Anasayfa / Güncel / SEÇER: “FİKİR FİKİRDEN ÜSTÜNDÜR”

SEÇER: “FİKİR FİKİRDEN ÜSTÜNDÜR”

Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Mersin’de görev yapan sivil toplum kuruluşları, meslek odaları ve sendika temsilcileri ile bir araya geldi. 1 Haziran itibariyle girilen yeni normalleşme sürecinde nasıl bir yol haritası izlenmesi gerektiği konusunda fikir alışverişinde bulunan Seçer, Bu süreçte kentin hayatına yön veren kesimler ile bir araya gelmek istedim. Fikir fikirden üstündür. Sendikalar, meslek odaları, sanat camiası neler düşünüyorlar? Nelerin eksik olduğu, nelerin olması gerektiği, bizim yaptıklarımızla ilgili değerlendirmeleri neler, eksiğimiz neler? Bu yeni normalleşme sürecinde tavsiyeleri neler? Bunların üzerine konuşmak için bir araya geldik” dedi.

Basında ve televizyon ekranlarında Mersin’in adının bu dönemde iyi bir şekilde anılmasından dolayı duyduğu onuru dile getiren Seçer, Tanınmazsanız, allame-i cihan olun, bir nadide gül olun, dağ başında olun. Kimse sizi keşfetmedikten sonra hiçbir kıymeti harbiyeniz yok. Mersin’i ben böyle bir kent olarak görüyorum. Yani keşfedilmemişdedi.

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, kentteki sivil toplum kuruluşları, meslek odaları ve sendika temsilcileri ile bir araya geldi. Emek örgütlerinden ve sanat camiasından kuruluş başkanları ile temsilciler ve sağlık alanında görev yapan oda başkanlarını Büyükşehir Belediyesi’nde ağırlayan Başkan Seçer, Koronavirüs sürecinde hayata geçirdikleri hizmetler hakkında bir değerlendirme yaptı. Seçer, ayrıca, 1 Haziran itibariyle girilen yeni normalleşme süreci dolayısıyla da başkanların ve temsilcilerin fikirlerine başvurarak, bu süreçte nasıl bir yol haritası izlenmesi gerektiği konusunda bilgi alışverişinde bulundu.

“Fikir fikirden üstündür”

Başkan Seçer, ülke olarak girilen yeni normalleşme sürecinden söz ederek, Bu süreçte kentin hayatına yön veren kesimler ile bir araya gelmek istedim. Fikir fikirdenüstündür.’ Sendikalar, meslek odaları, sanat camiası neler düşünüyorlar? Yaklaşık 3 aydır bu süreç yaşanıyor. Nelerin eksik olduğu, nelerin olması gerektiği, bizim yaptıklarımızla ilgili değerlendirmeleri neler, eksiğimiz neler? Bu yeni normalleşme sürecinde tavsiyeleri neler?Bunların üzerine konuşmak için bir araya geldikdedi.

“Bu koşullar altında böyle bir sonuç almak bile şehrimiz açısından bizi sevindirdi”

Koronavirüs sürecinde Büyükşehir Belediyesi tarafından sürdürülen hizmetler hakkında kısa bir değerlendirme yapan Seçer, Mersin’in bu süreçte fena bir sonuç almadığını dile getirdi. Sağlık Bakanlığı’nın verileri doğrultusunda nüfusa oranla ölümlü vaka sayısının en az olduğu kentin Mersin olduğunu yineleyen Seçer, “Bu memnuniyet verici. Tabi hiç kayıp olsun, hiç böyle bir durum olsun istemezdik ama bu koşullar altında böyle bir sonuç almak bile şehrimiz açısından bizi sevindirdi. Burada başta vatandaşların çok büyük fedakarlığı oldu” diye konuştu.

Seçer, sağlık çalışanlarının süreç boyunca özverili bir şekilde çalıştığına değinerek bir kez daha teşekkürlerini iletti.

165 bin koli dağıtımını Belediye gerçekleştirecek demiştim ve bitiyor”

Seçer, salgın boyunca çalışamayan vatandaşı, kepenk kapatan esnafı yalnız bırakmadıklarını ifade ederek, verdikleri hizmetleri rakamlarla açıkladı. Gıda kolisi yardımı konusunda hedefledikleri rakamı hafta sonu itibariyle yakalayacaklarının bilgisini veren Seçer,159 bin 929 erzak kolisi dağıtılmış. 165 bin başvuru var demiştik. Şu anda başvuruları kapatamıyorum ama bu 165 bin koli dağıtımını Belediye gerçekleştirecek demiştim ve bitiyor. Hafta sonu itibariyle tamamlıyoruz” diye konuştu.

“Her bize müracaat edene gıda yardımı yaptık”

Belediye çalışanlarının tüm risklere rağmen kapılarına kadar giderek koli, sıcak yemek ve bebek paketi ile ilgili yardım dağıtımlarını binlerce vatandaşa ulaştırdığından bahseden Seçer, şöyle devam etti:

Eski sistem yok artı bizde. Götürelim muhtara bırakalım, partiye bırakalım, ona, buna bırakalım yok. Muhtar liste getirir, önümüze koyar ama önümüze de düşer, o adreslerebizi götürür. Biz T.C. kimliğini alır, imzasını alırız. Bu koliler böyle dağıtıldı. Bunu bilmenizi istiyorum ve beyana tabiydi. Biz insanları kendi adaletine, kendi insafına bıraktık. Varsıl olanın, yoksulun hakkını gasp etmesini kendi vicdanlarına bıraktık ama bize müracaat eden herkese de gıda yardımı yaptık. Toplamda 440 bin porsiyon yemek dağıtıldı. Günlük 9 bine kadar çıktı burakam. Evde kaldı, işini yapamıyor, rahatsızlığı var, yemek yapamıyor ya da yoksul, hepsine ulaştık. Bunu bu Belediye’nin çalışanları yaptı. Kaytarmadan, gereksiz raporlar almadan. Bizler, ‘Çocuğumun maması yok!’ diyen 8 bin 706 anneye bebek paketi götürdük. Devam ediyor. Taleplerin tamamını tamamlıyor arkadaşlar.

“Allame-i cihan olun, bir nadide gül olun, kimse sizi keşfetmedikten sonra hiçbir kıymeti harbiyeniz yok”

Vatandaşlara, sağlık çalışanlarına ve kurumlara teşekkürlerini de ileten Seçer, Hepiniz adına ben Belediye Başkanı olarak bu mücadelenin içerisinde bu işi yöneten bir kurumun yönetici hüviyetiyle konuşuyorum. Gerçekten vatandaşlar da, sağlık çalışanları da, kurum çalışanları da çok özverili davrandı. Dezenfeksiyon işlemleri yaptılar.Toplu yaşam alanlarını, ATM’leri, parkları dezenfekte edenler, vatandaşları taşıyan belediye otobüs şoförleri; bunlar hep risk altında çalıştı. Bunlar kaçabilirdi, bunlar kaytarabilirdi, bunlar işini yapmayabilirdi. Ben çok onurluyum. Mersin bu dönemde ismi ile öne çok çıktı. Basında, televizyon ekranlarında Mersin’de vaka sayısı az’ diye çıktı. Bunlar önemliydi. Çünkü tanınmazsanız, allamei cihan olun, bir nadide gül olun, dağ başında olun. Kimse sizi keşfetmedikten sonra hiçbir kıymeti harbiyenizyok. Mersin’i ben böyle bir kent olarak görüyorum. Yani keşfedilmemiş dedi.

Çok Okunan Haber

AKDENİZ BELEDİYESİNDEN ESENLİ ÜZÜM ŞENLİĞİNE DAVET

Akdeniz Belediyesi’nin 3’üncü Geleneksel Esenli Üzüm Şenliği, 21 Temmuz 2024 Pazar günü Esenli Mahalle Meydanı’nda …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul medyum gerçek medyum papaz büyüsü ask büyüsü baglama büyüsü asik etme büyüsü medyum chip satin al zynga chip satisi hayvan hastanesi antalya veteriner köpek hastanesi antalya escort
Araç çubuğuna atla