Anasayfa / Güncel / TURAB 16.KURULUŞ YILINA MUHTEŞEM KUTLAMA

TURAB 16.KURULUŞ YILINA MUHTEŞEM KUTLAMA

Canan Sunay’ın Genel Başkanlığını yaptığı TURAB, 16. Kuruluş Yıldönümünü Hilton otelinde muhteşem bir gece ile kutladı. Geceye Mersin Valisi Ali İhsan Su, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Akdeniz Bölge ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Ercan Kireçtepe, Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, Akdeniz Belediye Başkanı Mustafa Gültak, CHP Mersin Milletvekili Alpay Antmen, CHP Mersin İl Başkanı Adil Aktay, MESİAD Başkanı Hasan Engin,iş ve siyaset dünyasından bir çok konuk katıldı.
TURAB Genel Başkanı Canan Sunay yaptığı konuşmada,TURAB’ın Türk ve Arap coğrafyasındaki iş insanları arasında köprü görevi gördüğünü belirterek, “TURAB, 2003 Yılında Türk ve Arap iş dünyasında köprü görevi görmek adına Mersin’de kurulan bir sivil toplum örgütüdür. Bu misyonumuzun bize yüklemiş olduğu görevin hepimiz bilincindeyiz. Büyük bir özveri çerçevesinde yönetim kurulumuz ile birlikte projeler üretmeye devam ediyoruz. TURAB, genel merkezi Mersin’de olmakla beraber, gerek yurt dışında gerekse yurt içinde büyük bir önem arz eden STK konumundadır. Yeri geliyor dış ülkelere hakemlik görevi görüyoruz. Son yıllarda Arap ülkelerinin dışarıya dağılması ile birlikte, TURAB’ın ilgi alanlarını 29 ülkeden dünya ülkelerine taşıdık ve tüzüğümüzü değiştirdik. Göreve geldikten sonra coğrafyamızdaki sıkıntıları göz önünde bulundurarak, hedeflerimizi Afrika ve Körfez ülkelerine yönlendirdik. Bu bağlamda ilk önce, Fas, Tunus, Cezayir, Mısır, Moritanya, Lübnan, Sudan, Kıbrıs, Libya, Suriye, Irak, Azerbaycan temsilciliklerimizi kurduk. Temsilcilikler bizim için çok büyük önem taşıyor. Yine Türkiye’de başta İstanbul şubemiz olmak üzere, Adana, İzmir, Gaziantep, Şanlı Urfa, Mardin, Antalya, Trabzon, Konya gibi temsilciliklerimizi oluşturduk. TURAB çatısı altında Mersin ve Türkiye’nin çıkarları için elimi değil gövdemi taşın altına koyduğumu düşünüyorum. Bu memleket bizim ve bundan başka memleketimiz yok” şeklinde konuştu.

Törende 16. Kuruluş Yıldönümü Töreninde 10’uncu ve 15’inci yılını dolduran TURAB üyelerine ödül ve plaket takdimi yapıldı.

Çok Okunan Haber

BAŞKAN YILDIZ, VATANDAŞLARA AŞURE İKRAM ETTİ

Toroslar Belediye Başkanı Abdurrahman Yıldız, aşurenin barışa, kardeşliğe, huzura ve mutluluğa vesile olmasını diledi. Bolluğun, …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul medyum gerçek medyum papaz büyüsü ask büyüsü baglama büyüsü asik etme büyüsü medyum chip satin al zynga chip satisi hayvan hastanesi antalya veteriner köpek hastanesi antalya escort
Araç çubuğuna atla