Anasayfa / Güncel / Mersin Büyükşehir, EMITT’te Bölge Tanıtımını En İyi Yansıtan Stant Ödülünü Aldı

Mersin Büyükşehir, EMITT’te Bölge Tanıtımını En İyi Yansıtan Stant Ödülünü Aldı

Mersin Büyükşehir Belediyesi, dünyanın en prestijli turizm fuarları arasında gösterilen Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı’nda (EMITT) yerini alarak, Mersin’in tarihi, turistik, sosyal, kültürel ve gastronomik özelliklerini tanıttı. 4 gün süren fuarda Büyükşehir Belediyesi, Mersin’in tarihi ve doğal güzelliklerinin sanal tur yöntemi ile 360 derece tanıtımının yapıldığı “VR Mersin” projesi ile “EMITT 2020’de Bölge Tanıtımını Yansıtan En İyi Stant” ödülüne sahip oldu.

Dünyanın en büyük dört turizm fuarı arasında yer alan ve 30 Ocak’ta İstanbul TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde kapılarını açan 24. EMITT-Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı, yerli ve yabancı binlerce ziyaretçiyi ağırladı. Tüm dünyadan katılımcıların, davetli tur operatörlerinin ve sektörün uzmanlarının turizm sektörünün küresel ve yerel gündem konularını tartıştığı fuarda, Mersin Büyükşehir Belediyesi de kentin tüm yönleriyle tanıtılması için yerini aldı.

 

“Zarafetin Kenti” Mersin

 

Mersin Büyükşehir Belediyesi, bu yıl “Zarafetin Kenti” sloganıyla fuarda yerini aldı. Balerinler ve baletlerin gösterileriyle Mersin’in tarihi ve sanatı dansın estetiğiyle buluştu. Klasik müzik triosu eşliğinde genç balerinler ve baletler fuarda gösterilerini yaparken, sanatsal şov ziyaretçilerden büyük ilgi çekti.

Kentin Zarafeti Projesi kapsamında yapılan gösteride de doğal güzellikleri, tarihi buluntuları ve kent yapıları, limanıyla çok zengin bir şehir olan Mersin’de değişen ve modernleşen Mersin imajını çizmek, modern Mersin’in sanata, tarihe, doğaya, kente ve kent yaşamına önem veren Mersin olduğunu anlatmak ve kenti sanatla anlatmak için bir gösteri yapıldı. Stantlarda, Mersin’e özgü lezzetler de yerini aldı.

 

VR Mersin’e ‘Bölge Tanıtımını En İyi Yansıtan Stant” ödülü

 

2016 yılında EMITT’in en teknolojik standı unvanını alan Mersin Büyükşehir Belediyesi, EMITT 2020’de Mersin’in tarihi, kültürel ve turistik alanlarının 360 derecelik görseller ile tanıtımının yapıldığı “VR Mersin” sunumu ile “EMITT 2020’de Bölge Tanıtımını Yansıtan En İyi Stant”ödülüne sahip oldu. EMITT yöneticileri tarafından verilen ödülü Mersin Büyükşehir Belediyesi adına stant görevlileri aldı.

Ziyaretçiler il genelinde 350’ye yakın noktada hava-kara, gece-gündüz çekimlerinin yer aldığı ve yaklaşık 2 bin 500 panoramik fotoğrafın bulunduğu “VR Mersin” ile kentin sahip olduğu tarihi, doğal ve kültürel değerlere göz atma fırsatı buldu. Ulusal ve uluslararası 8 ödüle sahip olan ve en son geçtiğimiz yıl İstanbul Uluslararası Turizm Filmleri Festivali’nde “Kültür ve Destinasyon” dalında en iyi film seçilen “VR Mersin”, yerli ve yabancı ziyaretçilerin uğrak adresi oldu.

 

Başkan Seçer de Büyükşehir’in standında Mersin’i tanıttı

 

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, fuara ilk gün katılarak, Büyükşehir standında ziyaretçilere kenti tanıttı. Stantta ziyaretçilerle de buluşan Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Mersin’in önemli değerleri, tarihi ve kültürel birikimleri olan bir kent olduğunu vurguladı. Mersin’in turizmden daha fazla pay alması gerektiğini vurgulayan Başkan Seçer, “Teşviklerin bizim bölgeye sağlanması, bazı yatırımların gelmesi gerekiyor. Uluslararası havaalanı yatırımı var inşaatı uzun süredir devam ediyor bitirilemedi, Taşucu ile Gazipaşa arasında sahil yolu projesi var, bunların tamamlanması son derece önemli katkılar yapacak” dedi.

 

Belediye Başkanları Mersin standında

 

Mersin Büyükşehir Belediyesi, yaklaşık 60 bin kişinin ziyaret ettiği fuara, Tarsus, Silifke, Erdemli ve Mut İlçeleri ile birlikte katıldı. Yerli ve yabancı birçok ziyaretçiye ev sahipliği yapan fuarda Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin standı çok sayıda ziyaretçiden ilgi gördü.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu da Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin standını ziyaret etti. Başkan İmamoğlu, İstanbul Büyükçekmece Belediye Başkanı Hasan Akgün’ün yanı sıra büyük bir heyet ile yaptığı ziyaret sırasında Mersin turizmi hakkında stant görevlilerinden bilgi aldı.

Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin standını Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar ile sanatçı Onur Akın da ziyaret etti.

 

Kaymakamlardan VR Mersin’e tam not

 

Anamur Kaymakamı İsmail Gültekin, Mersin Büyükşehir Belediyesi standını ziyaret ederek VR Mersin’i deneyimledi. Mersin’in tarihi ve kültürel alanlarını VR teknolojisi ile sanal olarak izleyen Kaymakam Gültekin, teknolojik imkanların kullanılarak kentin doğal ve tarihsel kapasitesinin meraklılara izletilmesini inanılmaz bir çalışma olarak değerlendirerek, çalışmanın Mersin ve Anamur tanıtımına katkı sağlayacağını düşündüğünü ifade etti. Anamur’un tanıtımı için hazırlanan VR görüntülerini beğendiğini ifade eden Kaymakam Gültekin, ilerleyen süreçlerde hazırlanacak olan tanıtım çalışmalarında da destek vermeye hazır olduklarının altını çizdi.

Mersin’in EMITT standını ziyaret eden bir başka isim İstanbul Adalar Kaymakamı Mustafa Ayhan oldu. Ayhan, VR Mersin’in son derece etkileyici bir çalışma olduğuna dikkat çekerek, “Anamur ve Mersin’e gitmeden Anamur ve Mersin’de yaşamış gibi oldum” dedi. Turizm alanında belediyelerin tanıtım yapmasının önemli olduğuna dikkat çeken Kaymakam Ayhan, turizmin gelişmesi ile birlikte şehirlerin kalkınmasına katkı sağlanacağının altını çizdi.

 

Yabancı ziyaretçilerden de yoğun ilgi

 

EMITT yerli ziyaretçilerin yanı sıra yabancı ziyaretçiler tarafından da ziyaret edildi. Güney Afrikalı Frida Sibulay, Türkiye’ye ilk defa geldiğini ifade ederek, hiç beklemediği bir kültür ile karşılaştığını söyledi. VR Mersin ile Mersin’i görmeden beğendiğini kaydeden Sibulay, Mersin’i çok merak ettiğini ifade etti.

Çok Okunan Haber

TARSUS BELEDİYESİ YOĞUN YAĞIŞ SONRASI OLUMSUZLARI GİDERİYOR

Tarsus Belediyesi tarafından Tarsus’ta etkili olan aşırı yağışlar nedeniyle meydana gelen taşkın ve su baskını …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul medyum gerçek medyum papaz büyüsü ask büyüsü baglama büyüsü asik etme büyüsü medyum chip satin al zynga chip satisi hayvan hastanesi antalya veteriner köpek hastanesi antalya escort
Araç çubuğuna atla