Anasayfa / Güncel / CHP TARSUS GENÇLİK KOLLARINDAN DEKLARASYON

CHP TARSUS GENÇLİK KOLLARINDAN DEKLARASYON

TARSUS HALKIN ‘A VE KAMUOYUNA

Mersin Ülkü Ocakları Başkanlığınca yazılan ve kamuoyuna sunulan açıklamanın ardından , CHP Tarsus İlçe Gençlik Kolları Başkanlığı olarak açıklama gereği duyduk. Kendine toplum nazarında ülkücü diyenlerin yaptığı açıklama ;rantçı şovenist zihniyetin apaçık yaprak dökümüne uğradığının işaretidir.
Bizim baktığımız noktadan bakınca ; Milliyetçiliği rantına alet eden kişilerin laf konuşması oldukça manidardır.
Kent bilincini erozyona uğratan geçtikleri köprüden bile çalanların Milliyetçilik bürokrasisi yaratma çalışması geri kalmış freaksiyon yapısınında ne halde olduğunu da, bütün halk görmektedir. 25 yıllık fırsatçılık döneminde yaşamdan bir haber olanların , bu kent için Bilimde, felsefede, teknolojide, siyasette, kültürde, üretimde bulunamaması da halkın takdirine bırakılmıştır.
Şimdi açıkça sormak istiyoruz;
Bugün ekmek mücadelesi açıklaması yapanların; 1994 seçimlerinden sonra yaşanılan kıyımlara neden ses çıkarmadığını bilmek istiyoruz. Milliyetçiliği, kendi başlarına gelince hikmet, solcuların başına gelince kısmet bilenler bu memlekette en son konuşacak insanlardır. Çünkü yüzlerce evin ekmeksiz kalmasına yine aynı zihniyet mutlu olmuştur. Yıllarca ayrımcı zihniyet güden kürt yurttaşları ayrı bir dengede gören, her seçim süreçlerinde aman CHP adayına destek vermesin diye 40 takla atıp halkı kışkırtanların bugün emekten bahsetmesi haksız bir algının yansımasıdır.
25 yıl sonra sosyal belediyecilikle tanışan Milliyetçi iradenin içgüdüsel olarak korku, gerginlik içinde olmasını ve bu belirsiz bekleyişe kapılmalarını da anlamış değiliz. Korku dağları sarmasın, bizim adaletimizde hakkıyla ekmek yiyenlere laf etmek, yol göstermek yoktur. Biz bu haklılığı anlamak için çok ağır bedeller ödedik.
Kışkırtmacılığın , asla ideolojimiz olmayacağını bu kenti yönetmeye talip olurken defalarca deklare ettik. Üreten geliştiren ,bilimsel algıyla halka iç içe olmayı amaç edindiğimizi toplumda bilmektedir. Bu tür olaylar ile ortamın gerilmesine asla izin vermeyeceğiz. Akçeli düzen artık bitmiştir,halkın kendi iradesi ile yeni bir yol açılmıştır.
İlçe başkanımızın yaptığı açıklama açık ve nettir.
Yıllarca belediyeyi kene gibi emenlerin 31 Mart akşamına kadar seçilmiş belediye başkanımıza terörist demesi, 1 Nisan sabahında Herşeyin güzel olmasıyla farklı bir kılığa bürünmüştür. Ülkücüler önce bıyıklarını, sonra kıyafetlerini düzeltmiş yeni nesil belediyecilikte kalma telaşı içine girmişlerdir. Tarsus’ta bir dönem sona ermiş ve çözülme başlamıştır.
Belediyemizin 4 ayda hiç bir iş yapmadığını ima eden talihsiz açıklamada; kendine milliyetçiyim diyen zihniyetin mesai saati doldurmaktan başka hangi emeği ortaya koyduğunu bilmek istiyoruz ? Halkın parasıyla maaş alanların başı boş gezmesi, oturdukları masayı çürütmesi son derece vahim bir olaydır.
Tarsus Belediyesinin kamu mallarını , parklarını,bahçelerini halkın yararına değil, kendi adamlarının rantına alet etmesi ne kadar milliyetçiliktir ?
Tarsus’un her parkı işgal altında kalmış ve talan edilmiştir, ancak kimseden bir ses çıkmamıştır.
İşgaliye adı altında verilen parklar bahçeler halkın değil miydi? Neredeyse yılda 2 kez sökülüp takılan parke taşlarının ihaleleri için Neden ses çıkarmadınız ? Hak ve adaletten bahsetmenizden dolayı sizden bu soruların cevabını bekliyoruz. Mesela sayın Tarsus Ülkü Ocağı başkanınızın 5 yıllık belediyecilik döneminde ne kadar mesai yapmış olduğunu açıklamanızı istiyoruz. Biz olaylara kişisel bakmıyoruz, ekmeğini hakkıyla alan her yurttaşın yanındayız.
Sayın Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu işte tam da bu noktada 600 KM yol yürüyüp ADALET diye haykırmıştır. Sizin yaptıklarınızdan sonra Halk bu çığlığı duyup ,bu savurganlığa son vermiştir! Milliyetçi hareketçilerin rantının fişini çekmiştir.

CHP TARSUS GENÇLİK KOLLARI BAŞKANLIĞI

Çok Okunan Haber

Dr. Ali Öz: “Toroslar’ı tekstil kenti yapacağız”

Mersin Tekstil Üreticileri Derneği’ni (METÜD) ziyaret eden Cumhur İttifakı Toroslar Belediye Başkan Adayı Dr. Ali …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul medyum gerçek medyum papaz büyüsü ask büyüsü baglama büyüsü asik etme büyüsü medyum chip satin al zynga chip satisi hayvan hastanesi antalya veteriner köpek hastanesi antalya escort
Araç çubuğuna atla