Anasayfa / Güncel / HUKUSUZLUĞA DUR DİYEN YOK!

HUKUSUZLUĞA DUR DİYEN YOK!

Mersin Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan otogar ihalesinde hazırlanan şartnamede, işletmelere şart koşulan en fazla 3 firma ile çalışma zorunluluğu ihlal ediliyor. Bu hukuksuzluk sürekli gündeme gelmesine rağmen, yetkililer tarafından ihlali gerçekleştiren işletmelere hiçbir yaptırım uygulanmıyor.

Bazı otobüs işletmeleri kural tanımıyor. Büyükşehir Belediyesi tarafından hazırlanan şartnameye uymayan işletmelere herhangi bir ceza uygulanmazken, kuralsızlık gün geçtikçe daha da artıyor.
Mersin Otogarı Şehirlerarası Otobüs Terminali (MEŞOT)’ta işletmelerle yapılan şartnamenin bir maddesinde yazıhanelerde en fazla kaç firma ile çalışma yükümlülüklerinin olduğu belirtilmiştir. Şartnameyle her yazıhaneye en fazla 3 firma ile çalışma zorunluluğu getirildi. Yalnız işletmeler şartnamedeki bu kuralı aşarak daha fazla firmalarla çalıştığı öğrenildi. Daha öncesinde de birçok kez gündeme gelen konuda yetkililer henüz bir adım atmadı. Bu kuralsızlığın daha ne kadar süreceği kamuoyu tarafında merak konusu oldu.
İhlale tepki gösteren bazı işletme sahipleri, Ulaşım Dairesi Başkanlığı-Otobüs Terminal İşletmesi tarafından Otogardaki işletmelerle yapılan sözleşmenin ihlali durumunda bu ihlali gerçekleştiren işletmelere yaptırım uygulanmasını beklediklerini kaydederek, “Otogar çok kötü durumda… Yeterince denetimden geçirilemiyor. Bir taraftan fiziki koşulların kötüye gitmesi, bir taraftan da yazıhanelerin kuralları aşıp kendi işlerine göre hareket etmeleri bizleri rahatsız ediyor. Bu kuralsızlığa el atılmalı. Artık bir çare bulunsun. Otogardaki sorunlar çözüm bulsun” dedi.

Çok Okunan Haber

BAŞKAN YILDIZ, VATANDAŞLARA AŞURE İKRAM ETTİ

Toroslar Belediye Başkanı Abdurrahman Yıldız, aşurenin barışa, kardeşliğe, huzura ve mutluluğa vesile olmasını diledi. Bolluğun, …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul medyum gerçek medyum papaz büyüsü ask büyüsü baglama büyüsü asik etme büyüsü medyum chip satin al zynga chip satisi hayvan hastanesi antalya veteriner köpek hastanesi antalya escort
Araç çubuğuna atla