Anasayfa / Güncel / HACI BEKTAŞ ADIGÜZEL:TABİKİ İÇEL İDMANYURDU

HACI BEKTAŞ ADIGÜZEL:TABİKİ İÇEL İDMANYURDU

Malumunuz kentimizin Bölgesel Amatör Ligde (BAL) üç takımı mücadele ediyor. Mersin İdman yurdu’nun küllerinden yeniden doğması için tüm kent basını ve taraftarlar olarak İÇEL İDMANYURDU üzerinde kenetlenmiş durumdayız, bunun yanı sıra 1925 idman yurdu, Meski kulüpleri de deplasmanlar da verdiği mücadele de göz dolduruyor. Hatırlayacaksınız MİY yıllardır yaşanan kötü yönetimler sonucunda bu hale gelmişti şimdi tekrardan başa dönüp ne olmuştu kimler neler yapmıştı gibi meseleleri konuşmak yerine futbolcuların maç sonu verdiği demeçlerdeki gibi önümüzdeki maçlara bakmanın zamanı diyorum.

Belki şu anda lig olarak İdman yurdumuz (İçel) amatör de ter döküyor ama kimse moralini bozmasın bu sene o sene bu takım önce 3.lig sonrasında daha üst ligleri hedefliyor. Ben gittiğim maçlarda futbolcular da ve yönetim de o heyecanı görüyorum. Bir kere MİY taraftar grubu olaya inanmışsa ki inanmış artık bana göre bu iş tamam demektir. Bu durum Mersin’imiz için yeniden diriliş anlamı taşımaktadır. Bal liginde grubunda lider olmak ve grup liderleri ile yapacakları maçlar sonucunda üst lig olan 3.lig de kentimizi temsil edilmesi ilk işimiz olacak, bu nedenle şu anda aklımızda fikrimizde ne mi var tabi ki bu bal ligi maçlarını kazasız belasız geçirmek şampiyon olmak hedeflenmeli size bu yazıyı yazarken en yakın rakibimiz İskenderun takımı kendi evinde Talas takımına mağlup olmuştur o yüzden bu ligde kimse rakibini küçümseyemeyecek en son maç kalana kadar aynı ciddiyet ve kararlılıkla maçlara çıkılması gerekmektedir. Bu maçlar ligin ikinci devresinde daha çekişmeli hale gelecek kimisi şampiyonluk için kimisi de ligden düşmemek için direnecek o yüzden ilk günkü mücadele ne ise bana göre son maçlarda öyle tamamlanacaktır. Dün zayıf rakibimiz karşısında takımımız adeta gol oldu yağdı. Maça kırmızı şeytanlar ve birçok taraftarımız eksiksiz olarak adeta akın etmişti. Kent inanırsa her maç artık şampiyonluk havasında geçer. Maçlara taraftar ailesini alıp gelmeye başladı ise artık bu sevgi selinin önünde kimse duramaz. Takımımızı Süper ligde olduğu dönemleri hatırlayanlar bilecektir bu kent yeter ki üst liglere çıkacak gücü takımında görsün akın akın stada gelir en güzel şekilde takımını destekler.
Üst ligler gerek kentimizin takımının en iyi yerlerde olması manasında önemli ama bir de bir işletme mezunu işletmeci esnaf olarak olaya farklı bir pencereden bakmak istiyorum düşünün bal liginde bile olsak yakın illerden gelen takımlar kentimizde otellerde konaklıyor çarşı merkezinde çeşitli esnaflardan alışveriş yapıyor az da olsa takımına destek vermeye gelen taraftarlar kent ekonomisine hareketlilik katıyor bunun en basit örneğini geçtiğimiz haftalarda şahsım olarak yaşadım. İşletmemizin karşısında bulunan otele gelen tüm yönetime ve futbolculara Mersinimiz yöresel tadı cezerye ikram ettik ve sattık bir de siz bu durumu üst liglere çıktığımızda düşünün olaya kimse sadece ne var ki bunda alt tarafı bir futbol maçı oynandı bitti olarak bakmasın. Futbol bu kentte dibe vurmuştur. Kim ne derse desin Mersin İdman yurdu sevdamız bu inanç ve özveri ile tekrardan en iyi yerlere gelecektir. Yeter ki bu kent inansın. Ama bu iş sadece İçel(Mersin) İdman yurdu kulüp Başkanı Sayın Metin Saltık ile olacak iş değil o da ekonomik olarak bir yere kadar dayanır el insaf sizlerde bir destek verin, çoğunuzu maçlarda göremiyoruz seçim zamanın da atkılarınızı asar oy için çarşı bucak gezersiniz destek gelmezse o zaman sandıkta gerekeni bu halk söyler, köşe yazılarımızda bu halka yaptıklarınızı daha doğrusu yapmadıklarınızı anlatmasını iyi biliriz, seçilmişler atanmışlar bir zahmet uykunuzdan uyanın artık bu kentin artık bir İÇEL İDMAN YURDUSU var.

Çok Okunan Haber

MERSİN 26 EYLÜL COVİD-19 TABLOSUNDA KÖTÜ GİDİŞ DEVAM EDİYOR

Dünyayı ve ülkemizi etkisi altına alan COVID-19 virüsü Mersin’de etkili olmaya devam ediyor. Mersin’de bugün …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul medyum gerçek medyum papaz büyüsü ask büyüsü baglama büyüsü asik etme büyüsü medyum chip satin al zynga chip satisi hayvan hastanesi antalya veteriner köpek hastanesi antalya escort
WhatsApp İhbar Hattı whatsapp