Anasayfa / Güncel / MAHMUT ALTUNBAKIR:BİRLİK ZAMANI

MAHMUT ALTUNBAKIR:BİRLİK ZAMANI

Mersin futbolunda gün birlik beraberlik zamanı.Evet tekrar ediyorum Mersin’den bir takımın profesyonel liglere çıkma zamanı. Bu takımındabütçesi ve Kentin arkasında olması nedeni ile İçel İdman Yurdu olmalı .Bu da birlik ve beraberlikle olur.Taraftar yani şeytanlar gurubu birlik içinde takıma sonsuz destek veriyorlar üstelik hafta içi yeni yapılanamaya gittiler.
Yeni yönetimini oluşturan şeytanlar gurubu daha güçlü geliyor.Belediyeler de artık destek vererek Kente bayraklar astılar,deplasman maçlarında taraftara otobüs desteği sağlanmaya başlandı.Mersin’de ki maçlarda da stat yavaş yavaş dolmaya başladı. Artık destek zamanı köstek olmayalım .Hafta sonu Meskispor karşısında izlediğim lider İskenderunspor İçel İdman Yurdun’un en büyük rakibi gibi duruyor.
Süper Amatör lig ise yavaş yavaş şekillenmeye başladı .3 ve ya 4 takım zirveye oynayacak gibi gözüküyor. Bana göre bu takımlar Silifke Belediyespor,Erdemli Belediyesi ve Akdeniz Belediyespor gibi duruyor. Ha bunların arasına belki Toroslar Belediyespor’da girebilir. Diğer takımlar ise düşmemek için ve play-of için oynar.
Birde güzel bir bilgi paylaşayım.Mersin sporu ve futbolu için güzel bir gelişme oldu.Sporu seven futbolun içinden gelen hakem kökenli olan sayın AHMET TARAKÇI Mersin Büyükşehir Belediyesi Gençlik Hizmetleri Spor Daire Başkanı oldu.
Kendisini tebrik ederim eminim kısa süre içinde yapacağı projelerle Kente damga vuracağına inanıyorum. Son olarak değinmeden geçemeyeceğim bir olay yaşandı hafta sonu 1.Amatör ligde.Beyler Mersin’de oynan tüm Amatör maçları izliyoruz, dilimiz döndüğünce yorumluyoruz, elimiz tuttukça yazıyoruz bir katma değer sağlıyoruz yani. Ancak hak ettiğimiz saygıyı maalesef göremiyoruz. Ha şu unutulmamalı kim ne kadar saygı gösterirse o kadar saygı görür.
Bizler maçları izleyip notlarımızı eve götürmüyoruz,saklamıyoruz spor kamuoyu ile paylaşıyoruz.Kimin ne derdi varsa dile getirmeye çalışıyoruz dilimiz döndüğünce. Ha izlemeyin paylaşmayın küçük olsun bizim olsun diyorsanız orada durun. Amatör ligler kimsenin tekelinde değil herkes görevini tam yaparsa her kes hak ettiği saygıyı alır.
Maalesef bazı hakemlerimiz boyunu aşan işlere girmeye çalıştı. Oysa kendi işini yapsa hiç sorun yaşamayacak. Örneğin yönettiği maçta polisi saha içine sokamayan,talimatla başka işlere giriyorsun, sonrada sahanın fiziki şartları iyiymiş gibi tavır sergileniyor. Siz o yoldan gelirken ben o yolun parkelerini döşedim.
Arkadaşlar kendinize gelin burası Mersin başka Mersin yok.Kendi elimizle kendi alanlarımızı daraltmayalım.Amatör liglerde maç yönetiyorsunuz.Burası Süper Amatör lig ,TÜRKİYE SÜPER ligi değil isimleri karıştırmayın ona göre davranın. Size benden ücretsiz abi tavsiyesi.

Çok Okunan Haber

Merve ve İstemihan Can Muhteşem Bir Düğünle Evlendi

Cumhuriyet Halk Partisi Akdeniz İlçe Bilişimden Sorumlu Başkan Yardımcısı İstemihan Can Taşkıran Mezitli Belediyesi Basın …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

istanbul medyum gerçek medyum papaz büyüsü ask büyüsü baglama büyüsü asik etme büyüsü medyum chip satin al zynga chip satisi hayvan hastanesi antalya veteriner köpek hastanesi antalya escort