Anasayfa / Güncel / MERSİN SAHİL BOYU ÜCRETSİZ Wİ-Fİ

MERSİN SAHİL BOYU ÜCRETSİZ Wİ-Fİ

MERSİN SAHİLLERİ ÜCRETSİZ VE KESİNTİSİZ İNTERNETLE BULUŞUYOR

GENÇLERDEN SAHİL BOYU ÜCRETSİZ Wİ-Fİ’YE BÜYÜK İLGİ

Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin sahil boyu ücretsiz ve kesintisiz wi-fi hizmeti, artırılan kapasitesi ile özellikle gençlerden büyük ilgi görüyor. Büyükşehir Belediyesi’nin ücretsiz wi-fi hizmeti ile sahil boyunda yer alan 67 noktadaki istasyon üzerinden 7/24 kesintisiz, ücretsiz ve güvenli internet sağlanıyor.

Mersin Büyükşehir Belediyesi tarafından hayata geçirilen vekapasitesi ile alanı genişletilerek verimliği artırılan wi-fiuygulaması, sahil boyunca kesintisiz ve ücretsiz internet olanağı sağlıyor. Özellikle gençlerin büyük ilgisiyle karşılan bu uygulama, Babil Kavşağı’na kadar Pozcu sahil şeridinde hizmet veriyor.

24 saat canlılığını koruyan Mersin sahillerini boydan boya ücretsiz wi-fi ile buluşturan uygulama, vatandaşların mobil verilerini tüketmeden sahillerde eğlence, araştırma ve haberleşme ihtiyacını karşılıyor. Uygulamadan büyük memnuniyet yaşayan gençler, bu hizmeti sağlayan Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer’e kendilerini düşündüğü ve öğrenci dostu olduğu için teşekkürlerini iletiyor.

Çağı yakalayan belediyecilik

Gelişen enformasyon çağına ayak uyduran ve çağdaş belediyecilik anlayışını hayata geçirdiği hizmetlerle hissettiren Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin ücretsiz wi-fi hizmeti ile sahil boyunda yer alan 67 noktadaki istasyon üzerinden 7/24 kesintisiz, ücretsiz ve güvenli internet sağlanıyor.

“Gerçekten öğrencileri düşünen bir başkan

Sahilde arkadaşlarıyla vakit geçirirken Büyükşehir Belediyesi’nin ücretsiz wi-fi hizmetinden faydalanan Berke Can Sekmen, sahile sık sık giden birisi olduğunu belirterek,Benim gibi sahile çok sık gelen insanların faydalanması gereken bir hizmet. Mobil verinizden internet gitmiyor ve kesintisiz video izleyebiliyorsunuz, müzik dinleyebiliyorsunuz. Arkadaşlarla internette video izlerken, gayet hızlı ve kesintisiz bir görüntü alıyoruz, hoşumuza gitti” dedi.

Öğrencilerin kısıtlı internet kotaları olduğunu da vurgulayanSekmen, “Öğrencilerin genel olarak sınırlı bir internet kotası olduğu için internetleri hızlı tükeniyor. Mesela bir ortama giriyorsunuz, sahildesiniz ve şarkı çalmanız gerekiyor. Şarkıyı kendi internetinizden açacağınıza belediyenin wi-fi’sinden açabiliyorsunuz. Bize bu hizmeti sağladığı için Büyükşehir Belediye Başkanımız Vahap Seçer’e çok teşekkür ediyoruz. Gerçekten öğrencileri düşünen bir başkan” diye konuştu.

“Artık sadece şarj derdim kaldı

Arkadaşlarıyla sık sık sahilde buluştuğunu söyleyen Buse Reçber ise hizmet için, “Ben zaten sık sık yürüyüş yapan bir insanım, arkadaşlarımla da buluştuğum bir yer burası. Gayet iyi bir hizmet. Kendi mobil verimi düşünmek zorunda değilim. Evinde internet olmayanlar için de gayet iyi bir şey bu. Çünkü buraya gelip çalışabilirler. Ben bir öğrenci olarak hızından da gayet memnun kaldım. Artık sahile geldiğimde internetimi düşünmeyeceğim, sadece şarj derdim kaldı” dedi.

“Çok kolay bir kullanımı var

Ücretsiz wi-fi hizmetine ulaşımın çok kolay olduğunu söyleyen kullanıcılardan Pelin Su Özdemir ise “Tek seferde giriş yaptım. Giriş yapmak çok kolaydı. Girdikten sonra da internetin hızı gayet iyi. Ayrıca kolay bir kullanımı var. Bundan sonra geldiğimde sürekli kullanacağım” dedi.

Ücretsiz wifi hizmetine erişim nasıl sağlanıyor?

Mersin sahillerinde söz konusu uygulamayı kullanacak olan vatandaşlar iki adımda hizmetten yararlanabiliyor. İlk olarak“Yeni Kullanıcı” kaydı oluşturulması, ardından da “Kayıtlı Kullanıcı” butonundan giriş yapılması gerekiyor.

Öncelikle mobil cihazlarda “Kablosuz Bağlantı” aktif hale getiriliyor. Kablosuz Ağ Listesi’nden MERSIN BSB’ye bağlanıldıktan sonra mobil cihaza “Kablosuz ağda oturum açın” bildirimi geliyor. Bildirim tıklandığında sistem ara yüzü ekrana yansıyor. Ara yüzde “Yeni Kullanıcı” butonuna tıklayarak kullanıcılar sisteme telefon numarası, içeresinde bir büyük ve bir küçük harf olmak üzere en az 8 karakterden oluşacak şifre ile kaydolabiliyor. Kayıt tamamlandıktan sonra adımları izleyerek “Kayıtlı Kullanıcı” butonundan giriş yapan kullanıcılar, ücretsiz, kesintisiz ve güvenli internetten faydalanabiliyor.

Çok Okunan Haber

GÜLŞAH YILDIRIM GENÇ”BEN DEĞİL BİZ DİYEREK YOLUMUZA DEVAM EDECEĞİZ”

CHP Mersin il kadın kolları başkanı Gülşah Yıldırım Genç il başkanlığında yaptığı basın toplantısı ile …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul medyum gerçek medyum papaz büyüsü ask büyüsü baglama büyüsü asik etme büyüsü medyum chip satin al zynga chip satisi hayvan hastanesi antalya veteriner köpek hastanesi antalya escort
Araç çubuğuna atla