Anasayfa / Güncel / CHP’Lİ ALİ MAHİR BAŞARIR: “CEMAATLER, BELEDİYELERDEN DAHA GÜVENİLİR VE DAHA CİDDİ KURULUŞLAR MIDIR”

CHP’Lİ ALİ MAHİR BAŞARIR: “CEMAATLER, BELEDİYELERDEN DAHA GÜVENİLİR VE DAHA CİDDİ KURULUŞLAR MIDIR”

TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ BAŞKANLIĞINA

Aşağıdaki sorularımın İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tarafından yazılı olarak yanıtlanmasını saygılarımla dilerim. 3.4.2020

Ali Mahir Başarır

Mersin Milletvekili

Covid-19 virüsü nedeniyle zaten geçim sıkıntısı yaşayan halkımızın büyük bir çoğunluğu daha da sancılı günler geçirmektedir. Bu durum karşısında Ankara ve İstanbul başta olmak üzere CHP’li belediyelerimiz yardım kampanyası düzenlemiş ancak İçişleri Bakanlığı CHP’li Belediyelerin gerekli izinleri almadığını öne sürerek valiliklere yazı gönderip kampanyayı durdurmuştur. Ayrıca ilgili belediyelerin bağış kampanyası kapsamındaki hesap numaraları bloke edilmiştir.

Ancak, CHP’li belediyelere izin verilmezken AKP iktidarına yakın İsmailağa Cemaati’ne ait derneğe Covid-19 virüsü nedeniyle halktan bağış toplamasına izin verilmiştir. Söz konusu dernek de sosyal medyadan duyurusunu yapmış ve kumanya bedelini 100 TL göstererek toplanacak yardım için İBAN hesabı paylaşmıştır.

CHP’li belediyelere karşı izlenen söz konusu tutum ile Cemaatlere karşı izlenen tam tersi tutum akıl ve mantık dışıdır.

Bu çerçevede;

1- Covid-19 virüsü nedeniyle halka destek olmak için CHP’li belediyelerin bağış kampanyası yapmasına izin verilmeyip, İsmailağa Cemaati’ne ait derneğe bağış toplaması için gerekli kolaylığın sağlanmasının gerekçeleri nelerdir?
2- İsmailağa ve benzeri Cemaatler, kamu kurumu niteliğinde ve yerel yönetim olan belediyelerden daha güvenli ve daha ciddi kuruluşlar mıdır?
3- Belediyelere yasa gereği müfettişler gönderip inceleme yaptırırken, İsmailağa ve benzeri Cemaatlere ait derneklere de aynı şekilde gerekli denetimler yapılmış mıdır? Yapılmışsa hangi tarihlerde hangi cemaatlere ait kuruluşlara yapılmıştır?
4- İsmailağa Cemaatine ait dernek dışında başka hangi Cemaatlere ait kuruluşlara Covid-19 virüsü salgını kapsamında bağış toplamasına izin verilmiştir?

Çok Okunan Haber

GÜLŞAH YILDIRIM GENÇ”BEN DEĞİL BİZ DİYEREK YOLUMUZA DEVAM EDECEĞİZ”

CHP Mersin il kadın kolları başkanı Gülşah Yıldırım Genç il başkanlığında yaptığı basın toplantısı ile …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul medyum gerçek medyum papaz büyüsü ask büyüsü baglama büyüsü asik etme büyüsü medyum chip satin al zynga chip satisi hayvan hastanesi antalya veteriner köpek hastanesi antalya escort
Araç çubuğuna atla