Anasayfa / Güncel / MESKİ Çalışanları, Geri Dönüşümde Farkındalık Yarattı

MESKİ Çalışanları, Geri Dönüşümde Farkındalık Yarattı

Mersin Büyükşehir Belediyesi Mersin Su ve Kanalizasyon İdaresi (MESKİ) Genel Müdürlüğü’nün Anamur, Bozyazı ve Mut ilçelerindeki Atıksu Arıtma Tesisi çalışanları, atıl durumdaki araç lastiklerinden ve ekonomik ömrünü doldurmuş kullanılamayan içmesuyu borularından farklı figürler üretti.

Tesislere yerleştirilen figürler, büyük beğeni topladı. Çalışanlar ürettikleri figürlerle, çevre bilincini arttırmak ve yaygınlaştırmak amacıyla sorumluluk geliştirecek örnek bir çalışmaya imza attı.

Anamur, Bozyazı ve Mut Atıksu Arıtma Tesislerinden sorumlu olarak görev yapan Makbule Aytuğ Koç, Anamur ve Bozyazı Atıksu Arıtma Tesisi çalışanları ile birlikte boş zamanlarında tesislerin çevre düzenine ve geri dönüşüme katkı vermek için atıl durumdaki lastiklerden ve içmesuyu borularından figürler oluşturduklarını ve bu figürleri tesislere yerleştirdiklerini kaydetti.

“Her Atığı Değerlendiriyoruz”

İlkokuldan beri geri dönüşüme ilgi duyduğunu ifade eden Makbule Aytuğ Koç, “Doğamızı ve çevremizi koruyarak çevre kirliliğinin oluşmadan önlenmesi ve azaltılmasına katkı sağlamak amacıyla arkadaşlarımızla geri dönüşüm çalışmaları başlattık. Eski atıl lastiklerden ve içmesuyu borularından yeni figürler meydana getirerek, çevreye ve doğaya katkı sağlıyoruz” dedi.

Anamur ve Bozyazı Atıksu Arıtma Tesisi’nde çalışanları kutlayan MESKİ Genel Müdürü Alaeddin Alkaç; şunları söyledi:

Çalışanlarımızı farkındalık anlamında gerçekleştirdikleri bu sorumluluk projesinden dolayı tebrik ediyorum. Atıkların geri dönüştürülmesi hem çevre sağlığı hem de ekonomi için son derece önemli. Geri dönüşümle elde edilen hammaddelerin maliyeti, sıfırdan üretilen hammaddelere göre oldukça düşüktür. Atıkların geri dönüştürülmesi aynı zamanda doğal kaynakların korunmasına da yardımcı olacaktır. Çalışanlarımızın yaşanabilir bir ortam sağlayabilmek için geri dönüşüm atıklarını değerlendirerek yaptıkları sanatsal düzenlemeleri bizleri bir hayli mutlu etti. Atıksu tesislerinin sadece arıtma tesislerinden ibaret olmadığını, görsel, ekolojik ve ekonomik açıdan da kentimize katkı sağlanabileceğini göstermiştir. Personelimizi, diğer çalışanlarımıza örnek olacak olan geri dönüşüm çalışmaları ve çevreye sundukları katkıdan dolayı tebrik ediyorum. ”

Çok Okunan Haber

BAŞKAN YILDIZ, VATANDAŞLARA AŞURE İKRAM ETTİ

Toroslar Belediye Başkanı Abdurrahman Yıldız, aşurenin barışa, kardeşliğe, huzura ve mutluluğa vesile olmasını diledi. Bolluğun, …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul medyum gerçek medyum papaz büyüsü ask büyüsü baglama büyüsü asik etme büyüsü medyum chip satin al zynga chip satisi hayvan hastanesi antalya veteriner köpek hastanesi antalya escort
Araç çubuğuna atla