Anasayfa / Güncel / Mezitli’de +1 güzellik desteği

Mezitli’de +1 güzellik desteği

Mezitli’de faaliyet gösteren bir kadın kuaför salonu ekibi, Down Sendromlu gençlere saç ve cilt bakımı yaptı. Mezitli Belediyesi işbirliği ile gerçekleşen etkinlikte, yıkama, boyama, kesme hizmetleri ücretsiz olarak verildi. Renkli görüntülerin yaşandığı sırada gençlerin mutluluğu yüzlerinden okunurken, gençler güzelliklerine güzellik kattı.

Mezitli Belediyesi’nin öncülüğünde gerçekleştirilen belediye-vatandaşlar iş birliği muhteşem bir etkinliğe sahne oldu. Bir kadın kuaför salonu ekibi, Down Sendromlu gençlere ücretsiz saç ve cilt bakımı yaptı.Mezitli Belediyesi Down Kafeden servis araçları ile alınan Down Sendromlu gençler Süleyman Türker Kadın Kuaför Salonuna getirildi. Burada gençlere istekleri doğrultusunda saç yıkama ve kesme, cilt bakımı, boyama gibi işlemler profesyonel kuaförler tarafından gerçekleştirildi.Güzelliklerine +1 güzellik daha katan gençlerin mutlulukları yüzlerinden okunuyordu. Çocuklarının kuaför salonunda yaşadığı mutluluğa ortak olan aileler ise Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan’a teşekkürlerini iletti. Başkan Tarhan’ın kendilerine farklı ve muhteşem bir yaşam sunduğunun altını çizen aileler, kuaför salonu çalışanlarına da duyarlılıkları nedeniyle teşekkürlerini iletti.

35 yıldır kuaförlük mesleği yaptığının altını çizen kadın kuaförü salonu sahibi Süleyman Türker, “Mesleğim boyunca ilk kez bu kadar pozitif enerjiyle dolu dolu çalıştığım bir gün daha olmadı. Her zaman gelmelerini isterim. Belediye Başkanımız Neşet Tarhan’a özellikle bu gençlerimizin daha çok yaşamda yer alması amacıyla hayata geçirdiği duyarlı çalışmaları nedeniyle teşekkür ederim” dedi.

Çok keyifli bir gün geçirdiklerini dile getiren kuaför Elife Türker de yaptığı açıklamada, “Unutulmaz bir deneyim oldu benim için. Pırıl pırıl gençlerimiz kuaför salonumuzu şenlendirdi. Hepsini ayrı ayrı sevdim. Kendilerini yeniden görmekten büyük mutluluk duyacağız” ifadelerine yer verdi.

Mezitli Belediyesi Sosyal Tesisleri içerisinde bulunan Down Kafede 5 yıldır güzel şeyler yapmaya çalıştıklarını ifade eden Mezitli Belediyesi’ne ait olan Mutlu Mezitli Şirketi Genel Müdürü Filiz Yalın, “Türkiye Zihinsel Yetersiz Çocukları Yetiştirme ve Koruma Vakfımızla birlikte Down Sendromlu gençlerimizin sosyal yaşamda daha görünür olması için önemli çalışmalara imza atıyoruz. Zaman zaman sosyal sorumluluk kapsamında okullarımız ve sivil toplum kuruluşlarımız bu çocuklarımıza destek oluyor. Ancak ilk kez bir esnafımız böyle bir işbirliğine imza attı. Onlar çocuklarımızı güzelleştirirken bizde burayı güzelleştirdik. Zaman zaman bize bu imkânı sağlayan kuaför salonumuzu ziyaret edeceğiz” diye konuştu.

Down Sendromlu bireylerin yaşamın her alanında daha fazla yer alması gerektiğine vurgu yapan Başkan Tarhan, “Down Sendromu bir hastalık değil, genetik bir farklılıktır. Sadece insanda değil, her canlıda görülebilen bir durum. Sayıları oldukça fazla olmasına rağmen sosyal hayatta yerleri pek bulunmayan Down Sendromlu bireylerin, hayata karışmalarını zorlaştıran genetik farklılıklarına rağmen gerekli eğitim, sosyal farkındalık ve kabullenme bu durumu tersine çevirebiliyor. İnsanlarımızın bunun farkına vararak daha çok destek olmaları gerekiyor. Biz belediye olarak zaten bunları biliyor ve çalışmalarımızı ona göre yapıyoruz. Down Kafemizde onların sosyal alanda daha çok yer almalarına imkân tanırken, halkımızın da onlarla bir arada olarak aslında farklı olmadıklarını, eksik değil, bizden çok fazla olduklarını fark etmelerini istiyoruz” dedi.  Başkan Tarhan, etkinliğin gerçekleşmesinde emeği geçen herkese teşekkür etti.

Çok Okunan Haber

Başkan Özyiğit, “Avrupa şampiyonluğu yolunda takımımızın yanındayız”

Mersin Yenişehir Belediyesinin de destekleriyle Avrupa’nın kadın basketbolundaki en büyük kupası olan FIBA Kadınlar Avrupa …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul medyum gerçek medyum papaz büyüsü ask büyüsü baglama büyüsü asik etme büyüsü medyum chip satin al zynga chip satisi hayvan hastanesi antalya veteriner köpek hastanesi antalya escort
Araç çubuğuna atla