Anasayfa / Güncel / ÖZYİĞİT DEMEK GÜVEN DEMEK NİYE Mİ ?

ÖZYİĞİT DEMEK GÜVEN DEMEK NİYE Mİ ?

Abdullah Özyiğit Yenişehir belediye başkanlığına seçildikten sonra,

Yaklaşık bir yıllık bir görev sürecince ne yaptı diyenlere kısaca bazı örnekler vereceğim.

Öncelikle geçmiş dönem il başkanı olduğu için örgütüne sahip çıktı.

Öncesinde Yenişehir belediyesinin çok güzel hizmetleri vardı. Ama Başkan  bir türlü Yenişehir halkıyla buluşamıyordu.

Şimdi yenişehirin halkla buluşan bir başkanı var.

Hemde güvendiği bir başkanı.

Öncelikle ilçede bulunan parkların yeniden dizayn edilmesi yenilenmesi projesi başarılı bir şekilde devam ediyor. Bir çoğu bir yıl gibi kısa bir sürede tamamlandı.

Aşevi kapasitesini artırarak üretime devam ediyor.

Özellikle Pandemi döneminde aşevi ve erzak yardımları çok önemli bir kitleye ulaştı.

Yine Pandemi döneminde ilçedeki dezenfekte çok başarılı bir şekilde yapıldı ve yapılmaya devam ediyor.

Yine geçmiş dönemde yapımı tamamlanıp açılamayan öğrenci yurdu tamamlanıp hizmete açılmak üzere.

Ayrıca öğrenci yurdunun isim hakkı 1 milyon TL karşılığında hayırsever bir işadamına verildi.

Diyebilirsiniz ki tesis sekiz milyon veya on milyon,kapısında yenileşehir belediyesi öğrenci yurdu yazacağına Mustafa Baysan öğrenci yurdu yazılacak, öğrencilerin daha konforlu odalarda kalmaları için 1 milyon fazladan harcama yapılabilir.

İşte bu Tamamen güvene dayalı bir bağıştır ve başkanım hayırsever işadamına bağışı karşısında  isim jestinde bulumçnmuştur. Ama kazanan Yenişehir olmuştur.

Emekli bir komutanın gelip hayatı boyunca biriktirdiği üçyüz bin TL’ye Bir ambulans alıp Yenişehir belediyesi hediye etmesi tamamen bir güvendir.

Düşünsenize  yıllarca emek verip çalışıyorsunuz hayatınız boyunca biriktirdiğimiz paraya bir araba alıp hediye ediyorsunuz Bu güven değil de nedir?

İlçede Türkiye’nin en büyük,modern kreşi açılacak bu kreşin yapımı için bir hayırsever babasının adı verilmek şartıyla iki milyon TL bağış yapıyor.

Yine başka bir hayırsever taziye evi ve kütüphane yapımı için iki milyon bağış yapıyor. Tek şart yapılacak hizmet binasına ismini vermek.

Bu kentte para kazanıp bu kentin insanlarına hizmet için bağış yapan değerli iş insanlarına minnettar olmamız gerekiyor.

Ama bu güveni verip bu hizmet komplekslerinin  yenişehir’de yapılması için İş insanlarından yaklaşık 6 milyon bağış toplayan Abdullah Özyiğit ayrıca kutlamak gerek.

Tamamen halkın güvenini kazanmış yapılan anketlerde memnuniyet derecesini yüzde seksenlere taşıyan bir belediye başkanı olmuştur.

Gelelim bugün yapılan olağanüstü belediye meclisindeki borçlanma yetkisine,

Sosyal medyada paralı belediye borçlu belediye olmuş diyenlere,

Şuan Yenişehir belediyesi herhangi bir kredi kullanıp borçlanmıyor. Sadece ülkemizin ve kentimizin içinden geçtiği olağanüstü sağlık sürecinin belirsizliğinden dolayı ileriyi görerek bazı konular için önlem alınmıştır.

Çünkü pandemi döneminden dolayı belediye gelirleri azaldı,merkezi hükümet belediyelere aktardığı bütçelerden yüzde otuzlar civarı kesintiler uygulayabilir,yani bir nevi hazırlık son dakikaya bırakmama adına yapılmış bir işlemdir.

İçiniz rahat olsun,Yenişehir emin ellerdedir,yenişehir güvenilir bir başkana emanet edilmiştir.

Çok Okunan Haber

Başkan Özyiğit, “Avrupa şampiyonluğu yolunda takımımızın yanındayız”

Mersin Yenişehir Belediyesinin de destekleriyle Avrupa’nın kadın basketbolundaki en büyük kupası olan FIBA Kadınlar Avrupa …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul medyum gerçek medyum papaz büyüsü ask büyüsü baglama büyüsü asik etme büyüsü medyum chip satin al zynga chip satisi hayvan hastanesi antalya veteriner köpek hastanesi antalya escort
Araç çubuğuna atla