Anasayfa / Güncel / MESKİ GENEL MÜDÜRÜ ALAEDDİN ALKAÇ’TAN 2020 MESAJI

MESKİ GENEL MÜDÜRÜ ALAEDDİN ALKAÇ’TAN 2020 MESAJI

Mersin Büyükşehir Belediyesi Mersin Su ve Kanalizasyon İdaresi (MESKİ) Genel Müdürü Alaeddin Alkaç, yeni yıl dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Sosyal sorumluluk çalışmalarına ve gereksiz su kullanımına dikkat çeken Genel Müdür Alkaç; “Hem dünya genelinde hem de ülkemizde içilebilir su kaynakları hızla azalmakta; nüfus artışıyla da içme suyu ihtiyacı hızla artmaktadır. Dünyamızın kuraklık ve çölleşme gerçeğiyle karşı karşıya kaldığı şu günlerde suyu tasarruflu kullanarak gelecek nesillere yaşanılabilir bir dünya bırakmak mümkün. Susuzluk tehlikesinden etkilenmeyi en aza indirmek için önce kendi farkındalığımızı oluşturmalıyız. Hayatın her alnında gereksiz su kullanımı hakkında etrafımızdakileri bilgilendirmeye başlayabilir; böylece susuzluktan etkilenmeyi en aza indirgeyebiliriz” diye konuştu.

“2020 yılında Mersin Halkı için çalışmalarımız tüm hızıyla devam edecek”

Vatandaşların yeni yılını kutlayan ve güzel dileklerini ileten Alkaç, şöyle devam etti:

“Ekip arkadaşlarımızla birlikte Mersin halkına daha sağlıklı bir yaşam için içme suyunun öneminin bilincinde olarak hizmet veriyoruz. Okullarda su tasarrufuyla ilgili eğitimler vererek çocuklarımızı bu konu hakkında bilgilendirip, farkındalık yaratmaya çalışıyoruz. Vatandaşlarımızın talep ve şikâyetlerine cevap vermeye, sorunlarını hızlı bir şekilde çözüme kavuşturmaya ve yanlarında olmaya özen gösteriyoruz. Temiz bir kent için atıksu tesislerimizde yoğun mesai harcıyoruz. Yağmursuyu ve kanalizasyon sorununu çözmek için altyapı çalışmalarımıza süratle devam ediyoruz. ‘Mersin’de su musluktan içilir’ sloganıyla hareket ediyoruz. Yeni projelerin hayata başladığı 2019 yılının ardından, yeni yılda da hizmetlerimizi aynı heyecan ve azimle sürdürmeye çaba göstereceğiz. Sularınızı musluktan gönül rahatlığıyla içmenizi sağlamak öncelikli görevimiz olacak. 2020 yılında da gelişen altyapılarımızla, genişlemekte olan plan ve projelerimizle vatandaşlarımıza hizmet vermekten gurur duyacağız. Bu duygu ve düşüncelerle vatandaşlarımızın yeni yılını kutluyor, yeni yılın Mersin’imize ve ülkemize; sağlık, huzur ve refah getirmesini temenni ediyorum.”

Çok Okunan Haber

BAŞKAN YILDIZ, VATANDAŞLARA AŞURE İKRAM ETTİ

Toroslar Belediye Başkanı Abdurrahman Yıldız, aşurenin barışa, kardeşliğe, huzura ve mutluluğa vesile olmasını diledi. Bolluğun, …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul medyum gerçek medyum papaz büyüsü ask büyüsü baglama büyüsü asik etme büyüsü medyum chip satin al zynga chip satisi hayvan hastanesi antalya veteriner köpek hastanesi antalya escort
Araç çubuğuna atla