Anasayfa / Güncel / MERSİN’İN SANAT ELÇİSİ KURUMU ARBENS SANAT, MARDİN’DE!

MERSİN’İN SANAT ELÇİSİ KURUMU ARBENS SANAT, MARDİN’DE!

“KAYIP HAYATLAR” MARDİN’DE AYAKTA ALKIŞLANDI!

Katıldığı Festivaller ve gerçekleştirdiği turnelerle Mersin’i ülkenin her yerinde temsil eden Arbens Sanat, bu kez de Mardin’de sahne aldı.

1998 yılında Mehmet Tekkanat’ın yazdığı , madde bağımlılığına karşı oyun olan Kayıp Hayatlar’la Mardin’de 4 kez sahnelendi ve ayakta dakikalarca alkışlandı.

ALTINDAĞ; ” MESAJI SAĞLAM BİR OYUNDU”

Mardin Büyükşehir Belediyesinin davetiyle, Belediye Konservatuvar sahnesi, Gençlik Merkezi Sahnesi ve Kızıltepe’de oynanan oyunu, Mardin Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkanı  Figen Altındağ da izledi.

Madde kullanımının çok küçük yaşlara kadar düştüğünü belirten Figen Altındağ, “Bu konuda durmadan mücadele etmeliyiz, Mersin’de davetimizi kırmayıp gelen Arbens Sanat oyuncuları bu önemli oyunla gençlerimize ve ailelere çok önemli mesajlar verdiler. Soluk soluğa ve keyifle izlediğimiz oyunda emeği geçenlere teşekkür ederim” dedi.

TEKKANAT;” MERSİN’İN GÖNÜLLÜ ELÇİLERİYİZ”

Oyun yazarı ve Yönetmeni Mehmet Tekkanat ise, 22 yıl önce kaleme aldığı ve o günden buyana ülkenin her yerinde sahnelenen Kayıp Hayatlar oyunuyla, yüzbinlerce insana ulaştıklarının altını çizerek şunları söyledi. ” Bu oyun aynı zamanda sosyal sorumluluk projesidir. Madde bağımlılığıyla topyekün mücadele etmek gerekiyor, biz de kendi alanımızda sahnede mücadelemizi veriyor, insanları uyarmaya çalışıyoruz. Aynı zamanda Mersinli bir ekip olarak şehrimizi temsil ediyoruz. Güzel dostluklar kuruyoruz. Bizim açımızda acı olan tek şey ise, Mersin dışından bir çok belediyeden davet alıp oyunumuzu oynuyoruz, ama kendi şehrimizde bu olanak bize tanınmadı şimdiye kadar.”

Tek perdelik trajikomik oyunda;  Burak Aydın, Deniz Karayılan, Fazilet Taşkın, Berfin Tercan ve Mehmet Tekkanatrol alırken, teknik masada, Burcu Yaylamaz ve Ömer Bozdağgörev yaptı.

 

Çok Okunan Haber

Mersin Büyükşehir eski daire başkanı tahliye oldu.

Mersin Büyükşehir Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Dairesi Başkanlığında görev yapan eski başkan Bedrettin …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul medyum gerçek medyum papaz büyüsü ask büyüsü baglama büyüsü asik etme büyüsü medyum chip satin al zynga chip satisi hayvan hastanesi antalya veteriner köpek hastanesi antalya escort