Anasayfa / Güncel / EKİN MÜZİK ATÖLYESİ’NDEN, ŞİİRLERLE TÜRKÜLERLE “SONBAHARA VEDA GECESİ”

EKİN MÜZİK ATÖLYESİ’NDEN, ŞİİRLERLE TÜRKÜLERLE “SONBAHARA VEDA GECESİ”

Mersin’in en üretken sanat kurumlarından Ekin Müzik Atölyesi, farklı bir etkinlikle sanatseverlerin huzuruna çıkacak.

Her konserlerinde yenilikleri ve farklılıkları sahneye aktaran ve seyircilerinden büyük beğeni toplayan topluluk; bu kez de “BİR TÜRKÜ BİR ŞİİR” konseptiyle sonbahara veda gecesi düzenliyor.

Şef Ercan Rende yönetiminde çalışmalarını sürdüren topluluk; Türk edebiyatından seçkin şiirleri ve sevilen türküleri seslendirecek.

10 Aralık 2019 salı günü saat 19.00’da Yenişehir Belediyesi Nikah Salonu’nda gerçekleştirilecek  konserde; Cura bağlamada Ersin Esen, bağlamada Ertuğrul Korkmaz ve Vedat Karataş, kabak kemanede Yüksel Öcalan, ritm ve perküsyonda Ömer Güneş ve Bektaş Ez, nefesli sazlarda Mustafa Çam görev alırken; şiir ve türküleri; Ercan Rende, Yüksel Öcalan, Nihat Şişman, Ali Artık, Fahriye Yaşlı, Hülya Kurt, Halil Güngör, Emine Güngör, Deniz Rüzgar Kalebayır, Rukiye Toker, Emrah Ören, Selvi Aksoy, Ümit Altuğ, Teslime Keleş,  Nihat Dönmez, Şebnem Hazal Roztaş, Ş.Neva Çağlayangil, Zarif Andaç, Gülseren Karaaslan, Zaide Fideli, Gamze Güngör, Yasemin Kalebayır, Mehmet Özcan, Ömer Gümüş ve Melahat Geçer seslendirecek.

“İNSANA ÖZGÜ TÜM DUYGULARI YAŞAYACAK VE YAŞATACAĞIZ”

Çalışmalarda çok eğlendiklerini ve keyiflendiklerini belirten Şef Ercan Rende; “Her etkinliğimizde sanatsever dostlarımıza daha güzeli ve iyiyi sunmaya çalışıyoruz. Bu etkinliğimizde de insan özgü bütün duyguları yaşayacağız ve yaşatmaya çalışacağız. Seçkin şairlerimizin ve ozanlarımızın güzel şiirleriyle ve Anadolu topraklarının sevilen türküleriyle keyifli bir gece yaşamaya, tüm sanatsever dostlarımızı bekliyoruz” dedi.

“TOPLULUĞUMUZ BÜTÜN SANATSEVERLERE AÇIK”

Ekin Müzik Atölyesi’nin herkese açık bir kurum olduğunu söyleyen Rende; koro çalışmalarımıza tüm türküseverleribekliyoruz,  topluluğumuza her yaştan ve meslekten arkadaşlarımız katılıyor, türkülerimizle, şiirlerimizle ve değişik sanatsal etkinliklerimizle yaşantımıza renk katarken, başka yaşamlara da güzel bir şekilde dokunuyoruz.” dedi.

Çok Okunan Haber

MERSİN 26 OCAK COVİD 19 VAKA TABLOSUNDA YÜKSELİŞ SÜRÜYOR

Dünyayı ve ülkemizi etkisi altına alan COVID-19 virüsü Mersin’de etkili olmaya devam ediyor. Mersin’de bugün …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul medyum gerçek medyum papaz büyüsü ask büyüsü baglama büyüsü asik etme büyüsü medyum chip satin al zynga chip satisi hayvan hastanesi antalya veteriner köpek hastanesi antalya escort