkinliklerle özel çocukların yanında olmaya devam ediyor. Özel bireyleri yalnız bırakmayarak …

istanbul medyum gerçek medyum papaz büyüsü ask büyüsü baglama büyüsü asik etme büyüsü medyum chip satin al zynga chip satisi hayvan hastanesi antalya veteriner köpek hastanesi antalya escort