Anasayfa / Güncel / TOROSLAR’DA, AVRUPA HAREKETLİLİK HAFTASI ETKİNLİKLERİ GÖNÜLLERE DE DOKUNDU

TOROSLAR’DA, AVRUPA HAREKETLİLİK HAFTASI ETKİNLİKLERİ GÖNÜLLERE DE DOKUNDU

Toroslar’da, Avrupa Hareketlilik Haftası dolu dolu sportif ve çevreci etkinliklerle geçti.

Gençlerle basketbol, tenis, masa tenisi oynayan ve engelli bireylerle bir araya gelen Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz, gelecek nesillere daha sağlıklı bir çevre bırakmak ve hareketli yaşama farkındalık oluşturmak amacıyla düzenlenen organizasyona katılan herkese teşekkür eti.

Toroslar Belediyesi, her yıl 16-22 Eylül tarihleri arasında kutlanan Avrupa Hareketlilik Haftası’na spor aktivitelerinden, doğa yürüyüşüne ve çevre temizliğine kadar bir dizi programla eşlik etti.

“Herkes için Sıfır Emisyonlu Hareketlilik” diyerek hafta boyunca belediye personelini ve vatandaşları sağlıklı yaşamda hareketin önemini vurgulayan etkinliklerle buluşturan belediye, Avrupa Hareketlilik Haftası’nın son programını da görkemli bir şekilde gerçekleştirdi.

Başkan Yılmaz, Basketbol, Tenis ve Masa Tenisi’nde Hünerlerini Sergiledi

Hafta kapsamında; Dart, Tenis ve Masa Tenisi Turnuvası, Basketbol, Adım Atma, Slalom Top Sürme ve Şut Atma Yarışmalarına katılarak dereceye giren çocuklara, gençlere ve belediye personeline ödülleri, Çağdaşkent Mahallesi’nde bulunan 3 Ocak Spor Kompleksi’nde düzenlenen törenle verildi.

Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz, ödül töreni öncesi gençlerle basketbol, tenis ve masa tenisi oynadı, vuruşlarıyla profesyonellere taş çıkarttı.

Programa; Belediye Meclis Üyeleri, Mahalle Muhtarları, Tüm Engelsiz Hayat Derneği, Türkiye Beyazay Derneği Mersin Şubesi, Mersin Umut Girişimciler Üretim ve Pazarlama Kooperatifi üyeleri ile Toroslar Belediyesi Engelliler Akademisi öğrencileri, engelli bireyler ve aileleri de katıldı.

Başkan Yılmaz’dan Minik Emirhan’a Doğum Günü Sürprizi

Programda yoğun ilgiyle karşılanan Başkan Yılmaz, engelli çocuklarla yakından ilgilenerek el baskısı boyama çalışmasına da eşlik etti ve birlikte keyifli vakit geçirdi. Başkan Yılmaz ile etkinliklere katılan engelli bireylerin heyecanı ve sevinci ise yüzlerindeki gülümsemeye yansıdı.

Program sırasında Başkan Yılmaz, Toroslar Belediyesi Engelliler Akademisi öğrencisi minik Emirhan’a da doğum günü pastası ile sürpriz yaptı. Emirhan’ın doğum gününü katılımcılarla birlikte kutlayan Başkan Yılmaz, pastayı Emirhan’a ve doğum günü olan tüm çocuklara armağan etti.

“Engellilerimizin yüzündeki gülümseme hiç eksik olmasın” diyen Başkan Yılmaz; “Engellilerimizin her zaman yanındayız. Onların hayata daha fazla tutunmaları ve mutlu olmaları için desteğimiz ve bu tür etkinliklerimiz devam edecek” dedi.

“Avrupa Hareketlilik Haftası Ödülünü Bu Yıl da Alacağız”

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından başlayan programda tüm katılımcılara seslenen Başkan Yılmaz, birlik ve beraberliğe vurgu yaparak; “Avrupa Hareketlilik Haftası kapsamında geçtiğimiz yıl bisiklete binmiştik, yürüyüş yapmıştık, müftü deresine çiçek tohumları atmıştık. Bu yıl da pandemi kuralları çerçevesinde bir takım etkinlikler düzenledik. Geçen yıl, “Avrupa Hareketlilik Haftası Faaliyetleri”, “Kalıcı Önlemler” ve “22 Eylül Arabasız Gün” şartlarını yerine getiren 39 belediyeden 15’i arasına girerek Türkiye Belediyeler Birliği’nden ‘Avrupa Hareketlilik Haftası Ulusal Ödülünü’ aldık. Buradaki birliğe, enerjiye, isteğe ve duyguya baktığımda inşallah bu yıl da bu ödülü kazanacağız. Çocuklarımızla beraber yaptığımız her etkinliğimiz bizleri heyecanlandırıyor ve mutlu ediyor. Etkinliğin düzenlenmesinde emeği geçen tüm çalışma arkadaşlarıma da teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Başkan Yılmaz’dan, Yerli Üretime Destek

Programda, Mersin’in ilk engelli kooperatifi olarak kurulan Mersin Umut Girişimciler Üretim ve Pazarlama Kooperatifi Başkanı Soner Demir, Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz’a kooperatif olarak ürettikleri yerli kolonyayı armağan etti.

Başkan Yılmaz’ın her zaman yanlarında olduğunu ve desteklediğini belirten Kooperatif Başkan Demir; “Mersin’in ilk engelli kooperatifi olarak Sayın Başkanımızın da desteklediği kendi üretimimiz olan Mersinimizin portakal ve limon çiçeği kolonyasını hepinizin huzurlarında Başkanımıza hediye ettik. Toroslar’da yarınlar engel değil, umut dolu. Bu organizasyonda bizleri buluşturduğu için Başkanımız Atsız Afşın Yılmaz’a teşekkür ediyoruz” dedi.

Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz ise yaptıkları başarılı çalışmaları nedeniyle Kooperatif  Başkanı Soner Demir’i ve çalışma arkadaşlarını tebrik ederek, yerli üretimiher zaman destekleyeceklerini söyledi. Başkan Yılmaz; “Bu kolonyaların özelliği, engelli kardeşlerimiz tarafından üretiliyor olmasıdır. Bunları aldığınızda engelli kardeşlerimize de destek olacaksınız. Mersin Umut Girişimciler Üretim ve Pazarlama Kooperatifi‘ne bu güzel hediyelerinden dolayı teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından Başkan Yılmaz ve protokol üyeleri tarafından; Avrupa Hareketlilik Haftası etkinlikleri kapsamında düzenlenen Dart, Tenis ve Masa Tenisi Turnuvası, Basketbol, Adım Atma, Slalom Top Sürme ve Şut Atma Yarışmalarında dereceye girenlere ödülleri takdim edildi.

Başkan Yılmaz, etkinliklere şarkı söyleyerek, şiir okuyarak ve masa tenisi oynayarak katkı sunan engelli bireyler Ahmet Durmaz, Tuğba Doğtaş ve Volkan Demirciy’e de özel bir ödül takdim ederek teşekkür etti.

Çok Okunan Haber

GÜLŞAH YILDIRIM GENÇ”BEN DEĞİL BİZ DİYEREK YOLUMUZA DEVAM EDECEĞİZ”

CHP Mersin il kadın kolları başkanı Gülşah Yıldırım Genç il başkanlığında yaptığı basın toplantısı ile …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul medyum gerçek medyum papaz büyüsü ask büyüsü baglama büyüsü asik etme büyüsü medyum chip satin al zynga chip satisi hayvan hastanesi antalya veteriner köpek hastanesi antalya escort
Araç çubuğuna atla