Anasayfa / Güncel / TEGV ÖĞRENCİLERİ BÜYÜKŞEHİR KÜTÜPHANESİ İLE TANIŞTI

TEGV ÖĞRENCİLERİ BÜYÜKŞEHİR KÜTÜPHANESİ İLE TANIŞTI

TEGV ÖĞRENCİLERİNDEN BÜYÜKŞEHİR KÜTÜPHANESİNE ZİYARET

Kısa adı TEGV olan Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı Mersin Şubesi okulu öğrencileri, Büyükşehir Belediyesi’nin kütüphanesini ziyaret ederek, bilgi aldı. Minik öğrencilere genel kütüphane kuralları,tüphanede bulunan kitap türlerinin yanı sıra görme engellilerin yararlanacağı bölüm de gösterildi.

MERSİN/(FOTOĞRAFLI)

Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV) Mersin Şubesiokulu öğrencileri, Mersin Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı’na bağlı Merkez Kütüphane’yiziyaret ederek bilgi aldı.

Minik öğrencilere genel kütüphane kuralları hakkında, kütüphanede bulunan kitap türleri, görme engellilerin yararlanacağı bölüm, kütüphanede uyulması gereken kurallar, kütüphanenin hayatımızdaki yeri ve önemi konusunda bilgi verildi.

Yaratıcı drama ile okuma etkinliği de yaptılar

Mersin genelinde 544 adet kütüphane bulunduğu ve bu kütüphaneler içerisinde Mersin Büyükşehir Belediyesi Kütüphanesi’nin, en büyük ilk 24 kütüphane içerisinde yer aldığı bilgisinin verildiği öğrenciler, ülkemizde ve dünyada kütüphaneciliğin tarihi hakkında da aydınlatıldı. Büyükşehir’e ait bir de Gezici Kütüphane’nin bulunduğu ve bu kütüphanenin kırsalda yer alan ve kütüphanesi bulunmayan okulları ziyaret ettiği bilgisi verilen minik öğrencilerin kütüphane ziyareti, Şehir Tiyatroları oyuncularından Ümit Adıgüzel eşliğinde yaratıcı drama ile okuma etkinliği ile sona erdi.

Öğrencilere ziyaret sonrası içerisinde çocuk klasiklerinden 1 adet kitap, ayraç, bloknot, kalem ve kent rehberinden oluşan bir çanta hediye edildi.

Çok Okunan Haber

BAŞKAN YILDIZ, VATANDAŞLARA AŞURE İKRAM ETTİ

Toroslar Belediye Başkanı Abdurrahman Yıldız, aşurenin barışa, kardeşliğe, huzura ve mutluluğa vesile olmasını diledi. Bolluğun, …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul medyum gerçek medyum papaz büyüsü ask büyüsü baglama büyüsü asik etme büyüsü medyum chip satin al zynga chip satisi hayvan hastanesi antalya veteriner köpek hastanesi antalya escort
Araç çubuğuna atla