Anasayfa / Güncel / Mezitli Belediyesi 100. Yıl Tabiat Parkında yaşanan gelişmeleri kamuoyu ile paylaştı.

Mezitli Belediyesi 100. Yıl Tabiat Parkında yaşanan gelişmeleri kamuoyu ile paylaştı.

Mezitli Belediyesi, Davultepe’de bulunan Gümüşkum 100. Yıl Tabiat Parkı’nda ilgili bakanlıklar tarafından sürdürülen mekânsal planlama ve projeler hakkında bilgilendirme toplantısı yaptı. Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan’ın başkanlığında gerçekleşen bilgilendirme toplantısında MezitliBelediyesi’nin süreçte aldığı rol ve ilgili çevrelerin görüş ve önerileri de dile getirildi. Mezitli Belediyesi Meclis Üyelerinin yanı sıra aralarında ilgili oda ve derneklerin yer aldığı sivil toplum örgütleri, üniversiteler, çevre kuruluşlarının katıldığı toplantıda ihale sürecinden başlanarak kat edilen mesafe anlatıldı.

Mezitli Belediyesi Meclis Salonunda gerçekleşen toplantıda Başkan Yardımcısı Yaser Gündüz, katılımcılara yaşanan süreci ve Orman Bakanlığı tarafından hazırlanan planın ayrıntıları hakkında bilgi aktardı.

Gümüşkum 100. Yıl Tabiat Parkının başta Caretta CarettaDeniz Kaplumbağaları ve endemik Kum Zambaklarının üreme alanı olması nedeniyle son derece önemli olduğunu ifade eden Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, yaptığı değerlendirmede, “Nesli tükenmekte olan canlılarının yaşam alanı olmasıyla birlikte bölgenin en önemli tarafı mavi bayrak alabilecek değere sahip bir plajın projelendirilmesi ve kullanımıyla ilgili fikirlerimizi sunmak istedik. Konunun uzmanlarının fikirlerini alarak en doğru projenin uygulanması için çaba sarf ediyoruz. Doğru olmadığını düşündüğümüz konularda itirazlarda bulunuyoruz. Bugün hem ilgili sivil toplum kuruluşlarını hem de ilgili kurumları süreçle ilgili bilgilendirmek istedik” dedi.

Başkan Tarhan, “Biz Mezitli Belediyesi olarak asli görevlerimizden birisi olan doğal güzelliklerin ve çevrenin korunması kapsamında hassas olmak durumundayız. Biz gerek nesli tükenme tehlikesi ile karşı karşıya kalan caretta caretta, yeşil deniz kaplumbağası ve endemik kum zambakları için gerekse vatandaşlarımızın buradan doğal güzelliği ile ücretsiz yararlanabilmesi için mücadelemizi sürdüreceğiz. Bu konuda farklı yerlerde yapılan iyi uygulamaları da öğrenerek önerilerimizi sunacağız” diye konuştu.

Çok Okunan Haber

Emekli öğretmen CHP’den aday adayı oldu

Mersin’de uzun yıllar eğitim camiasına hizmet eden emekli öğretmen Perihan Özpınar Cumhuriyet Halk Partisi’nden (CHP) …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul medyum gerçek medyum papaz büyüsü ask büyüsü baglama büyüsü asik etme büyüsü medyum chip satin al zynga chip satisi hayvan hastanesi antalya veteriner köpek hastanesi antalya escort
Araç çubuğuna atla