Anasayfa / Güncel / SEMİR BOLAT: BÜYÜKŞEHİR MAKİNA İKMAL TASARRUFTA…

SEMİR BOLAT: BÜYÜKŞEHİR MAKİNA İKMAL TASARRUFTA…

Zor günlerden geçiyoruz. Ülkenin durumu iç açıcı değil, işsizlik, yoksulluk diz boyu. Kepenkler kapalı, korkulu ve tedirginlik içindeyiz. Ancak hayat devam ediyor. Bu süreci de atlatacağız.

Bu korona virüsünün ortaya çıkışıyla, bizde olaylara ve kurumların çalışmalarına daha yakından tanık olmaya başladık. Bunu yaparken Pandemi süreciyle birlikte birçok başka konularda da bilgi sahibi olduk.

Ne zamandan beri gündeme alamadığım bir konu vardı. Mersin Büyükşehir Belediyesi Daire Başkanlarının çalışmaları ne durumda ilerliyor. Her zamanda gündemime almak istediğim halde o kadar acil durumlar oluyor ki bir türlü konu yaşadığımız şehrin sorunlarına gelmiyordu. Ama bir yerden başlamak lazımdı. Ben de MBŞB Dairelerinden birkaç tanesinin çalışmalarını gerçekten merak ediyordum. Araştırıyordum. Bunlardan birisi de geçmişte en çok dikkati çeken ve eleştirilen bir daireydi.

Bugün size Mersin Büyükşehir Belediyesi Makine İkmal Dairesinin çalışmalarından biraz bahsetmek istiyorum.

Makine ikmal müdürlüğü, yüzlerce iş makinası, yüzlerce belediye otobüsünün, yüzlerce belediye araçlarının bakım ve onarımlarının yapıldığı bir birim. Tamir, bakım, yedek parça servislerinin konumlandığı en önemli dairelerden biri.

Bu dairenin başında yıllardır belediyelerde görev alan deneyimli bir kadın var. Adı Sabahat Aslan. Makine Mühendisi ve çevreci bir sivil toplumcu.

Sabahat Aslan son derece başarılı bir daire başkanı. Dürüst, mütevazı ve adil davranıyor. Çalışanlar arasında da liyakate önem verdiğini, işini yapan tüm çalışanları koruduğunu ve kolladığını, önemli olan işi aksatmadan yürütmeleridir diyor.

Kendinden emin ve işine bağlı bir daire Başkanı imajını yansıtıyor. Bu korona günlerinde bile 12 saatten aşağı çalışmayan, geçmiş dönemin tüm hastalıklarını gidermeye çalıştığını ifade eden bir teknik daire başkanı.

İşini seviyor, makine mühendisliği mesleğini de seviyor. Kendi Belediye Başkanı Vahap Seçer’i de seviyor ve takdir ediyor. Dürüst ve çalışkan bir insandır diyor. Bu dürüstlüğü ve çalışkanlığı bana güç veriyor.  Onun sayesinde tüm bu tasarrufları yapabiliyoruz. Başkan bize ayırım yapmadan işini liyakatiyle yapanları koruyundiyor. Bizde çalışma arkadaşlarımızla Mersin’e hizmet etmek istiyoruz’ diye belirtiyor.

Onu dinlerken gerçekten eski düşüncelerimi gözden geçirme ihtiyacını duydum. Çünkü belediye başkanları hep aynı vaatlerle geliyorlar, sonra da vaatlerini unutarak istikballerini düşünüyorlardı. Bekleyelim görelim diyordum. Ama seçimden önce ‘hiç kimseye bağlı değilim, halktan başka kimseye hesap vermeyeceğim, ayırım yapmadan hizmet edeceğim’ diyordu. Bir yılı aşkın bir zaman geçti. Şimdiye kadar söylemleri ile uygulamaları arasında bir fark görmedim. Bu duruşundan dolayı Vahap Seçer’le gurur duyuyorum umarım hep ‘özü ve sözü bir’ olarak ta devam eder Mersin adına, hizmetler adına gurur duymaya da devam ederim.

Başkan dürüst olmazsa böyle önemli bir dairenin başına kendini dürüstlüğüyle kanıtlamış bir kişiyi ne diye getirsin.

Daire Başkanı Sabahat Aslan, geçmiş dönemde çok astronomik fiyatlarla belediyeye mal satanlar da olmuşdiyor. Biz kendi işimize bakıyoruz, adil davranarak kim bizim işimizi iyi yapar, uygun fiyat verir ve dürüst davranırsa bizde onlarla çalışırız, diyor. İş makinalarının büyük çoğunluğunun tamirini kendi atölyelerinde, kendi ustalarıyla gerçekleştirdiklerini belirtiyor. Bu anlayışla, 6 aylık bir süre içinde 30 milyona yakın bir tasarruf sağlamış durumdayız diyor.

Belediyenin her alanda bir iyileşme içinde olduğunu görüyoruz. Artık hiç kimse belediyeden bahsederken ne söylerse söylesin; yolsuzluk var diyemiyor. Çalışmadanmaaş alan bankamatikler var diyemiyor. Bu çok önemli ve takdir edilecek bir durum.

Başkan Vahap Seçer’ in çalışkanlığı ve dürüstlüğü üzerine kimsenin bir şey söyleyememesi çok önemli. Mersinin geleceği açısından, hizmet anlayışının dürüstçe yapılabileceği gerçeği açısından önemli bir gösterge.

Her dönem anlatılan yolsuzluklar, usulsüzlükler artık Büyükşehir Belediyesinde dile getirilmiyor.

Şişirilmiş kadrolar, bırakılan yüklü borçlar, işe gelmeyen bankamatikçilerle uğraşmak öyle kolay değil. Adeta belediyenin kimyasını bozmuşlar.

Bunları düzeltmek, rayına oturtmak öyle kolay bir iş değil. Ama Başkan Vahap Seçer çok kararlı görünüyor.

Mersin Büyükşehir kadrolarıyla, başkanıyla önümüzdeki yıllarda, bir farkındalık yaratacağı görülüyor. Umutluyuz ve bekliyoruz.

Yine umutlarımızın devamını, MBŞB ni oluşturan, tüm daireler arasında, hizmet yarışının başlaması ve halkımızın güvenine yakışan, ( geçmişi geride bırakarak önümüzde ki yılları telafi eden) bir enerji ve coşkuyla onlara bu görevi veren ve halka hizmet sözünü yerine getirmeye çalışan Başkan Vahap Seçer’i, mahcup etmeyecek çalışmalarla imza atmalarıdır. Neyi bekliyorlar neden gerekeni yapmak için zamanı yeteneklerini ve enerjilerini kullanmıyorlar.

Birkaç dairenin başarısı ile Vahap seçer’in asla yetinemeyeceğini biliyor ve uyarıyorum.

Çünkü Mersin geçmiş seçimlerde ki kayıp zamanı kapatmak ve çağdaş şehirlerarasında yerini almak zorundadır.

Önümüzde ki dönemde, tüm birimlerin başarılarıyazmak dileği ile.

Kalın Sağlıcakla.

 

Çok Okunan Haber

Başkan Özyiğit, “Avrupa şampiyonluğu yolunda takımımızın yanındayız”

Mersin Yenişehir Belediyesinin de destekleriyle Avrupa’nın kadın basketbolundaki en büyük kupası olan FIBA Kadınlar Avrupa …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul medyum gerçek medyum papaz büyüsü ask büyüsü baglama büyüsü asik etme büyüsü medyum chip satin al zynga chip satisi hayvan hastanesi antalya veteriner köpek hastanesi antalya escort
Araç çubuğuna atla