Anasayfa / Güncel / SEMİR BOLAT: CORONA GERÇEĞİ ve DİJİTAL DÜNYA ALT YAPI FIRSATÇILIĞI 10

SEMİR BOLAT: CORONA GERÇEĞİ ve DİJİTAL DÜNYA ALT YAPI FIRSATÇILIĞI 10

B.DOĞAL GELİŞME (ZORUNLU SOSYALEŞME) 3

Kapitalizmin tüm süreçleri aslında beklendiği gibi egemen sınıfların ulaşacağı en üst derecede ki zenginliğe getirdi. Çalışan sınıfında beklenenden çok daha fakir olmasıyoksulaşması da sağladı.

Ancak çalışanların bir araya gelerek gerçekleştirdikleri işçi sınıfının iktidarı birkaç kez bu fırsatı yakalamasına rağmen ilerde araştırmalar ve tespitler sonucu ortaya çıkacak sonuçlardan beklenen SOSYALİST İKTİDAR sürecini koruyarak sürdüremedi.

Aslında oluşan zenginlik ‘HERKESTEN EMEĞİ KADAR, HERKESE İHTİYACI KADAR imkânlarını yaratmış ve Dünyada tüm çalışanların ihtiyacını karşılayacak aşamaya gelinmiş olmasına rağmen nicel olan bu gelişim nitel olan değişimi sağlayamadı. Biz ilerde bunun nedenleri üzerinde gerekirse tekrar dururuz. Ama şimdi konumuza tekrar dönelim. PRE DİJİTAL DÖNEMDE oluşan şartlar sosyalist sistemin alt yapısını oluşturduğu halde üst yapının gerçekleşmemesinin AYRINTI ama çok önemli olan AYRINTI nın bu zaman içinde ortaya çıkan imkânların bu sonucunu hep beraber inceleyelim.

f. PRE DİJİTAL YÖNETİM: ÜST YAPIDA PAYLAŞIMDAKAPİTALİZM, BİLGİ TEKNOLOJİ ÜRETİMDE SOSYALİZM imkânlarının garip ama zorunlu gelinen durumu.

Endüstri 4.0 Dijital aşama NİTEL bir değişiklik olacak yenitoplum biçime yol açmadı. Ama nicel değişikliğin geleceği en üst aşmaya gelinmiş ve virgülden sonraki sayıların sayısı artmasına rağmen K*, 99999999999999> ( 0,9999999 un, 1 Olmaması gibi.)  S** ye yaklaşan ama bir türlü nitel değişim olmadı S olmadı. Küsuratın nicel büyümesi iç ve dış çelişkilerin olgunlaşması bu fırsatı yakalıya mamanın neticesin de K nın Dijital dönemine girilmiş oldu.

Şimdi bu dönem KÜRESEL SERMAYE için nasıl bir fırsat yarattı onu görelim.

Şu ana kadar klasik olan KAPİTALİST TOPLUMUN üretim yönetim ve paylaşım sisteminin ayağını yerden keserek gerçek dünyadan ve doğal yaşamdan uzaklaşan bunun yerine toprağın, dünyanın ve gerçeğin yerine SANAL BİR YAŞAM olan DİJİTAL KÜRESEL sistemi kurmayı gerçekleştirmek istiyor

Ulus Devlet Sisteminin yerine sınırları olmayan kriptoKÜRESEL dijital İDARE SİSTEMİNİN aşağıda ki parametrelerini aşamalı olarak gerçekleştirmek istiyor.Kay***

1.Devlet kontrolü olmayan mali sistem ve ödeme aracı ile kontrolü kendinde olan bir SANAL PARA sistemi.

2.Düzenlemeleri anlaşılmayan anacak sanal uzmanlar tarafından gerçekleşen DÜZENLEME sistemi.

3.Bilgilerin değişmeyeceği her türlü patent, lisans, bilgi ve teknolojin ticari, endüstri ve fizik kimya, biyolojik genlerin ile mikroçiplere dayalı süreklilik gerektiren KAYIT datalarınınkabul edilmesi.

4.IP sistemleri Yüz tanıma ve diğer gelişmiş sistemlerin ardından IP konuşma ve faaliyete sokma YAPAY ZEKÂ.

5.Bütün dünyada KODLARI değişmeyen akılı YAZILIM SÖZLEŞME döneminin başlaması.

6.Çalışma ve yaşama kodlarına uygun Cinsiyet farklarına uygun aile yaşamlarının ve her türlü insan alternatifi robotların yaşama ortak edilmesi SOSYAL YAŞAM DEĞERLERİN değişmesi.

8.Dünya da inançlar üstü bir düşünce ile Apolitik ve ideali olmayan bir ÜST AKIL tarafından programlanan bir düşünce biçimi ile reel düşünme algı yaşam ve yaratıcılıktan uzaklaştırılarak bu akıla tek tip algı ve yaşama modelinin hizmetli anlayışı ile var olması.

9.Ulus devletlerde denenecek çıkmazlara götüren, fırsatların yaratılması gerilim, çatışma, tıkanmalara yol açan durumların başarısızlığına alternatif kabul edilecek uygun şartları yaratılmış bir DİJİTAL SEÇİM sistemi ile daha sonra DÜNYA DİJİTAL DEMOKRASİ düzeninin kurulması.

10.Bütün bunların sonucunda sınırlar üstü Net Works dijital şebekelerle üretim,dolaşım,eğitim,ticari ve idari hizmetlerin DEVLETLERÜSTÜ merkezi KÜRESEL DİJİTAL Bir güç tarafından DÜNYA DİJİTAL sistemin devreye sokulması.

Kısaca bunu hedefleyenler vardır.

Dünya tarihinde gelişme hiçbir zaman engellenemedi.

Doğal gelişim sonucu başlanan günden gelinen bu güne ve bu günden yarına da her türlü çağdaş gelişme dediğimiz yenilikler devam edecektir.

Ama şimdi yukarıda sıraladığım gelişmeler kimin yararına ve sonuçlarının ne getireceği konusunda bir seçimle karşı karşıyayız.

Seçimimiz ve safımız nerede olmalı ona bakmalıyız.

Bir sonraki yazımızda tekrar kaldığımız yerden devam edeceğiz.

Kalın Sağlıcakla.

 

NOTLAR:

1 K*: Kapitalizm,

2.S**: Sosyalizm

3.Kay***:Kaynak: Deutsche Bank raporu

 

Çok Okunan Haber

TARSUS BELEDİYESİ YOĞUN YAĞIŞ SONRASI OLUMSUZLARI GİDERİYOR

Tarsus Belediyesi tarafından Tarsus’ta etkili olan aşırı yağışlar nedeniyle meydana gelen taşkın ve su baskını …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul medyum gerçek medyum papaz büyüsü ask büyüsü baglama büyüsü asik etme büyüsü medyum chip satin al zynga chip satisi hayvan hastanesi antalya veteriner köpek hastanesi antalya escort
Araç çubuğuna atla