Anasayfa / Güncel / SEÇER, MUTLULAR İLE BİR ARAYA GELDİ

SEÇER, MUTLULAR İLE BİR ARAYA GELDİ

BAŞKAN SEÇER’İN MUT MESAİSİ

SEÇER, MUTLULAR İLE BİR ARAYA GELDİ

SEÇER’DEN MUHTARLARA: “MUTU HEP BİRLİKTE YÖNETELİM”

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, 2020 yılının ilk meclis toplantısı için gittiği Mut İlçesinde bir dizi ziyaret gerçekleştirerek, incelemelerde bulundu. İlk olarak Mutlu muhtarlarla bir araya gelen Başkan Seçer, “Mutu hep birlikte yönetelim. Muhtarlık Dairesi Başkanı, ilgili müdürler ve muhtarlarımızın iletişimde olması gerekiyor. Bir aile gibi çalışmamız gerekiyor. Bakın bakalım hizmet çıkar mı çıkmaz mı? Yol sorunu kalır mı? Altyapı sorunu, depo sorunu kalır mı? İnanın hiçbiri kalmaz. Hepsi yapılır. İşte vatanseverlik bu” dedi.

Başkan Seçerin ziyaretleri, Eğitim ve Öğretimi Destekleme Kurs Merkezi, Fen İşleri Dairesi Başkanlığı şantiyesi, Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü Kurs Merkezi ve Mut Kaymakamlığı ile devam etti. Seçer, kent genelinde 3 gündür etkili olan sel afetinde Mut İlçesinde yaşamını yitiren Yunus Gök ile Erdemli İlçesinde yaşamını yitiren İbrahim Öngelin ailelerine baş sağlığı ziyaretinde bulundu.

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, 2020 yılının ilk meclisini gerçekleştirmek için gittiği Mut İlçesinde bir dizi ziyaret gerçekleştirerek, incelemelerde bulundu.Başkan Seçer, Mut mahalle muhtarlarına seslenerek, “Mutu hep birlikte yönetelim. Muhtarlık Dairesi Başkanı, ilgili müdürler ve muhtarlarımızın iletişimde olması gerekiyor. Bir aile gibi çalışmamız gerekiyor. Bakın bakalım hizmet çıkar mı çıkmaz mı? Yol sorunu kalır mı? Altyapı sorunu, depo sorunu kalır mı? İnanın hiçbiri kalmaz. Hepsi yapılır” dedi.

Başkan Seçer, gün boyu incelemelerde bulundu

İlk olarak Mutlu mahalle muhtarları ile bir araya gelen Başkan Seçerin ziyaretleri, Eğitim ve Öğretimi Destekleme Kurs Merkezi, Fen İşleri Dairesi Başkanlığı’nın şantiyesi, Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü Kurs Merkezi ve Mut Kaymakamlığı ile devam etti. Seçer, Mut dönüşünde kent genelinde 3 gündür etkili olan sel afetinde Mut’ta yaşamını yitiren Yunus Gök ile Erdemli’de yaşamını yitiren İbrahim Öngelin ailelerine başsağlığı ziyaretinde bulunarak, taziyelerini iletti.

Ziyaretlerde Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçere, CHP Mersin İl Başkanı Adil Aktay, CHP Mut İlçe Başkanı Hayati Bağcalı ve meclis üyeleri de eşlik etti.

Seçer, Mutlu muhtarlar ile bir araya geldi

Başkan Seçer, meclis toplantısı öncesinde bir araya geldiği muhtarlar ile Muta ilişkin sorunları konuşurken, yapılan ve yapılacak olan hizmetlerden de bahsetti. Muhtarlara Büyükşehir Belediyesi ile MESKİnin yatırımlarını anlatan Seçer, merkeze en uzak olan ilçelerin de öz evlat olduğunu söyledi. Seçer, şunları söyledi:

“Muta ilişkin sorunları konuşalım. Yaptıklarımızı, yapacaklarımızı. Sadece belediyenin değil MESKİnin de önümüzdeki dönemde yatırım programına alacağı projeler olacak. Gölden Mahallesi içme suyu hattı yapım işimiz var. 2020 yılında yapılacak. Proje süresi 6 ay. Maliyetimiz 4 milyon 274 bin lira. Bakırca içme suyu ishale hattı yapım işimiz var. 2021de yapılacak. Onun yapım süresi 6 ay. Maliyeti yaklaşık 5 milyon lira. Karatahta Hamam içmesuyu işi var. 2022de yapacağız. Onun da maliyeti yaklaşık 3,5 milyon lira. Muhtelif içme suyu ve şebeke işlerimiz var. 2023te olacak. Yaklaşık 1 milyon liralık bir iş. Güney mahallelerinin kanalizasyon hattı yapım işi var. Bu da 2023 programında. Yapım süresi 18 ay. 13 milyon lira gibi maliyeti olacak. Yine içme suyu depo rehabilitasyon işimiz var. Gülnarda da yoğun. Buralar cazibeli su kullandığı için depo sayımız son derece fazla. 500ün üzerinde depo sayımız var. Bu depolarda rehabilite ve yenilemeyapılacak. Su, sağlıkla direkt ilgili bir durum. Toplum sağlığını, çevre sağlığını ilgilendiren bir durum. Son derece temiz, hijyen depolardan size su içireceğiz. Bu rehabilitasyon çalışmalarının 15 milyon lira gibi bir maliyeti olacak. 2022de yapacağız. Çalışmalar bir yıl sürecek. MESKİ olarak toplamda 55 milyon 232 bin liralık bir yatırım öngörüyoruz.

Büyükşehir Belediyesi ve MESKİnin Mutta koordinasyon müdürlüğü olduğunu hatırlatan Ser, Büyükşehir Belediyesinde 143, MESKİde 72 personelimiz var. Toplam 215 personelle çalışıyoruz. Mut uzak bir nokta. Buradaki hizmet başarısı koordinasyonun başarısıyla ilgili. Buraya düzgün adamlar koymamız lazım. Müdüründen şefine, sahadaki çalışan eli kürek tutan kürek işçisine kadar beyni de namuslu olacak, cebi de namuslu olacak. Ben burada muhtarlarıma sesleniyorum. Sizler herkesin muhtarısınız. Bu kontrolü yapacak olan, elini vicdanına koyarak, birimlerimizdeki aksaklıkları bize bilgi verecek olan sizsiniz. Ama bunu vicdanen, elinizi vicdanınıza koyarak, dürüstçe yapacaksınız dedi.

“Aile gibi çalışmalıyız”

Başkan Seçer, bir aile gibi çalışmaları gerektiğini söyleyerek,Muhtarlık Dairesi Başkanı, ilgili müdürler vemuhtarlarımızın iletişimde olması gerekiyor. Bir aile gibi çalışmamız gerekiyor. Bakın bakalım hizmet çıkar mı çıkmaz mı? Yol sorunu kalır mı? Altyapı sorunu, depo sorunu kalır mı? İnanın hiçbiri kalmaz. Hepsi yapılır. İşte vatanseverlik bu. Vatanseverlik işaret etmek, marş söylemek, slogan atmakla olmuyor. Taş üstüne taş koymakla oluyor. Gelişen ülkeler böyle gelişmiş. Hepsi kenetlenmiş. Bir olmuş, birlik olmuş. Akıllı olmuş dedi.

Kaynak ve borç sorununu aşabileceklerini ifade eden Seçer,“Yeter ki parayı iyi kullanalım. Şu anda bunun gayreti içindeyiz. Gelen para belli, herkes biliyor. İller Bankasından ne geliyor, vergi kesintilerinden bana düşen pay nedir, belli. Ama biz ilave bir şeyler yaratmak zorundayız. Yoksa Mersini istediğimiz noktaya getiremeyiz. Kredi mi buluruz, hibe mi buluruz, bir şeyler yapmak zorundayız. Klasik yol yap, altyapı yap, arıtma yap. Ama bir taraftan da Mut halkı iş istiyor. Mutta OSB olsa kötü mü olur? Zeytinyağı tesislerinin olduğu fabrikalar olsa, harıl harıl fabrikalar çalışsa, buraya dolar girse, euro girse burası ihya olur. Yöneticilik budur. Bunun gayreti içindeyiz” ifadelerine yer verdi.

Seçer öğrenciler ile buluştu

Başkan Seçer, muhtarlarla buluşmasının ardından Mutta 260 öğrencinin yararlandığı ve gençleri üniversiteye hazırlayan Eğitim ve Öğretimi Destekleme Kurs Merkezini ziyaret ederek, öğrenciler ve öğretmenler ile sohbet etti. Tüm derslikleri tek tek gezen Başkan Seçer, öğrencilere başarılı olmaları için çok çalışmaları gerektiğini anlattı.

Seçerden personele: “Görevimizi yapmak zorundayız”

Gençlerle buluşmasının ardından Fen İşleri Dairesi Başkanlığı şantiyesinde görev yapan personel ile buluşan Seçer, personele, vatandaşlara hizmet anlayışında olması gereken duyarlılıkları paylaştı. Seçer, Mutta da etkili olan afetten bahsederek, şunları söyledi:

“Kötü hava koşulları hepimizi sonuçları itibariyle üzdü. Yaklaşık 24 saattir yoğun bir mesai oldu. Yorulmadık ama üzüldük. Mutta 1 can kaybı oldu. Erdemli Çeşmelide 1 vatandaşımız yine toprak kayması neticesinde hayatını kaybetti. Keşke olmasaydı. Mal yerine gelir ama can gittiği zaman bir daha gelmiyor. Umut ediyoruz böyle afetlerle karşılaşmayalım ama sonuçlarını etkilemek bizim elimizde. Mukadderat deyip geçiştiremeyiz. Bir siyasetçi için en son söylenecek şey. Allahtan geldi ama Allah akıl fikir veriyor, altyapını yaparken adam gibi yap diyor. Sen gidip derenin içine ev yaparsan ya da altyapını yapamazsan, buna mukadderat diyemezsin, buna ihmal, buna yanlış yönetim, buna suistimal dersin. Sizi de ilgilendiriyor. Görevinizi yapmazsanız, bütün altyapılar yapılıyor, tedbirler alınıyor ama işinizi iyi yapmazsanız, mazgallar temiz olmazsa, menfezler tıkalı olursa, gerekli işler, hizmetler zamanında götürülmezse, afet yerine müdahale edilmezse, nemelazımcılıkla, el yordamıyla iş yapılırsa sonuçları bizim açımızdan üzüntü verici olur. Hem maddi kayıp hem can kaybı hem de manevi kayıp. Bunlara biz dikkat etmek ve riayet etmek zorundayız. Benim görevim, sizin de göreviniz. Görevimizi yapmak zorundayız.

“Kurumu tanıma dönemi bitti yürüme dönemi başladı”

Kaybedecek zamanları olmadığını kaydeden Seçer, “Kaybedecek zamanımız yok. Emekleme dönemi bitti. Kurumu tanıma dönemi bitti. Yılbaşı itibariyle yürüme dönemim başladı. Daha sık gelirim, daha sık görüşürüz, daha sık Mutu tanımak için burada oluruz. Çünkü mesafe uzak. Merkezde olaylara çabuk müdahale ediyorum. Sel var hemen evimizden çıktık, gecenin yarısında müdahale edebildik, ulaşabildik, çalışanlarımıza moral verebildik, motivasyonu sağlayabildik. Muta, Anamura, Gülnara ulaşımımız bu kadar kolay olmuyor. Buralar size emanet. Buralar sizin kurumunuz. Hizmet ettiğiniz insanlar hemşehrileriniz. Onlar da Mutlu, siz de Mutlusunuz. Sizden bu bilinçle çalışmanızı istiyorum” ifadelerine yer verdi.

Seçer, ayrıca görevine yeni atanan Mut Kaymakamı Muammer Kökeni makamında ziyaret ederek, görevinde başarılar diledi.

Çok Okunan Haber

BAŞKAN YILDIZ, VATANDAŞLARA AŞURE İKRAM ETTİ

Toroslar Belediye Başkanı Abdurrahman Yıldız, aşurenin barışa, kardeşliğe, huzura ve mutluluğa vesile olmasını diledi. Bolluğun, …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul medyum gerçek medyum papaz büyüsü ask büyüsü baglama büyüsü asik etme büyüsü medyum chip satin al zynga chip satisi hayvan hastanesi antalya veteriner köpek hastanesi antalya escort
Araç çubuğuna atla