Anasayfa / Güncel / ‘MERSİN MİS GİBİ OLSUN’ DİYE BÜYÜKŞEHİR EKİPLERİ GÖREVDE

‘MERSİN MİS GİBİ OLSUN’ DİYE BÜYÜKŞEHİR EKİPLERİ GÖREVDE

Mersin Büyükşehir Belediyesi, Koronavirüs salgını nedeniyle 31 ilde 4 gün süreyle uygulanan sokağa çıkma yasağı sürecinde kent genelinde temizlik çalışmalarına devam ederken, ilaçlama ve dezenfeksiyon işlemlerini de aralıksız sürdürüyor. Mersinliler, yasak sürecinde evlerinde güvendeyken, Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi ekipleri, cadde ve bulvarlarda zemin temizliği çalışması yaptı.

4 merkez ilçede çalışmalar yürüten ekipler, hava sıcaklığının yükselmesiyle artan haşereyle mücadele kapsamında yeşil alan ve ağaç ilaçlama işlemlerini titizlikle gerçekleştirdi.

Mersin Büyükşehir Belediyesi, Koronavirüs (COVID-19) salgınına karşı aldığı tedbirler, sosyal belediyecilik anlayışıyla sürdürdüğü çalışmalar ve yürüttüğü sağlık hizmetlerinin yanı sıra kent genelinde temizlik, ilaçlama ve dezenfeksiyonhizmetlerine de aralıksız devam ediyor.

Büyükşehir, virüsün yayılım tehdidine karşı halk sağlığını korumak adına 31 ilçede uygulanan 4 günlük sokağa çıkma yasağı sürecinde sokakları, Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı’nda görev yapan ekiplere emanet etti. Ekipler, 4 merkez ilçede sokakların dezenfeksiyon çalışmalarını yürütürken, Mersin’i güzelleştiren yeşil alanlar ve ağaçlarda haşereyle mücadele kapsamında ilaçlama işlemlerini titizlikle gerçekleştirdi.

Zemin temizliği çalışmasıyla sokaklar pırıl pırıl

Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı ekipleri, 4 günlük sokağa çıkma yasağı sürecinde,yurttaşlar evlerinde güvendeyken, sahada yerini aldı. Kent merkezinde Akdeniz, Toroslar, Yenişehir ve Mezitli olmak üzere 4 ilçede çalışmalar yürüten ekipler, araç geçişlerinin ve yurttaşların yoğun olduğu noktaları, virüs riskinin önüne geçmek amacıyla temizledi.

Ekipler, ilk olarak kaldırımları, yaprak üfleme makinesiyle biriken yaprak ve çeşitli atıklardan arındırdı. Yollara dökülen yapraklar süpürge araçlarıyla temizlendi. Temizlenen zemin arazöz araçlarıyla hem yıkandı, hem de dezenfeksiyon işlemleriyle virüs riskine karşı steril hale getirildi.

Haşereye karşı ağaç ve yeşil alan ilaçlaması yapıldı

İlaçlama birimi ekipleri ise sıcak havayla birlikte artış gösteren haşerelerle mücadelesini aralıksız sürdürüyor. Ekipler, sağlıklı ve canlı bir doğa için birçok noktada hem yeşil alanları, hem de ağaçları ilaçladı. Büyükşehir ekipleri, kent genelinde ilaçlama ve dezenfeksiyon işlemlerini aralıksız sürdürüyor.

Çok Okunan Haber

BAŞKAN YILDIZ, BAŞKAN SEÇER İLE BİRLİKTE YAYLALARDA VATANDAŞLARLA BULUŞTU

Toroslar Belediye Başkanı Abdurrahman Yıldız, Kurban Bayramı tatili boyunca ilçeyi karış karış dolaşarak, vatandaşlarla kucaklaşıp …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul medyum gerçek medyum papaz büyüsü ask büyüsü baglama büyüsü asik etme büyüsü medyum chip satin al zynga chip satisi hayvan hastanesi antalya veteriner köpek hastanesi antalya escort
Araç çubuğuna atla