Anasayfa / Güncel / Mezitli’de 90 Ev Kadını Eğitim Aldı

Mezitli’de 90 Ev Kadını Eğitim Aldı

Mezitli Belediyesi’nin, Mersin Rotary Kulübü işbirliğiyle düzenlediği Ev Kadınları Eğitimi Projesi’nin (Ev-Ka) 12.’si sona erdi.

Başta Mezitli Belediyesi Kadın Üretici Pazarları olmak üzere 90 kadın sağlıktan, aileye, hukuktan cinsel yaşama kadar farklı konularda eğitim aldı.

Mezitli’de ev kadınlarının kişisel gelişimlerine yönelik hazırlanan EVKA Projesi kapsamında Dr. Özlem Yüksekbaş, kalp sağlığı, Av. Seher Yalçınkaya Çetin, Kadınların yasal hakları ve hukuk, uzman diyetisyen Duygu Bilgin, sağlıklı beslenme ve diyet, Doç Dr. Cüneyt Tamam, sindirim sistemimiz ve neden olduğu rahatsızlıklar, Dr. Obengül Ejder, aile içi iletişim, Dr. Nihal Çınar Özcan, Erken tanı hayat kurtarır ve Uzman Psikolog Yaşam Yanardağ Çelik de çocuklara mahremiyet eğitimi konusunda bilgilendirmeler yaptı.

Geleneksel hale gelen ve 4 hafta süren Ev-Ka projesine katılarak eğitimlerini tamamlayan kadınlara Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, Mersin Rotary Kulübü Başkanı Burak Hosta, kulüp üyeleri tarafından sertifika verildi.

Eğitim programlarını artık ev kadınlarını da içine aldığına dikkat çeken Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, “Biz bu projeleri son derece önemsiyoruz ve destek vermeye çalışıyoruz. Kadınlarımız çok farklı konularda bilgileniyorlar. 90 kadının 4 hafta boyunca işini, gücünü, eşini, çocuğunu bırakıp cebinden dolmuş parası vererek gelmesi son derece önemlidir. Bilgiye ihtiyacın ne derece önemli olduğunu en güzel göstergesidir” dedi.

EVKA Projesi kapsamında Mersin Rotary Kulübü’nün işbirliği ile önemli bir birlikteliğe imza atıklarını söyleyen Başkan Tarhan, “Her alanda başarı kazanan kadınlarımıza Mersin Rotary Kulübü gibi sivil toplum kuruluşları da destek verirse çok başarılı işler ortaya çıkıyor. Biz kadınlarımızın bu desteklerle yarınlarda çok önemli yerlerde olacağından eminiz. Ayakları sağlam yere basan Projede emeği olan, katkı sağlayan herkese çok teşekkür ederim” diye konuştu.

Çok Okunan Haber

Başkan Özyiğit, “Avrupa şampiyonluğu yolunda takımımızın yanındayız”

Mersin Yenişehir Belediyesinin de destekleriyle Avrupa’nın kadın basketbolundaki en büyük kupası olan FIBA Kadınlar Avrupa …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul medyum gerçek medyum papaz büyüsü ask büyüsü baglama büyüsü asik etme büyüsü medyum chip satin al zynga chip satisi hayvan hastanesi antalya veteriner köpek hastanesi antalya escort
Araç çubuğuna atla