Anasayfa / Güncel / SEÇER: “HER KONUDA İŞBİRLİĞİNE AÇIĞIZ”

SEÇER: “HER KONUDA İŞBİRLİĞİNE AÇIĞIZ”

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Kırgız Cumhuriyetinin Türkiye Cumhuriyeti Olağanüstü ve Tam Yetkili Büyükelçisi Kubanıçbek Ömüraliyevi makamındaağırladı. Başkan Seçer, ziyarette Suriyenin İdlib kentinde düzenlenen hava saldırısında şehit olan askerlerimiz nedeniyle duydukları üzüntüyü ifade etti

Ülke ekonomileri, kültürel ortaklık ve Türkiye-Kırgızistan ikili ilişkilerinin güçlendirilmesi adına neler yapılabileceği hakkında bir sohbet gerçekleştiren Başkan Seçer, Bu ziyaretiniz Mersin ile Kırgızistan arasında ticaret hacmini de geliştirecek. Her konuda işbirliğine açığız” dedi.

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Kırgız Cumhuriyetinin Türkiye Cumhuriyeti Olağanüstü ve Tam Yetkili Büyükelçisi Kubanıçbek Ömüraliyevi makamındaağırladı. Başkan Seçer, ziyarette Suriyenin İdlib kentinde düzenlenen hava saldırısında şehit olan askerlerimiz nedeniyle duydukları üzüntüyü ifade etti.

Seçer: “Bu ziyaretiniz Mersin ile Kırgızistan arasında ticaret hacmini de geliştirecek”

Ziyarette Türkiye-Kırgızistan ikili ilişkilerinin güçlendirilmesi adına, dış ticaret, ülke ekonomileri, kültürel ortaklık konularında neler yapılabileceği hakkında bir sohbet gerçekleştirildi. Başkan Seçer, “Bu ziyaretiniz Mersin ile Kırgızistan arasında ticaret hacmini de geliştirecekdedi.

“Her konuda işbirliğine açığız”

Başkan Seçer, ikili ilişkilerin geliştirilmesi adına her türlü desteği verip, katkı sunabileceklerini ifade ederek, “Biz de elimizden gelen katkıyı sunarız. Sizlerin Türkiye ile ilişkilerinin daha iyi olması, özellikle kendi bölgemizde, kendi ilimizde, sadece ekonomik açıdan değil, kültürel açıdan münasebetlerimizin artması, bazı alanlarda ikili ortak projeler, ortak etkinlikler, ziyaretler gibi her konuda işbirliğine açığız” diye konuştu.

“Mersin, Türkiyenin, Akdenizden dünyaya açılan kapısı”

Mersinin tüm dünyada tanınmasını hedeflediklerinden söz eden Seçer, Mersin, Türkiyenin, özellikle Akdenizden dünyaya açılan kapısı. Önemli bir liman var. Dünyanın her bölgesine buradan ürün ihraç ediyoruz, ithal ediyoruz. İnsanlar, işadamları geliyor. Bunlar Mersine renk katıyor, değer katıyor. Bölgemizde ürettiğimiz tarım ürünlerinin, sanayi ürünlerinin kısacası Kırgızistanın ihtiyaç duyduğu ürünlerin buradan oraya satılmasını biz de arzu ederiz. İş adamlarınız da buraya gelip ziyaret edebilir. Mersinde neler oluyor, neler yapılıyor, nasıl bir ticaret yapılabilir, hangi konularda işbirliği yapılabilir, karşılıklı temasla, karşılıklı ilişkilerle arzu ettiğimiz noktalara ulaşırızifadelerine yer verdi.

Ziyaret toplu hatıra fotoğrafı çektirilmesi ile sona erdi.

Çok Okunan Haber

Dr. Ali Öz: “Toroslar’ı tekstil kenti yapacağız”

Mersin Tekstil Üreticileri Derneği’ni (METÜD) ziyaret eden Cumhur İttifakı Toroslar Belediye Başkan Adayı Dr. Ali …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul medyum gerçek medyum papaz büyüsü ask büyüsü baglama büyüsü asik etme büyüsü medyum chip satin al zynga chip satisi hayvan hastanesi antalya veteriner köpek hastanesi antalya escort
Araç çubuğuna atla