Anasayfa / Güncel / ‘Çevre Odaklı Çalışıyoruz’

‘Çevre Odaklı Çalışıyoruz’

-Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit, “Yenişehir Belediyesi olarak çevre odaklı çalışmalar yapıyoruz. Daha iyi bir gelecek, daha sağlıklı bir nesil için çalışma azmimiz var” dedi.

Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit, İdema Uluslararası Kalkınma Yönetimi’nin ev sahipliğinde, dünya genelinde 125 şehirle eş zamanlı olarak düzenlen ve iklim krizine dikkat çekmeyi amaçlayan Climathon Mersin etkinliğine katıldı.
İklim krizine çözüm üretmek ve bu konuda farkındalık yaratmak amacıyla dünya genelinde yapılan climathon etkinliği, 125 şehirle eş zamanlı olarak Mersin’de de yapıldı.
İdema Uluslararası Kalkınma Yönetimi’nin Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin desteğiyle düzenlediği etkinlikte katılımcılar, yaşanılır bir kent ve dünya için sürdürülebilir çözümler öneren projelerini sundu.  Etkinlikte Mersin için su, toprak ve hava temasında projeler alındı.
Climathon Mersin buluşmasının açılışına katılan Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit, konuşmasında GDO’lu tohumların insan sağlığını etkilediğine,  daha çok hasta olmamıza, daha fazla kanser olmamıza neden olduğuna dikkat çekti.
Dünyanın ve Türkiye’nin yaşadığı önemli bir diğer sorununda kirli enerji kaynakları olduğuna işaret eden Abdullah Özyiğit, temiz ve yenilebilir enerji kaynaklarının kullanımının iklim krizinin etkilerini en aza indireceğini vurguladı.
Başkan Abdullah Özyiğit,  “Bu çalışmaları artırmamız gerekiyor. Sağlıklı bir nesil, sağlıklı bir gelecek için birlikte hareket etmemiz gerekiyor. 122 kentte yapılan bu etkinliğin Mersin’de, Yenişehir’de olması bizim için gurur verici. Burada pırıl pırıl, aydınlık insanlar var ve gelecek için fikirlerini ortaya koyuyorlar. Yenişehir Belediyesi olarak çevre odaklı çalışmalar yapıyoruz. Daha iyi bir gelecek, daha sağlıklı bir nesil için çalışma azmimiz var. Bugün burada yaşanılabilir kentler için, sürdürülebilir yaşam için projelerini ortaya koyan uzmanlarımızla birlikte çalışmak isteriz” dedi.

Çok Okunan Haber

BAŞKAN YILDIZ, VATANDAŞLARA AŞURE İKRAM ETTİ

Toroslar Belediye Başkanı Abdurrahman Yıldız, aşurenin barışa, kardeşliğe, huzura ve mutluluğa vesile olmasını diledi. Bolluğun, …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul medyum gerçek medyum papaz büyüsü ask büyüsü baglama büyüsü asik etme büyüsü medyum chip satin al zynga chip satisi hayvan hastanesi antalya veteriner köpek hastanesi antalya escort
Araç çubuğuna atla