Anasayfa / Güncel / CORONA GERÇEĞİ ve DİJİTAL DÜNYA ALT YAPI FIRSATÇILIĞI III

CORONA GERÇEĞİ ve DİJİTAL DÜNYA ALT YAPI FIRSATÇILIĞI III

3.DAYATMA VE DOĞAL GELİŞMELE

*İlkyazımda CORONA gerçeğini ve şakasız yol açacağı felakete dikkati çektim.

*İkinci yazımda bulunduğumuz dönemin özeliklerini ve yakalandığımız şartları anlattım.

Ama bu iki yazımın PANDEMİ İlanı ve dünyanın salgını konusunda ele alınması gereken başlıklardı.

Dünya sağlık teşkilatı da bunu ilan etmişti. Bizden hayati konuların gerçeğini paylaşmak ve Duyarsız davranmanın felaket olacağına karşı sorumluluğumuzu ve düşüncemizi aktardık.

Alınacak tedbirleri sıralamıştık.

Dünyanın demografik yapısının da PANDEMİ sonuçlar için aydınlatıcı olacağına emindik.

Bu kısa hatırlatmalardan sonra bir önce ki yazımda dünyanın mevcut durumunu ana hatlarıyla özetlemiş ve içinde bulunduğumuz şartlarda bu sorunun atlatılması için 2 ana yolun tercihi ile yeni bir başlangıca devam edileceğini belirtmiştim.

İnsanların var olduğundan bu yana her türlü gelişmenin bir sonraki geleceğe devrettikleri total miras göz kamaştıracak kadar her alanda ama her alanda ‘paylaşım adaleti’ dışında zengin bir hazine sunmaktadır.

Ama bu hazine bir avuç küresel sermayedarın hâkimiyetindedir.

*Şu ana kadarki elde edilen her türlü birikim ve zenginlik; teknik, endüstriyel, üretim, finansman, yiyecek, giyecek, sağlık, eğitim, gelişim hata astronomi ve uzay alanında da bilimin bütün imkânlarının bu sorunun aşılmasına yeterli olduğundan hiç kimsenin kuşkusu olmasın. Bunun için bu gücü ellerinde bulunduranların HEP BERABER ÜRETİLDİĞİ HALDE, ELERİNDE BULUNDURDUKLARINI’ herkesin yararına kullanmayı kabul etmesi ve hümanist gelişmelere açık olan sosyal dayanışma fikir ve yaşamına sıcak bakması koşuluyla aşılır.

*Diğer taraftan bütün bu varlığın içinde bir avuç insanın sırça emniyetli sığınaklarda servet ve zenginliğin bolluğunda boğulmayı göze alacak kadar aç gözlü doyumsuz ve zalimce kendilerine istikbal arıyorlarsa ki bu insanca bir davranış ve düşünce biçimi değildir. Sadece yaratıkları robotlar ve kurdukları sistemin metal, elektrik, elektronik, dijital ve sanal bir dünyanın ruhsuz varlığıyla yaşam dışı bir garaj yaşamın istiflenmiş morgların temelini atacaklardır.  

Bu girişten sonra şu an tüm dünyayı kasıp kavuran ve birçok kurgu ve teori ile komplonun uçuştuğu bu dönemde CORONA VİRÜS biyolojik afetten nasıl kurtulacağını ortaya koyması lazım.

Her gün biraz daha insanların zamanı iyi kullanarak azınlığın değil, çoğunluğun yararına hep beraber dayanışma içinde çareler etrafında toplanılmalıdır.

CORONA bertaraf edilerek sağlıklı bir yaşamın insan aklı ileruhunun nasıl bir araya gelerek fırsatçı paragözlerin oyunlarını bozacağını göstermelidir.

Umut ve gerçeğe rağmen her zaman her dönemde kendini gösteren bireysel emellerinin hastalık derecesinde ki istek ve çıkarlarını hâkim kılmayı başaran fırsatçılara karşı bir olma ve birlikte davranmalıyız.

Anti küresel azınlıktan yana olmayan, maddi çıkarlar için değil, manevi birlik beraberliğin çoğunluğun ve dezavantajlı insanların da yararına çoğulcu bir dünyanın tüm insanların yaşayabileceği çağdaş bir sistemle idarenin güvencesiyle başarılmalıdır.  

Dünya ve evrenin korunmasına dikkat edilmeli ve dengeleri bozacak her girişimden uzak kalınmalıdır.

Bütün bunları da burada belirtikten sonra bazı:

* OBEZ OLANAKLI dijital zavallıların niyet ve emelleri,(dayatmaları)

İle

*zorunlu gelişmenin yaratığı imkânların (doğal gelişmenin)

arasında ki farklarını ele alacağım.

Kalın Sağlıcakla.

Çok Okunan Haber

BAŞKAN YILDIZ, BAŞKAN SEÇER İLE BİRLİKTE YAYLALARDA VATANDAŞLARLA BULUŞTU

Toroslar Belediye Başkanı Abdurrahman Yıldız, Kurban Bayramı tatili boyunca ilçeyi karış karış dolaşarak, vatandaşlarla kucaklaşıp …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul medyum gerçek medyum papaz büyüsü ask büyüsü baglama büyüsü asik etme büyüsü medyum chip satin al zynga chip satisi hayvan hastanesi antalya veteriner köpek hastanesi antalya escort
Araç çubuğuna atla