Anasayfa / Güncel / MESKİ’DE STRATEJİK PLAN ÇALIŞMASI BAŞLADI
MERSİN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI VAHAP SEÇER, ÇALIŞMADAN MAAŞ ALANLARA KARŞI TAVIRLARININ NET OLACAĞINI BELİRTEREK, "BANKAMATİK MEMURU VAR DİYE ŞİKÂYET ETMEM, GEREĞİNİ YAPARIM. KUSURA BAKMASINLAR HER KURUŞU BİZİM 10 DÜŞÜNÜP BİR HARCAMAMIZ GEREKİRKEN, TÜYÜ BİTMEMİŞ YETİMİN HAKKINI DA YAN GELİP YATIP, AY SONU CEBİNE MAAŞ ALANIN DA GİTMESİNE, BU PARALARIN İSRAF OLMASINA BEN GÖZ YUMAMAM" DEDİ. (İHA/MERSİN-İHA)

MESKİ’DE STRATEJİK PLAN ÇALIŞMASI BAŞLADI

Mersin Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MESKİ) Genel Müdürlüğü, yasa gereği mahalli seçimlerin ardından yapılması zorunlu olan 5 yıl boyunca sunulacak hizmetlerin, yapılacak yatırımların dayanacağı ilke ve hedeflerin tanımlandığı stratejik plan çalışmalarına başladı.

2020-2024 yılları stratejik plan hazırlık çalışmaları kapsamında, stratejik plan hazırlama zaman çizelgesi oluşturularak, 13 kişilik strateji geliştirme kurulu, 68 kişilik stratejik planlama ekip üyesi belirlendi. Ekiplere yönelik eğitim ve bilgilendirme toplantısı yapıldı. Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, temelde amaçlarının sürekli dile getirilen katılımcı demokrasi anlayışının gerçek hayatta, yönetim anlayışı içerisinde somut, elle tutulur, gözle görülür bir şekilde uygulanması olduğunu ifade etti. Seçer, “Bu konuda çalışma yapan arkadaşlarımın, başta ilçe belediye başkanlarımız olmak üzere tüm siyasi partilerin ilçe başkanlarını ve şu anda sayamayacağım, o çalışma alanındaki aktörlerin ziyaret edilerek, fikirlerinin alınması konusunda son derece hassasiyetle yaklaşacaklarını söyleyebilirim. Bizim için 5 yılda yapacağımız hizmetlerin, faaliyetlerin, projelerin yol göstericisi olacak stratejik plan, son derece önemli. Eğer makul, ayakları yere basan, Mersin’in ve ülkenin sosyo-ekonomik gerçeklerine uygun, uygulanabilir, sürdürülebilir bir plan yaparsak, 5 yıl içerisinde Mersin’e çok şeyler veririz. Ama el yordamıyla, günü kurtarmak için, palyatif çözümler üreterek, biraz da toplumun gözünü boyayacak şekilde hazırlanan bir Stratejik Plan altına benim imza atmam, bu kente yapabileceğim en büyük kötülüklerden bir tanesi olur. Umut ediyorum son derece olumlu, faydalı ve uygulanabilir bir Stratejik Planın altına katılımcılarla hep beraber imzamızı atarız, bunu 5 yıllık süreçte güzel hizmetlere dönüştürürüz” dedi.

Çok Okunan Haber

Başkan Abdullah Özyiğit Güven Park’taki yenileme çalışmalarını inceledi

Mersin Yenişehir Belediyesi tarafından GüvenevlerMahallesi’nde bulunan Güven Parkı’nda sürdürülen yenileme çalışmalarında sona gelindi. Parkta devam …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul medyum gerçek medyum papaz büyüsü ask büyüsü baglama büyüsü asik etme büyüsü medyum chip satin al zynga chip satisi hayvan hastanesi antalya veteriner köpek hastanesi antalya escort
Araç çubuğuna atla