Anasayfa / Güncel / SİNAN KOÇ: “BELEDİYELERDEN BU SÜREÇTE KİRA ALMAMALARINI TALEP EDİYORUZ”

SİNAN KOÇ: “BELEDİYELERDEN BU SÜREÇTE KİRA ALMAMALARINI TALEP EDİYORUZ”

Otogar sektörü durma noktasına geldi…

“YAZIHANELERDEN KİRA ALINMAMALI”

MEŞTİDER Başkanı Sinan Koç, korona virüsü salgını nedeniyle otogar işletmelerinin ciddi bir yük altında olduğunu belirterek, yazıhanelerin kira ödemeleri başta olmak üzere sektör içerisindeki işletmelere ait ödemelerin faizsiz olarak ertelenmesini talep etti.

Korona virüsü tüm sektörü olumsuz etkilerken, Otogar işletmecileri de bu salgından en ağır darbeyi almış durumda. Salgın sebebiyle işlerin durma noktasına geldiği otogarda, Mersin Şehirlerarası Terminal İşletmecileri Derneği (MEŞTİDER) Başkanı Sinan Koç yetkililere seslenerek, destek talebinde bulundu.

“BELEDİYELERDEN BU SÜREÇTE KİRA ALMAMALARINI TALEP EDİYORUZ”
Sürecin otogarları çok kötü etkilediğini ve işlerin neredeyse durma noktasına geldiğini aktaran Koç, “Yaşanan bu sıkıntı tüm sektörlerde olduğu gibi bizim esnafımızı da kötü etkilemiş durumda. Yolcu olmamasından dolayı araçların büyük zararları oldu. Söz konusu yazıhanelerin kiraları ise ağır yükler oluşturuyor. Belediyelerin bu süre içerisinde kira almamalarını talep ediyoruz. Sektör ödemelerinin ise faizsiz olarak ötelenmesi ve işletmelerin vergi, SSK gibi giderlerden bu süre içerisinde muaf tutulmasını talep ediyoruz” dedi.

Çok Okunan Haber

BAŞKAN YILDIZ, BAŞKAN SEÇER İLE BİRLİKTE YAYLALARDA VATANDAŞLARLA BULUŞTU

Toroslar Belediye Başkanı Abdurrahman Yıldız, Kurban Bayramı tatili boyunca ilçeyi karış karış dolaşarak, vatandaşlarla kucaklaşıp …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul medyum gerçek medyum papaz büyüsü ask büyüsü baglama büyüsü asik etme büyüsü medyum chip satin al zynga chip satisi hayvan hastanesi antalya veteriner köpek hastanesi antalya escort
Araç çubuğuna atla