Anasayfa / Güncel / Eski KipaAVM tadilat inşaatında cevap bekleyen sorular:

Eski KipaAVM tadilat inşaatında cevap bekleyen sorular:

“iMAR DURUMUNA AYKIRILIK VAR MI?”

Halk arasında “Kipa” olarak bilinen AVM’nin bulunduğu alanda yapılan tadilat devam ederken, tadilatın imar durumuna bir aykırılık teşkil edip etmediği merak konusu oldu. Mersin Mimarlar Odası Başkanı Ünal Şahin, inşaatın işlevselliğini arttırmak için yapılan tadilat projesinin, mevzuata aykırı olmadığını söyledi.

Mimar Ünal Şahin,”Arka taraf da bulunan 611 metre kare kapalı alan yıkılarak ön kısma 3 adet kapalı mekan yapılacak. Yapılacak olan bu tadilat, zemin ve emsale bir aykırılık göstermemektedir. Belediye ye konuyla ilgili olarak gerekli tadilat planı sunulmuş ve onayı alınmıştı. Arka taraf da ki 611 metre karelik alan en kısa zamanda yıkılacak. Şuan klimaların açıkta kalmaması için henüz yıkım yapılmadı” dedi.

SORULAR CEVAP BEKLİYOR

Şahin’in bu açıklamalarına karşın bazı soru işaretleri, kafaları meşgul etmeye devam ediyor. Buna göre imar tadilatı ile verilen yeni durumda mevzuata bir aykırılık var mı? Yan çekme mesafeleri tadilat projesine uygun mu? Zemin oturumun da bir artış var mı? Sundurma uzunlukları mekansal planlamaya uygun mu? Tadilat projesi için meclis kararına ihtiyaç duyuldu mu? tüm bu sorular yanıt beklerken, yetkililerin nasıl bir açıklama yapacağı merakla bekleniyor.

Çok Okunan Haber

MERSİN BÜYÜKŞEHİR, HALK KART KASIM AYI TUTARLARINI HESAPLARA YATIRDI

Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin dar gelirli yurttaşlara yönelik hayata geçirdiği Halk Kart’ın Kasım ayı tutarları hesaplara …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul medyum gerçek medyum papaz büyüsü ask büyüsü baglama büyüsü asik etme büyüsü medyum chip satin al zynga chip satisi hayvan hastanesi antalya veteriner köpek hastanesi antalya escort
Araç çubuğuna atla