Anasayfa / Güncel / MERSİN BÜYÜKŞEHİR, 19 MAYIS COŞKUSUNU EVLERE, BALKONLARA TAŞIDI

MERSİN BÜYÜKŞEHİR, 19 MAYIS COŞKUSUNU EVLERE, BALKONLARA TAŞIDI

Ulu Önder Atatürk’ün, kurtuluş mücadelesi için Samsun’a çıktığı ve doğum günüm dediği 19 Mayıs’ın 101. yıl coşkusu, Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin gerçekleştirdiği etkinliklerle tüm Mersin’e yayıldı. Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer önderliğinde Taş Bina önünden başlayan kortej, Büyükşehir’in bandosu eşliğinde şehir turu ile devam etti.

Başkan Seçer, Yenişehir, Mezitli, Toroslar ve Akdeniz ilçelerinde hem ana arterler hem de ara sokaklarda üstü açık otobüsten vatandaşları selamlayarak, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutladı. Mersinliler ise ellerinde bayraklarla, alkışlar ve ıslıklar eşliğinde balkonlarından, işyerlerinden ve pencerelerden konvoya eşlik etti. Konvoyda Mersin’in milli sporcuları da yerini aldı. Bir diğer otobüste yer alan ritmik jimnastikçiler ve Mersin Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübündenbasketbol, tekvando, voleybol, eskrim, tenis, okçuluk, pilates, fitness branşlarından sporcular sportif şovları ile konvoya renk verirken, bisikletli gruplar, motorcular ve özel araçlarıyla vatandaşlar da konvoya katıldı.

Konvoy sırasındı Mersinli vatandaşları selamlayan Başkan Seçer, “Bugün Cumhuriyetin temellerinin atıldığı gün. Özgür, bağımsız, demokratik Türkiye için ilk kilometre taşlarının döşendiği gün. Çok mutluyuz. Bir asrı geride bıraktık. Çok daha güzel günlerde, daha gelişmiş, daha kalkınmış, daha özgür, demokratik, çağdaş bir Türkiye’de bayramlar kutlayacağız” dedi.

Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, kurtuluş mücadelesi için Samsun’a çıktığı ve doğum günüm dediği 19 Mayıs’ın 101. yıl coşkusu, Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin gerçekleştirdiği etkinliklerle tüm Mersin’e yayıldı. Laik Türkiye Cumhuriyeti’nin temellerinin atıldığı, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsuna çıktığı 19 Mayıs’ın101. yılı, Büyükşehir Belediyesi’nin gerçekleştirdiği kutlama programı ile Koronavirüs gölgesinde geçen bayramı coşkulu hale getirdi.

Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı ile Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanlığı koordinasyonuyla düzenlenen etkinlikler, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer önderliğinde Taş Bina önünden yola çıkan kortejle başladı. Büyükşehir’in bandosu eşliğinde üstü açık otobüslerle devam eden kortejde Başkan Seçer, Yenişehir, Mezitli, Toroslar ve Akdeniz ilçelerinde hem ana arterler hem de ara sokaklarda vatandaşları selamlayarak 19 Mayıs coşkusuna ortak oldu. Vatandaşlar da kendilerini selamlayan Başkan Seçer’e ellerinde bayraklar, alkışlar ve ıslıklarla karşılık verdi.

Konvoy sırasında Mersinli vatandaşları selamlayan ve 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı coşkusuna ortak olan Başkan Seçer, “Bugün Cumhuriyetin temellerinin atıldığı gün. Özgür, bağımsız, demokratik Türkiye için ilk kilometre taşlarının döşendiği gün. Çok mutluyuz. Bir asrı geride bıraktık. Çok daha güzel günlerde, daha gelişmiş, daha kalkınmış, daha özgür, demokratik, çağdaş bir Türkiye’de bayramlarkutlayacağız” dedi.

19 Mayıs coşkusu evlere sığmadı, balkonlardan taştı

Koronavirüs dolayısıyla etkinliklerin gerçekleşmediği ve vatandaşların evlerinde kutlama yaptığı 19 Mayıs coşkusu,Büyükşehir’in konvoyu sayesinde balkonlara taşındı.Mersinlilerin ellerinde bayraklarla, alkışlar ve ıslıklar eşliğinde balkonlarından ve pencerelerinden eşlik ettiği şehir turunda Başkan Seçer, üstü açık otobüsten vatandaşların 19 Mayıs coşkusuna ortak oldu.

Büyükşehir Bandosu milli marşlarla vatandaşların coşkusunu artırırken, vatandaşlardan bazıları duygusal anlar yaşadı. Bazı vatandaşlar Büyükşehir çalışanlarının dağıttığı bayrakları balkondan sarkıttıkları sepetlerle aldı.

“Vatandaşlarımız sokağa çıkamıyorlar ancak coşkuyuevlerinden de yaşayabiliyorlar”

19 Mayıs coşkusuna ortak olan Başkan Seçer, Tüm ulusumuzun bayramı kutlu olsun. Belirli yaş skalasındaki yurttaşlarımız sokağa çıkamıyorlar ancak coşkuyu evlerinden de yaşayabiliyorlar. Mersin’de Cumhuriyeti benimsemiş bir kesim var. 101. yıl dönümünde başta Ulu Önderimiz olmak üzere bu ülke için şehit olmuş, kanını, canını vermiş tüm atalarımızın önünde saygıyla eğiliyorum” dedi.

Çok daha güzel günlerde bayramlar kutlayacağız”

Aydınlık bir gelecek ve Türkiye için gecegündüz çalışacaklarını ve topluma hizmet edeceklerini ifade eden Başkan Seçer, Türk toplumu zor günde, mutlu günde, geçmişte, bugünde, gelecekte ortak kaderde birlik beraberlik içerisinde mücadele eden bir ulus. Çok daha güzel günlerde, daha gelişmiş, daha kalkınmış, daha özgür, demokratik, çağdaş bir Türkiye’de bayramlarkutlayacağız. Bizler bu ülkenin geleceğini şekillendiriyoruz. Bizlere çok önemli sorumluluklar düşüyor. Bu bilinçle gecemizi gündüzümüze katarak elimizden geleni değil her şeyi yapacağız” diye konuştu.

“Bölgedeki gelişmeler laik cumhuriyetin ne kadar değerli bir yönetim şekli olduğunu ortaya koyuyor”

Dünya genelinde ve Ortadoğu coğrafyasında yaşanan gelişmelerin Türk toplumunun yönetim şeklinin önemini ortaya çıkardığını ifade eden Başkan Seçer, Dünyadaki, bölgedeki gelişmeler laik cumhuriyetin ne kadar değerli bir yönetim şekli olduğunu ortaya koyuyor. Özgürlüğün, bağımsızlığın ne kadar güzel olduğunu ortaya çıkarıyor. Bugün aynı zamanda mübarek bir gün. Tüm halkımızın Kadir Gecesi’ni ve yaklaşan Ramazan Bayramını kutluyorum. Birlik, kardeşlik içerisinde, sevgimizi, bağımızı paylaşarak bu bayramı kutlayacağız” dedi.

Umut dolu marşlar ve şarkılar yarınlar için seslendirildi

3 otobüs ve 1 tırdan oluşan konvoyda Mersin’in milli sporcuları da yerini aldı. Bir diğer otobüste yer alan ritmik jimnastikçiler ve Mersin Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübünden basketbol, tekvando, voleybol, eskrim, tenis, okçuluk, pilates, fitness branşlarından sporcular sportif şovları ile konvoya renk verirken, bisikletli gruplar, motorcular ve özel araçlarıyla vatandaşlar da konvoya katıldı.

Kaldırımlardan, duraklardan, işyerlerinden ve balkonlarından coşkuya bayraklar ve alkışlarla eşlik eden vatandaşlar için meşaleler yakıldı. Konvoy sırasında, “10. Yıl Marşı”, “Sarı Saçlım Mavi Gözlüm”, Güzel Günler Göreceğiz Çocuklar” ve Athena’dan “Her Şey Güzel Olacak” gibi şarkılar çaldı.

Büyükşehir, tüm ilçelerde bayrak dağıttı

Mersin Büyükşehir Belediyesi, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla, il genelinde bayrak dağıttı. Muhtarlık İşleri Dairesi Başkanlığı’nın öncülüğünde ilçelerde koordinasyonlar aracılığıyla trafik akışının yoğun olduğu kavşaklarda binlerce bayrak dağıtımı gerçekleştirildi. Dağıtımlar sırasında apartmanlarda oturan bazı vatandaşlar sepet sarkıtarak bayrak talebinde bulundu. Vatandaşlar bayrak dağıtımlarından dolayı memnuniyetlerini dile getirdi.

Çok Okunan Haber

BAŞKAN YILDIZ, BAŞKAN SEÇER İLE BİRLİKTE YAYLALARDA VATANDAŞLARLA BULUŞTU

Toroslar Belediye Başkanı Abdurrahman Yıldız, Kurban Bayramı tatili boyunca ilçeyi karış karış dolaşarak, vatandaşlarla kucaklaşıp …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul medyum gerçek medyum papaz büyüsü ask büyüsü baglama büyüsü asik etme büyüsü medyum chip satin al zynga chip satisi hayvan hastanesi antalya veteriner köpek hastanesi antalya escort
Araç çubuğuna atla