Anasayfa / Güncel / MER-EK, ÇÖLYAK HASTALARINA ÇAĞRISINI SÜRDÜRÜYOR

MER-EK, ÇÖLYAK HASTALARINA ÇAĞRISINI SÜRDÜRÜYOR

MEREK, ÇÖLYAK HASTALARINI GLUTENSİZ EKMEKLE BULUŞTURUYOR

120 ÇÖLYAKLIYA HAFTADA 1700 GLUTENSİZ EKMEK ULAŞIYOR

Mersin Büyükşehir Belediyesi MEREK Halk Ekmek Fabrikası, çölyak hastalarını ihtiyaç duydukları glutensizekmeğe kavuşturuyor. Kısa süre önce çölyak hastalarına çağrıda bulunarak başvuruları alan MEREK, şu anda 120 çölyak hastasına haftada yaklaşık 1700 adet glutensiz ekmek ulaştırıyor.

MEREK Halk Ekmek Fabrikası, Mersin’de sayısı yaklaşık 3 bini bulduğu tahmin edilen çölyak hastasının tamamına ulaşmayı amaçlıyor. Çağrıyı sürdüren MEREK yetkilileri, çölyak hastalarını kendilerine en yakın ekmek büfelerine başvuruda bulunmaya veya 0324 221 52 55 numaralı telefona ulaşmaya davet ediyor.

Mersin Büyükşehir Belediyesi MEREK Halk Ekmek Fabrikası, vatandaşları kaliteli, lezzetli ve ekonomik ekmeklerle buluştururken, çölyak hastalarını da ihtiyaç duydukları glutensiz ekmeğe kavuşturuyor. Kısa süre önce çölyak hastalarına çağrıda bulunarak başvuruları almaya başlayan MEREK, şu anda 120 hastaya haftada yaklaşık 1700 adet glutensiz ekmek ulaştırıyor. İkamet ettikleri noktalara en yakın ekmek büfelerinden glutensiz ekmeklerini alabilençölyak hastaları, Büyükşehir Belediyesi’nin başlattığı çalışmayı takdirle karşıladı. MEREK, çölyak hastalarınınbaşvuruları almaya devam ediyor.

Ekmekler İstanbul’dan geliyor ve hiçbir kâr elde edilmiyor

MEREK Halk Ekmek Fabrikası, İstanbul Halk Ekmek A.Ş. bünyesinde üretilen 50’şer gramlık glutensiz ekmekleri hiçbir kâr elde etmeden Mersin’de yaşayan çölyak hastalarına tanesi50 kuruştan ulaştırıyor.

Glutensiz ekmeğe ulaşmam çok zor oluyordu”

MEREK’e başvurarak glutensiz ekmek talebinde bulunan 53 yaşındaki çölyak hastası Yakup Maskan, haftada bir gün Akdeniz İlçesi Yeni Mahalle’de bulunan 20 No’lu ekmek büfesinden bir haftalık ekmek ihtiyacını karşılıyor.

Aynı zamanda 25 yıldır Tip 2 Diyabet hastalığı da bulunan Maskan, Büyükşehir Belediyesi’nin sağladığı hizmetten memnuniyetini dile getirerek, “Ben çölyak ve aşağı yukarı 25 yıldan beri Tip 2 Diyabet hastasıyım. Glutensiz ekmeğe ulaşmam çok zor oluyordu. Büyükşehir Halk Ekmek sayesinde buna kolaylıkla sahip olduk. Ben bu konuda Büyükşehir Belediye Başkanımız Vahap Seçer’in şahsında Mersin Halk Ekmek ailesine teşekkürlerimi sunuyorum. Gayet mutlu ve rahat bir şekilde kullanmaktayım. Sindirim sistemim de rahatladı. Şu anda memnunum, mutluyum” diye konuştu.

“Bunu kullandığımız zaman sindirimimizde hiçbir sıkıntı olmuyor”

Glutensiz ekmeğe duyduğu ihtiyacı da anlatan Maskan, “Beyaz ekmek, buğday ekmeği, buğday türevleri veya çavdar ekmeği sindirim sistemlerinde hazımsızlık yapıyor. Halsizlik veriyor. Bunu kullandığımız zaman sindirimimizde hiçbir sıkıntı olmuyor ve dinçlik veriyor. Bu şekilde onun faydalarını gördüm. Bunun için de düzenli olarak her hafta geliyorum, 7 tane alıyorum. Sabahları bir tane kahvaltıda tüketiyorum” ifadelerini kullandı.

“Büfeye gittim, kaydımı yaptım”

Glutensiz ekmek çağrısına kulak verip başvurusunu gerçekleştirdiğini belirten Maskan, “Halk Ekmek Fabrikası’nın büfelerine geldim, sordum. Takip ettim. Onlar da geleceğini, böyle bir çalışmaları olduğunu söylediler. Bunun üzerine ben de büfeye gittim, kaydımı yaptım, adımı, soyadımı, telefonumu bıraktım. Cumadan cumaya da temin etmekteyim” dedi.

MER-EK’in çağrısı ve başvurular sürüyor!

Büyükşehir Belediyesi MEREK Halk Ekmek Fabrikası, Mersin’de sayısı yaklaşık 3 bini bulduğu tahmin edilen çölyakhastasının tamamına ulaşmayı amaçlıyor. Çağrıyı sürdüren MEREK yetkilileri, çölyak hastalarını kendilerine en yakın ekmek büfelerine başvuruda bulunmaya veya 0324 221 52 55 numaralı telefona ulaşmaya davet ediyor.

Çok Okunan Haber

Başkan Özyiğit, “Avrupa şampiyonluğu yolunda takımımızın yanındayız”

Mersin Yenişehir Belediyesinin de destekleriyle Avrupa’nın kadın basketbolundaki en büyük kupası olan FIBA Kadınlar Avrupa …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul medyum gerçek medyum papaz büyüsü ask büyüsü baglama büyüsü asik etme büyüsü medyum chip satin al zynga chip satisi hayvan hastanesi antalya veteriner köpek hastanesi antalya escort
Araç çubuğuna atla